Partijen ondertekenen oesterconvenant voor duurzamere kweek en veerkrachtige natuur
ZEELAND - Zeven partijen hebben vanochtend de intentieovereenkomst ‘Oesterkweek, Duurzaamheid en Natuur’ ondertekend. In deze overeenkomst is afgesproken dat, in de periode van 2023 tot en met 2027, gezamenlijk wordt gewerkt aan de bevordering van zowel een duurzame oestercultuur als een veerkrachtige natuur in de Zeeuwse Delta.
Aanleiding voor deze intentieovereenkomst zijn de veranderende omstandigheden in de Zeeuwse Delta, die mede de toekomst van de oestercultuur in Zeeland bepalen. Door grote systeemveranderingen in de Zeeuwse Delta, zoals onder andere de bouw van de Deltawerken, is er in de afgelopen 100 jaar een tamelijk fragiel estuarien ecosysteem ontstaan. De Zeeuwse Delta vormt een belangrijke schakel in het internationale natuurnetwerk Natura 2000. Uitgangspunt is dat in dit bijzondere getijdengebied een optimale balans bestaat tussen economie en natuur. Vandaag werd de handtekening gezet onder het oesterconvenant, dat een stevige basis moet vormen voor een duurzame oesterkweek en herstel van de deltanatuur.
Twaalf concrete actiepunten
De partijen werken gezamenlijk aan twaalf concrete actiepunten, verspreid over drie sporen: oesterkweek, duurzaamheid en natuur. Eén van die actiepunten is een onderzoek naar de perspectieven van oesterkwekers in de Grevelingen. De zuurstofloosheid in diepe delen van het Grevelingenmeer heeft ervoor gezorgd dat de omstandigheden voor oesterkweek in het Grevelingenmeer de laatste jaren zijn verslechterd. De kwekers in dit gebied worden geconfronteerd met een somber economisch perspectief.
Rijk en regio willen de waterkwaliteit in de Grevelingen verbeteren; de insteek is om middels de realisatie van een doorlaatmiddel (beperkt) getij terug te brengen in de Grevelingen. Dat geeft een gezonde basis voor een duurzame ontwikkeling van het gehele gebied waarbij maatschappelijke, economische en natuurontwikkeling met elkaar in balans zijn. Vooruitlopend op de mogelijke realisatie van een doorlaat, wordt onderzocht welke mogelijkheden er zijn om op enigerlei wijze aan de zorgen van de kwekers in het Grevelingenmeer tegemoet te komen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.
19 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
23 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
1 dag geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.
2 dagen geledenTHOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.
2 dagen geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.
2 dagen geleden