
Participatieteam kan het niet eens worden over toekomst van Trekdijk
MIDDELBURG - Het participatieteam is het niet eens geworden over de toekomstige invulling van de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland.
Het team dat, naast mensen van de gemeente Middelburg, bestond uit inwoners en leden van de Middelburgse Bedrijven Club (MBC) zijn met twee adviezen gekomen. Doel was om tot één, door alle partijen gedragen advies te komen.
Impasse
Over de Trekdijk wordt al jaren gesproken. De gemeente Middelburg wilde een bedrijventerrein maken van het gebied, maar dit plan stuitte op hevige protesten van de inwoners van Nieuw- en Sint Joosland. Om uit de impasse te komen besloot de nieuwe coalitie na de verkiezingen van vorig jaar een participatieteam op te zetten. Dat ging in november van start.
Combinatie
Nu het niet tot het eigenlijke doel heeft geleid, komt het college van burgemeester en wethouders met een eigen advies. Ze maakt daarin een combinatie van beide adviezen. Zowel de inwoners als de MBC mogen op het scenario van het college reageren. De gemeenteraad buigt zich uiteindelijk over de drie scenario’s.
Meer uit Middelburg
Zeeuwen moeten vanaf donderdagavond rekening houden met harde wind. Het KNMI geeft code geel af vanwege storm Benjamin die over het land trekt. De wind kan schade veroorzaken en zorgt mogelijk voor hinder op de weg.
3 uur geledenMIDDELBURG - De familie van de vorig jaar op 96-jarige leeftijd overleden, bekende Middelburgse kunstenaar Antoine Mes heeft dinsdag officieel schilderijen en andere werken van hem overgedragen aan het Zeeuws Museum en Zeeuws Archief. Dat was geen droevig, maar een mooi moment, vertelt petekind Marlous Mes. "Hiermee is zijn laatste wens in vervulling gegaan."
3 uur geledenMIDDELBURG - Roos Herman is per 1 januari 2026 de nieuwe directeur-bestuurder van ZB Bibliotheek van Zeeland. Zij volgt Perry Moree op die wegens ziekte sinds begin dit jaar afwezig is.
5 uur geledenMIDDELBURG - Hoe blijft een vliegtuig in de lucht? Waarom verandert het geluid van een auto als hij je voorbij rijdt? Kun je een raket lanceren met een fietspomp? Ontdek het in de interactieve NEMO Science Tour. Dit jaar trekt het Amsterdamse wetenschapsmuseum het land in met de NEMO Science Tour. In een demonstratie van 20 minuten ziet het publiek spectaculaire experimenten, die verrassen, uitdagen en nieuwsgierig maken. Op zaterdag 8 november is de tour te zien in de bibliotheek in Middelburg.
8 uur geledenMIDDELBURG/ARNEMUIDEN - Provincie Zeeland stelt 1.075.000 euro beschikbaar om leegstaande panden te hergebruiken en zo de kwaliteit van de omgeving te verbeteren. Het gaat om panden in Arnemuiden, Baarland, Hulst, Middelburg, Zierikzee en Zonnemaire.
12 uur geledenKOUDEKERKE - Op vrijdagavond 7 november geeft Harmonie Voorwaarts een sfeervol najaarsconcert in de kerk in Koudekerke. Dit jaar doet de muziekvereniging dit in samenwerking met het Veers Leerlingenorkest, onder leiding van Petra van Antwerpen. De toegang is gratis.
23 uur geledenZOUTELANDE - Waterschap Scheldestromen begint deze week met de werkzaamheden aan het fietspad en de rijbaan van de Klaassesweg en Werendijkseweg tussen Zoutelande en Dishoek. De werkzaamheden bestaan onder andere uit het verbreden van het fietspad langs de Klaassesweg en de Werendijkseweg van 2,30 naar 3,50 meter.
1 dag geleden