Paula biedt al jaren schuldhulpverlening: ‘Bij sommige cliënten zijn energiekosten meer dan verdubbeld’
THOLEN - Door de alsmaar stijgende kosten in het dagelijks leven komen steeds meer mensen financieel in de problemen. Ze staan vaker in het rood, krijgen sneller betalingsachterstanden en uiteindelijk wordt verwacht dat de vraag naar schuldhulpverlening toe zal nemen. Paula Koedoot van Gès Advies uit Tholen ziet gelukkig op dit moment nog geen stijging in het aantal aanvragen, maar verwacht wel dat dit op korte termijn gaat veranderen. Paula staat al 13 jaar aan het roer van Gès Advies en biedt schuldhulpverlening, bewindvoering en budgetbeheer aan. Hoewel Paula de pensioenleeftijd al heeft bereikt blijft zij zich inzetten voor mensen in financiële nood. Samen met twee werknemers zet zij zich in om te zorgen dat mensen niet (verder) financieel de mist ingaan. “Schuldhulpverlening is een onderdeel van bewindvoering en budgetbeheer. Het is niet onlosmakelijk dat schuldhulpverlening met bewindvoering vaststaat. Niet iedereen die onder bewind staat heeft schulden. Paula merkt ook dat het leven alsmaar duurder wordt. “We krijgen vaker te horen, alles is duurder. Kan ik meer leefgeld krijgen. De echte minima(bijstand en uitkering) krijgen allerlei extra’s, maar de werkende mensen met een minimaal inkomen ‘pissen’ overal naast. En dat maakt het wel ontzettend lastig. We worstelen nu wel veel bij de cliënten met de verhoogde energiekosten. Bij sommige cliënten zijn de energiekosten meer dan verdubbeld. We vrezen het grootste vrezen voor de energieafrekening straks. Ik ben bang dat de klap nog gaat komen”, aldus Paula.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Rien de Graaf is vrijdagmiddag tijdens de onthulling van het gerestaureerde grafmonument in de Hervormde Kerk van Stavenisse verrast met een Koninklijke onderscheiding. De onderscheiding kreeg hij vanwege zijn jarenlange inzet voor onder meer de kerk en de restauratie van het monument Hieronymus van Tuyll van Serooskerke.
4 uur geleden[Advertorial] POORTVLIET - Dertig jaar geleden schreef Jolanda Geelen haar praktijk Engedi in bij de Kamer van Koophandel. Inmiddels heeft zij al vele cliënten mogen begeleiden bij uiteenlopende hulpvragen, zoals trauma, verlies, relatieproblemen en misbruik. Vanuit haar praktijk in Poortvliet blikt ze dankbaar terug op een intense maar waardevolle periode.
11 uur geledenTHOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
2 dagen geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.
2 dagen geleden