Passagiers verlaten cruiseschip in Japanse haven
TOKIO (ANP/AFP) - Honderden mensen hebben het cruiseschip Diamond Princess in de Japanse haven Yokohama verlaten. Bussen en taxi's stonden klaar om de passagiers weg te brengen. Zij sleepten bagage met zich mee en zwaaiden naar voormalige lotgenoten.
"Ik ben opgelucht. Ik wil goed uitrusten", zei een 77-jarige Japanse passagier, die anoniem wilde blijven. Hij gaat met het openbaar vervoer naar huis. In totaal mogen woensdag naar verwachting zo'n vijfhonderd mensen aan land gaan.
Het cruiseschip arriveerde begin februari in de haven van Yokohama, ten zuiden van Tokio. Toen waren zo'n 3700 mensen aan boord van het schip, waar inmiddels ruim 540 besmettingen zijn gemeld. Opvarenden brachten noodgedwongen twee weken door in quarantaine, soms in kleine hutten zonder ramen.
Certificaat
"We zijn de bemanning en kapitein enorm dankbaar voor de goede zorgen tijdens de epische crisis", twitterde passagier Yardley Wong, die met haar zesjarige zoon had vastgezeten.
Passagiers die zijn getest en het virus niet hebben, krijgen een officieel certificaat. Het duurt naar verwachting ongeveer drie dagen om hen te laten ontschepen. Die operatie moet vrijdag worden afgerond. Daarna gaan bemanningsleden opnieuw in quarantaine.
In Yokohama werd positief gereageerd op het besluit de passagiers van boord te laten. "Ik weet zeker dat de mensen aan boord zich veel zorgen maken. Ik hoop dat ze snel kunnen terugkeren naar hun normale levens", zei de 51-jarige Isamu Habiro. "Als inwoner van Yokohama wil ik niet dat ze oneerlijk worden behandeld."
Meer uit Buitenland
DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
8 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
10 uur geleden