Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

De ondernemingskamer deed in oktober voorlopige ingrepen bij Nexperia vanwege vermoedens van mismanagement door topman Wing Zhang. Hij werd geschorst en zijn bedrijf Wingtech werd op afstand gezet als aandeelhouder van Nexperia.

Croiset van Uchelen verklaarde woensdag bij de behandeling van deze zaak dat het niet aan hem is om te beslissen over een eventuele verkoop van Nexperia. Dat bedrijf is namelijk nog altijd eigendom van Wingtech. "Wingtech heeft tot nu toe aangegeven niet met die partijen in gesprek te willen", zei de beheerder tegen de rechters.

Veranderingen

Kort voor de beslissing van de ondernemingskamer greep de Nederlandse regering in bij Nexperia. Ze verbood het bedrijf met een beroep op een noodwet grote veranderingen door te voeren. Als reactie legde China exportbeperkingen op aan een grote fabriek van Nexperia in het land, wat voor grote problemen in de auto-industrie zorgde. Tussen Nexperia in Nijmegen en Chinese onderdelen was ook geen contact meer.

Croiset van Uchelen zei dat hij samen met de door de ondernemingskamer aangewezen Nexperia-bestuurder Guido Dierick onlangs rechtstreekse gesprekken heeft kunnen voeren met Wingtech. Die gaan over een mogelijke oplossing voor het conflict rond Nexperia. Daarbij kunnen ook investeerders van buitenaf aan de orde komen.

Volgens Croiset van Uchelen is het belangrijkste dat de toeleveringsketen tussen Nexperia in Europa en een grote fabriek in het Chinese Dongguan wordt hersteld. De verstoorde relatie tussen die onderdelen is namelijk schadelijk voor alle betrokkenen, stipte hij aan.

Meer uit Financieel

Wall Street opent lager na resultaten grote Amerikaanse banken

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.

30 minuten geleden
Deense media: Trump voert druk op voor overleg in Washington

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.

43 minuten geleden
Rechtbank: ACM legde boete aan Fortnite-maker Epic terecht op

ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.

1 uur geleden
Aantal passagiers vliegveld Rotterdam stijgt naar 2,4 miljoen

ROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.

1 uur geleden
Kazachstan vraagt EU en VS om olietransport te beschermen

ASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.

1 uur geleden
Chinese eigenaar Nexperia ontkent leegtrekken bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.

2 uur geleden
ACM onderzoekt vier warmteleveranciers om te hoge winsten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.

3 uur geleden