Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Patstelling bij benoeming nieuwe baas van noodfonds ESM

Patstelling bij benoeming nieuwe baas van noodfonds ESM

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden (Eurogroep) hebben geen keuze kunnen maken tussen de twee overgebleven kandidaten die de baas willen worden van het permanente EU-noodfonds ESM, het Europees Stabiliteitsmechanisme. Een stemming over de benoeming van hetzij de Portugese oud-minister van Financiën João Leão, hetzij zijn Luxemburgse oud-collega en rivaal Pierre Gramegna eindigde in Brussel in een patstelling.

Volgens EU-bronnen haalden beide mannen nagenoeg hetzelfde aantal stemmen, maar onvoldoende om de huidige directeur Klaus Regling te kunnen opvolgen. Daarvoor is een meerderheid van 80 procent nodig. De negentien ministers zijn samen aandeelhouders van het ESM en de hoeveelheid aandelen van het euroland in het fonds bepaalt het gewicht van de stem.

Volgens Regling zelf is er nog niets aan de hand "omdat ik er nog drie maanden ben". Zijn termijn verloopt in oktober na tien jaar. Naar verluidt gaan de onderhandelingen achter de schermen door. De volgende keer dat de Eurogroep bijeenkomt is in september in Praag.

Andere kandidaten

Er waren aanvankelijk vier kandidaten voor de Europese topbaan, onder wie oud-staatssecretaris Menno Snel. Hij trok zich in mei terug. Maandag trad ook de Italiaanse kandidaat terug, waarna kon worden gestemd.

Het ESM kan met gunstige leningen eurolanden in zwaar weer te hulp schieten, zoals het eerder deed om Griekenland financieel overeind te houden. In de toekomst kan het fonds ook worden ingezet bij de herstructurering en afwikkeling van faillissementen van probleembanken. Minister Sigrid Kaag vindt de opvolging van Regling dan ook "ontzettend belangrijk", zei ze eerder.

Meer uit Financieel

Goudwisselkantoor ziet stabilisatie goudmarkt na recordpiek

KLAASWAAL (ANP) - De goudmarkt is in het tweede kwartaal van 2026 gestabiliseerd, meldt Goudwisselkantoor op basis van eigen transactiegegevens. De stabilisatie volgt op een periode waarin de goudprijs het hoogste niveau ooit bereikte door de onrust in de wereld. Inmiddels ligt de prijs van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, weer iets onder het niveau van begin dit jaar.

3 uur geleden
Goudwisselkantoor ziet stabilisatie goudmarkt na recordpiek

KLAASWAAL (ANP) - De goudmarkt is in het tweede kwartaal van 2026 gestabiliseerd, meldt Goudwisselkantoor op basis van eigen transactiegegevens. De stabilisatie volgt op een periode waarin de goudprijs het hoogste niveau ooit bereikte door de onrust in de wereld. Inmiddels ligt de prijs van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, weer iets onder het niveau van begin dit jaar.

6 uur geleden
Techaandelen herstellen op Wall Street na meevallende inflatie

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street vonden dinsdag de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen, na de stevige koersdalingen maandag. De beurshandel kreeg steun van meevallende inflatiecijfers en sterke resultaten van onder meer bankconcern Goldman Sachs.

7 uur geleden
Bloomberg: autobedrijf Lucid Motors zoekt hulp bij reorganisatie

NEW YORK (ANP) - De noodlijdende Amerikaanse elektrische automaker Lucid Motors heeft reorganisatieadviseurs ingehuurd om de problemen bij het bedrijf aan te pakken. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Adviesbureau AlixPartners gaat alle bedrijfsonderdelen doorlichten.

8 uur geleden
Delivery Hero bevestigt overnamegesprekken met Uber

BERLIJN (ANP) - Het Amerikaanse Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero. Dat bevestigde het in Berlijn gevestigde Delivery Hero dinsdag, nadat persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden over de gesprekken had bericht.

10 uur geleden
Bloomberg: Chinees AI-bedrijf DeepSeek mikt op beursgang in 2027

HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese AI-bedrijf DeepSeek is een beursgang aan het voorbereiden, meldt Bloomberg op basis van bronnen. Het bedrijf zou dit jaar een aanvraag willen indienen, waarna het volgend jaar een beursgang kan maken in China. Het bedrijf zelf geeft geen commentaar.

11 uur geleden
Rechter schrapt besluit minister over zwaar bagagewerk Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven die bagage afhandelen bij Schiphol hebben gelijk gekregen in een rechtszaak tegen minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken. Een voorganger van de D66-bewindsman had in 2023 strenge eisen gesteld om het fysiek zware werk van medewerkers te verlichten. Zo moest het werk binnen twee jaar worden geautomatiseerd. De rechters gaan mee in de bezwaren van de bagageafhandelaars dat zij dit niet volledig zelf in de hand hebben en de omstandigheden in de tussentijd zijn veranderd.

11 uur geleden