Passagiersschip op Duitse Main lek en geëvacueerd na rammen steen
KARLSTADT (ANP) - Op de Duitse rivier Main is een passagiersschip lek geraakt nadat het een steen ramde op de rivierbodem. Niemand raakte gewond, maar de hulpdiensten rukten massaal uit voor de evacuatie van de 150 opvarenden. Volgens de politie in Beieren kwam het lek waarschijnlijk door een stuurfout.
De boot liep snel vol met water en de brandweer heeft urenlang water weg moeten pompen om te voorkomen dat die zou zinken. De gasten, allemaal senioren uit het Verenigd Koninkrijk, zijn middenin de nacht van boord gehaald en verplaatst naar een gymzaal in de buurt van Karlstadt, waar het vaartuig averij opliep.
De waterpolitie doet onderzoek naar de mogelijke stuurfout van de schipper, die de steen waarschijnlijk raakte bij het verlaten van een sluis. Het scheepvaartverkeer op de Main moest tijdelijk worden stilgelegd. Het 110-meter lange passagiersschip was onderweg van Boedapest naar Düsseldorf.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.
23 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.
39 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.
2 uur geleden