Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

Partijen geïnteresseerd in overname Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.

De ondernemingskamer deed in oktober voorlopige ingrepen bij Nexperia vanwege vermoedens van mismanagement door topman Wing Zhang. Hij werd geschorst en zijn bedrijf Wingtech werd op afstand gezet als aandeelhouder van Nexperia.

Croiset van Uchelen verklaarde woensdag bij de behandeling van deze zaak dat het niet aan hem is om te beslissen over een eventuele verkoop van Nexperia. Dat bedrijf is namelijk nog altijd eigendom van Wingtech. "Wingtech heeft tot nu toe aangegeven niet met die partijen in gesprek te willen", zei de beheerder tegen de rechters.

Veranderingen

Kort voor de beslissing van de ondernemingskamer greep de Nederlandse regering in bij Nexperia. Ze verbood het bedrijf met een beroep op een noodwet grote veranderingen door te voeren. Als reactie legde China exportbeperkingen op aan een grote fabriek van Nexperia in het land, wat voor grote problemen in de auto-industrie zorgde. Tussen Nexperia in Nijmegen en Chinese onderdelen was ook geen contact meer.

Croiset van Uchelen zei dat hij samen met de door de ondernemingskamer aangewezen Nexperia-bestuurder Guido Dierick onlangs rechtstreekse gesprekken heeft kunnen voeren met Wingtech. Die gaan over een mogelijke oplossing voor het conflict rond Nexperia. Daarbij kunnen ook investeerders van buitenaf aan de orde komen.

Volgens Croiset van Uchelen is het belangrijkste dat de toeleveringsketen tussen Nexperia in Europa en een grote fabriek in het Chinese Dongguan wordt hersteld. De verstoorde relatie tussen die onderdelen is namelijk schadelijk voor alle betrokkenen, stipte hij aan.

Meer uit Financieel

Portugal wil door met Air France-KLM en Lufthansa in verkoop TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal wil doorgaan met de verkoop van een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat zowel Air France-KLM als Lufthansa wordt gevraagd een definitief bod uit te brengen. Beide luchtvaartmaatschappijen deden begin april een eerste bod en krijgen nu allebei drie maanden de tijd om een definitief bod uit te brengen.

19 minuten geleden
ABN AMRO werkt aan doelen voor terugdringen eigen uitstoot

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO werkt aan doelstellingen voor het terugdringen van zijn eigen uitstoot van broeikasgassen. Dat meldt de bank, die woensdag zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. ABN AMRO wil zijn directe emissies verlagen "in lijn met een pad ruim onder 2 graden". De bank zegt de komende drie jaar een absolute doelstelling te gaan ontwikkelen.

20 minuten geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie toch wel

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten verlengen toch de ontheffing voor Russische en Iraanse olie. Dat meldt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. De VS staan daarmee de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen dertig dagen langer toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

1 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI stijgt fors in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag hoger gesloten. Beleggers hielden de eenzijdige verlenging van de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran door de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) eindigde boven in de Amsterdamse hoofdindex nadat het bedrijf dinsdag nabeurs met kwartaalcijfers was gekomen.

1 uur geleden
RAI Vereniging wil 75 procent van de aandelen in de RAI verkopen

AMSTERDAM (ANP) - De RAI Vereniging is van plan 75 procent van haar aandelen in RAI Amsterdam te verkopen. De overige 25 procent is en blijft in handen van de gemeente Amsterdam. Dat schrijven de wethouders Alexander Scholtes (deelnemingen) en Steven van Weyenberg (woningbouw en stedelijke ontwikkeling) woensdag aan de Amsterdamse gemeenteraad.

2 uur geleden
Europese luchthavenkoepel blij met brandstofplannen van Brussel

BRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens zijn blij met de plannen van de Europese Commissie die de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de energiemarkten in de EU moeten beperken. Hun koepelorganisatie ACI Europe laat weten de plannen te verwelkomen.

2 uur geleden
Wall Street opent met winst door verlenging wapenstilstand

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, nadat president Donald Trump had aangekondigd de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran te verlengen. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten voor beleggers op Wall Street, waaronder van vliegtuigbouwer Boeing.

3 uur geleden