Pathé komt met ontbijtvoorstellingen door stormloop op Spider-Man
AMSTERDAM (ANP) - Bioscoopketen Pathé, de grootste exploitant van Nederland, gaat de komende weken nog eerder open voor extra voorstellingen van de Marvel-film Spider-Man: No Way Home. De eerste voorstellingen van de film, die vanaf donderdag te zien is, beginnen al om 07.00 uur 's ochtends. Sommige bioscopen gaan zelfs al om 06.00 uur open.
Nederlandse bioscopen mogen, in elk geval nog een week, vanwege de coronamaatregelen na 17.00 uur geen bezoekers meer ontvangen. Ook moet in de zalen tussen groepen de anderhalve meter worden gewaarborgd. De vrees in de filmsector is dat het demissionaire kabinet zal besluiten deze situatie niet te veranderen na 18 december.
Eerder liet Pathé al weten "waar mogelijk de programmering te gaan optimaliseren" tijdens de avondlockdown, waarbij er een sluitingstijd geldt voor alle locaties en evenementen tussen 17.00 en 05.00 uur.
Uitstel
Veel producenten besloten vanwege de vermoedelijk nog weken durende situatie hun films uit te stellen, zoals grote titels als Soof 3 en Bon Bini Holland 3. Spider-Man: No Way Home is de eerste blockbuster die wel uitgaat in deze periode.
In de nieuwe Spider-Man-film ligt de identiteit van de held (Tom Holland) op straat. Hij vraagt Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) om hulp om deze situatie ongedaan te maken. Maar het plan pakt verkeerd uit, met grote gevolgen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
1 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
4 uur geleden