
Patiënten Adrz kunnen kiezen voor meerdere ‘roesjes’
GOES - Ziekenhuis Adrz heeft de vormen van sedatie uitgebreid.
Het was sinds vorig jaar mogelijk om met het middel propofol een diepe vorm van sedatie te krijgen voor maag- en darmonderzoeken, cardiologische onderzoeken, de plaatsing van neurostimulatoren en de behandeling van chronische pijn.
Sinds kort kun je dit ‘roesje’ ook krijgen voor een aantal longonderzoeken en gynaecologische behandelingen.
Stress
Sedatie met propofol is één van de mogelijkheden in Adrz. Het middel dormicum zorgt voor een lichtere roes.
Beide middelen zorgen voor minder stress, angst en pijn voor en tijdens een behandeling.
Specialisten
De nieuwe behandeling met propofol wordt uitgevoerd door speciaal opgeleide anesthesiemedewerkers, die het gewend zijn om met patiënten om te gaan die worden gesedeerd of algehele anesthesie krijgen op de operatiekamers. Adrz heeft vijf van deze specialisten in dienst.
Anesthesioloog Boudewijn van Berkum is enthousiast over de uitbreiding van de proef. “Patiënten zijn allemaal zeer content met de manier waarop ze de onderzoeken ondergaan. De methode is succesvol en dat is de reden dat we steeds verder uitbreiden in de type onderzoeken die ondersteunt kunnen worden.” De methode van sedatie wordt in andere ziekenhuizen ook toegepast.
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - De gemeente Kapelle gaf in 2024 bijna 3,3 miljoen euro uit aan de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat is het hoogste bedrag sinds 2020, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
10 uur geledenREIMERSWAAL - Online criminaliteit blijft groeien. In 2024 werden 2,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van oplichting of fraude. Dat betekent dat ongeveer één op de zeven inwoners hiermee te maken kreeg.
13 uur geledenRIJSBERGEN - De herfst- en wintermaanden staan voor de deur - en daarmee groeit ook de kans op wateroverlast in kelders. Door klimaatverandering wisselen langere droge periodes zich steeds vaker af met hevige regenbuien. Het gevolg is een stijgend grondwaterpeil dat op veel plaatsen voor problemen zorgt.
15 uur geledenYERSEKE - Gemeente Reimerswaal doet op zaterdag 20 september mee aan World Cleanup Day. Vrijwilligers worden uitgenodigd om samen zwerfafval op te ruimen in en rond het centrum van Yerseke.
17 uur geledenGOES - Op dinsdag 16 september start SMWO (Stichting Maatschappelijk Werk & Welzijn Oosterschelderegio) opnieuw met de training Powervrouwen. Een training voor vrouwen (18+) die zichzelf willen (her)ontdekken. Bijvoorbeeld op het gebied van identiteit, financiële en sociale weerbaarheid, relaties, zingeving, gezondheid of tijdsbesteding. Kortom, een training voor vrouwen die weer zin in het leven willen krijgen of houden.
1 dag geledenHANSWEERT - Evenementenstichting Answest op z'n best organiseert op zaterdag 13 september weer de Hansweertse Rommelroute. Dit tussen 9:30 en 15:00 uur.
2 dagen geledenZEELAND - Rijkswaterstaat voert in september en oktober onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58) en het Dampoortaquaduct (N57). Daardoor zijn beide meerdere nachten afgesloten voor verkeer. Er worden omleidingsroutes ingesteld en weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd.
3 dagen geleden