Passagiers verlaten cruiseschip in Japanse haven
TOKIO (ANP/AFP) - Honderden mensen hebben het cruiseschip Diamond Princess in de Japanse haven Yokohama verlaten. Bussen en taxi's stonden klaar om de passagiers weg te brengen. Zij sleepten bagage met zich mee en zwaaiden naar voormalige lotgenoten.
"Ik ben opgelucht. Ik wil goed uitrusten", zei een 77-jarige Japanse passagier, die anoniem wilde blijven. Hij gaat met het openbaar vervoer naar huis. In totaal mogen woensdag naar verwachting zo'n vijfhonderd mensen aan land gaan.
Het cruiseschip arriveerde begin februari in de haven van Yokohama, ten zuiden van Tokio. Toen waren zo'n 3700 mensen aan boord van het schip, waar inmiddels ruim 540 besmettingen zijn gemeld. Opvarenden brachten noodgedwongen twee weken door in quarantaine, soms in kleine hutten zonder ramen.
Certificaat
"We zijn de bemanning en kapitein enorm dankbaar voor de goede zorgen tijdens de epische crisis", twitterde passagier Yardley Wong, die met haar zesjarige zoon had vastgezeten.
Passagiers die zijn getest en het virus niet hebben, krijgen een officieel certificaat. Het duurt naar verwachting ongeveer drie dagen om hen te laten ontschepen. Die operatie moet vrijdag worden afgerond. Daarna gaan bemanningsleden opnieuw in quarantaine.
In Yokohama werd positief gereageerd op het besluit de passagiers van boord te laten. "Ik weet zeker dat de mensen aan boord zich veel zorgen maken. Ik hoop dat ze snel kunnen terugkeren naar hun normale levens", zei de 51-jarige Isamu Habiro. "Als inwoner van Yokohama wil ik niet dat ze oneerlijk worden behandeld."
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
6 uur geleden