Passagiers verlaten cruiseschip in Japanse haven
TOKIO (ANP/AFP) - Honderden mensen hebben het cruiseschip Diamond Princess in de Japanse haven Yokohama verlaten. Bussen en taxi's stonden klaar om de passagiers weg te brengen. Zij sleepten bagage met zich mee en zwaaiden naar voormalige lotgenoten.
"Ik ben opgelucht. Ik wil goed uitrusten", zei een 77-jarige Japanse passagier, die anoniem wilde blijven. Hij gaat met het openbaar vervoer naar huis. In totaal mogen woensdag naar verwachting zo'n vijfhonderd mensen aan land gaan.
Het cruiseschip arriveerde begin februari in de haven van Yokohama, ten zuiden van Tokio. Toen waren zo'n 3700 mensen aan boord van het schip, waar inmiddels ruim 540 besmettingen zijn gemeld. Opvarenden brachten noodgedwongen twee weken door in quarantaine, soms in kleine hutten zonder ramen.
Certificaat
"We zijn de bemanning en kapitein enorm dankbaar voor de goede zorgen tijdens de epische crisis", twitterde passagier Yardley Wong, die met haar zesjarige zoon had vastgezeten.
Passagiers die zijn getest en het virus niet hebben, krijgen een officieel certificaat. Het duurt naar verwachting ongeveer drie dagen om hen te laten ontschepen. Die operatie moet vrijdag worden afgerond. Daarna gaan bemanningsleden opnieuw in quarantaine.
In Yokohama werd positief gereageerd op het besluit de passagiers van boord te laten. "Ik weet zeker dat de mensen aan boord zich veel zorgen maken. Ik hoop dat ze snel kunnen terugkeren naar hun normale levens", zei de 51-jarige Isamu Habiro. "Als inwoner van Yokohama wil ik niet dat ze oneerlijk worden behandeld."
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
2 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
6 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
6 uur geleden