Paul van Bueren houdt van Thermphos' verval
VLISSINGEN - Kunstenaar Paul van Bueren uit Goes heeft bijna vijf jaar gewerkt aan een boek over Thermphos. Het fotoboek over de voormalige fosforfabriek en zijn sloop, die al tientallen miljoenen euro’s heeft gekost, is nu te koop. ‘I love you decay: Thermphos’ moet de herinneringen aan de fabriek levend houden.
Paul van Bueren kreeg in 2014 toestemming om het terrein op te gaan met zijn camera.
Indruk
Het was toen twee jaar na het faillissement. Hij raakte meteen onder de indruk van de megafabriek. “Gevoelig als ik ben voor alle vormen van schoonheid heb ik de ziel van de fabriek vastgelegd door het als een persoon te benaderen”, zegt Van Bueren over de foto’s in het boek dat opvalt met zijn gele omslag. “Ik vond een fabriek die nog strijdbaar was, nog niet voldaan, nog niet klaar met produceren en nog niet klaar met zijn taak. De leegte, de verlatenheid, het verval en ondanks alles toch strijdbaar blijven. Worstelen, maar niet meer boven komen.”
Tientallen
Van Bueren heeft uit de honderden foto’s die hij maakte 56 afbeeldingen geselecteerd. De eerste druk bestaat uit 250 exemplaren. Er zijn al enkele tientallen exemplaren verkocht.
Het boek is te koop in de online winkel van Van Bueren: www.paulvanbueren.com/shop.
Meer uit Beveland
GOES - Het Hulster bedrijf Colsen heeft zowel de jury- als de publieksprijs gewonnen bij de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo 2025. De prijzen werden woensdagavond uitgereikt tijdens de netwerkbeurs Contacta in de Zeelandhallen in Goes. Het was de 23e editie van de prijs, die innovatie en ondernemerschap in Zeeland in het zonnetje zet.
2 uur geledenGOES - Met een brede glimlach werd de 22-jarige John Eggebeen woensdag gehuldigd bij Scalda. De student Elektrotechniek uit Zeeland won afgelopen september goud tijdens EuroSkills 2025 in Denemarken en mag zich officieel Europees kampioen Elektrotechnicus Gebouwen noemen. Bovendien kreeg hij de titel 'Best of Nation' als beste Nederlandse deelnemer van het toernooi.
16 uur geledenHEINKENSZAND - Bij een steekincident in Heinkenszand is woensdagavond één persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.
16 uur geledenMIDDELBURG - De Provincie Zeeland bereidt zich voor op de grote onderhoudswerkzaamheden aan de Westerscheldetunnel begin 2027. Omdat de Oostbuis van de tunnel dan vier maanden dichtgaat voor betonreparaties, werkt de provincie samen met diverse partners aan een bereikbaarheidsplan om de gevolgen voor verkeer en inwoners zoveel mogelijk te beperken.
18 uur geledenGOES - Bezoekers van de netwerkbeurs Contacta in de Zeelandhallen kregen woensdagavond een onverwachte verrassing. De geheimzinnige "mystery guest", waarvan de organisatie tot het laatste moment de naam geheimhield, bleek niemand minder dan Astrid Holleeder te zijn. Het was haar eerste publieke optreden sinds ze zich weer voorzichtig in het openbaar laat zien.
20 uur geledenGOES - De gemeente Goes start in 2026 een tweejarige pilot voor een inclusieve buitenschoolse opvang (BSO) bij Kindcentrum De Marel. De nieuwe opvangvorm biedt kinderen met extra ondersteuningsbehoeften na schooltijd een veilige, gestructureerde omgeving waar zij samen kunnen spelen, leren en zich sociaal-emotioneel ontwikkelen.
21 uur geledenWILHELMINADORP - De velden van de Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder (KMWP) bij Wilhelminadorp vormen zaterdag 8 november het decor voor de Nimrod, het nationale kampioenschap voor apporterende jachthonden. Het evenement wordt dit jaar georganiseerd door de Stichting Zeeuwse Jachthonden.
1 dag geleden