Passagiersvervoer luchthaven Schiphol gekelderd door coronacrisis
SCHIPHOL (ANP) - Het passagiersvervoer via luchthaven Schiphol heeft vorig jaar keiharde klappen gekregen van de coronacrisis en de wereldwijde lockdownmaatregelen tegen de viruspandemie. Het aantal reizigers dat in 2020 werd verwerkt door Schiphol kelderde met 71 procent tot 20,9 miljoen.
In totaal waren er afgelopen jaar 227.304 vliegbewegingen op Schiphol, een daling van 54 procent ten opzichte van 2019. Het aantal bestemmingen zakte met 16 naar 316. Vanwege de crisis werd er veel minder frequent gevlogen richting deze bestemmingen.
De hoeveelheid verwerkte vracht op Schiphol nam met 9 procent af tot 1,4 miljoen ton. Het aantal volledige vrachtvluchten steeg sterk, maar daar stond wel het wegvallen van een groot deel van de vracht in het ruim van passagiersvluchten tegenover.
Banen schrappen
Bij Rotterdam The Hague Airport ging het aantal reizigers vorig jaar met 77 procent omlaag tot 0,5 miljoen en bij Eindhoven Airport was een krimp met 69 procent tot 2,1 miljoen passagiers te zien.
Topman Dick Benschop van Royal Schiphol Group denkt dat het waarschijnlijk nog jaren gaat duren voordat de passagiersniveaus weer echt zijn hersteld van de coronacrisis, al zorgen de vaccins volgens hem wel voor licht aan het einde van de tunnel. Om de crisis het hoofd te bieden en kosten te besparen gaat Schiphol honderden banen schrappen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Negen op de tien werknemers van Leen Bakker in België dreigen hun baan te verliezen als de noodlijdende meubelwinkelketen in dat land failliet gaat. De Nederlandse keten zette in augustus zijn 44 Belgische winkels te koop. Vakbond ACV meldde woensdag dat ongeveer dertig van de driehonderd werknemers wellicht voor andere ketens kunnen werken die winkels overnemen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tractorfabrikant Deere was woensdag een van de verliezers op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel zo'n 5 procent lager nadat de onderneming bij haar kwartaalresultaten met een tegenvallende winstverwachting was gekomen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Katjes Group, een Duits snoepbedrijf, is in vergevorderde onderhandelingen voor de overname van het Britse snackmerk Graze. Dat meldt de Britse zender Sky News op basis van ingewijden. Daarmee lijkt Unilever opnieuw een merk te gaan afstoten.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse regering verhoogt haar begrotingsbuffer naar 22 miljard pond (25 miljard euro), zo werd bekend uit een te vroeg gepubliceerde raming van een rekenkamer van de overheid. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van de speelruimte die het Office for Budget Responsibility (OBR) in maart zag.
5 uur geleden