
Patiënten Adrz kunnen kiezen voor meerdere ‘roesjes’
GOES - Ziekenhuis Adrz heeft de vormen van sedatie uitgebreid.
Het was sinds vorig jaar mogelijk om met het middel propofol een diepe vorm van sedatie te krijgen voor maag- en darmonderzoeken, cardiologische onderzoeken, de plaatsing van neurostimulatoren en de behandeling van chronische pijn.
Sinds kort kun je dit ‘roesje’ ook krijgen voor een aantal longonderzoeken en gynaecologische behandelingen.
Stress
Sedatie met propofol is één van de mogelijkheden in Adrz. Het middel dormicum zorgt voor een lichtere roes.
Beide middelen zorgen voor minder stress, angst en pijn voor en tijdens een behandeling.
Specialisten
De nieuwe behandeling met propofol wordt uitgevoerd door speciaal opgeleide anesthesiemedewerkers, die het gewend zijn om met patiënten om te gaan die worden gesedeerd of algehele anesthesie krijgen op de operatiekamers. Adrz heeft vijf van deze specialisten in dienst.
Anesthesioloog Boudewijn van Berkum is enthousiast over de uitbreiding van de proef. “Patiënten zijn allemaal zeer content met de manier waarop ze de onderzoeken ondergaan. De methode is succesvol en dat is de reden dat we steeds verder uitbreiden in de type onderzoeken die ondersteunt kunnen worden.” De methode van sedatie wordt in andere ziekenhuizen ook toegepast.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- De politie heeft zaterdagmiddag meerdere bekeuringen uitgedeeld aan bestuurders van voertuigen die meereden in een trouwstoet in de omgeving van de President Rooseveltlaan. Meerdere personen deden melding van gevaarlijk rijgedrag. Agenten spraken het bruidspaar aan en verzochten het gezelschap zich aan de verkeersregels te houden.
8 uur geledenOOST-SOUBURG - Op Bevrijdingsdag maandag houdt kunstenaar Dani Ploeger tussen 11.00 en 13.00 uur een interventie in zijn geboortedorp Oost-Souburg. Zijn performance 'Extern Alarm' maakt deel uit van het project Entartete, georganiseerd door Underdog Buro Kunst & Markt. In het kader van de vieringen van tachtig jaar vrijheid wordt hiermee aandacht besteed aan de verdringing en onderdrukking van experimentele en kritische kunst onder totalitaire regimes.
22 uur geledenVLISSINGEN - Vlissingen is klaar voor de speciale editie van het Bevrijdingsfestival Zeeland. Maandag vieren we tachtig jaar vrede en vrijheid.
1 dag geledenVLISSINGEN - Verschillende politie-eenheden en een ambulanceteam zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Vlissingen in actie gekomen nadat iemand, die teveel drugs had gebruikt, voor overlast zorgde.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een van de tradities op het Bevrijdingsfestival is het verwelkomen van de lopers die het Bevrijdingsvuur op 5 mei na middernacht in estafette van Wageningen naar Vlisingen brengen. Dan kan het Vrijheidsvuur worden aangestoken. Dit is een historisch en belangrijk moment tijdens de verschillende Bevrijdingsfestivals in Nederland. 'We verwachten de lopers tussen 18.00 en 19.00 uur te kunnen onthalen op onze mainstage', aldus de organisatie van Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen. De lopers zijn live te volgen.
2 dagen geledenDe zon heeft de afgelopen dagen overuren gedraaid en op veel plaatsen steeg het kwik naar zomerse waarden. Dit weekeinde wordt de warme zuidwestenwind voor een koelere noordenwind ingewisseld en daarmee stijgt ook de kans op enkele buien, aldus weerbureau Weeronline.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Zaterdag (3 mei) vindt tegenover kunstatelier Kipvis aan de Sloeweg in Vlissingen de manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' plaats. De manifestatie duurt van 13.00 en 17.00 uur. Om 14.00 uur start het podiumprogramma.
3 dagen geleden