Parsons eerste buitenlandse coach van Oranje sinds Happel in 1978
ZEIST (ANP) - Voor het eerst sinds Ernst Happel aan het einde van de jaren 70 heeft voetbalbond KNVB weer een buitenlandse bondscoach aangesteld. De Engelsman Mark Parsons volgt Sarina Wiegman op als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De 34-jarige Parsons, die ook de Amerikaanse nationaliteit heeft, wordt de 21e buitenlandse bondscoach in de historie van de KNVB.
Zijn landgenoot Edgar Chadwick was in 1908 de eerste. De Nederlandse mannenploeg had in de eerste helft van de vorige eeuw vooral Britse trainers. De Engelsman Bob Glendenning is met 87 interlands de meest ervaren bondscoach ooit van Oranje, gevolgd door Dick Advocaat met 62 interlands.
Onder de Oostenrijker Happel haalde Oranje de finale van het WK 1978, waarin gastland Argentiniƫ na verlenging met 3-1 te sterk was. Sindsdien had de mannenploeg altijd een Nederlandse bondscoach. De vrouwen, die sinds begin jaren 70 onder de vlag van de KNVB uitkomen, hebben vooralsnog alleen maar bondscoaches uit Nederland gehad. Parsons wordt na de Olympische Spelen van komende zomer de eerste buitenlander.
"Wij zijn ervan overtuigd dat Mark voor de 'Leeuwinnen' de juiste persoon op de juiste plek is", zegt Nico-Jan Hoogma, directeur Topvoetbal bij de KNVB. "Ondanks zijn jonge leeftijd bulkt hij van de ervaring in de top van het vrouwenvoetbal en heeft hij bovendien laten zien dat hij zowel talenten als topspelers beter kan maken. Met zijn komst halen we ook nog eens 'inside info' binnen vanuit het land dat bij de vrouwen al jaren de nummer 1 is van de wereld. Dat is niet alleen een mooie bonus voor de speelsters en de staf, ik denk dat de hele KNVB daar zijn voordeel mee kan doen. We kijken dan ook reikhalzend en vol ambitie uit naar de samenwerking met Mark."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
23 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
1 dag geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
1 dag geleden