Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parsons eerste buitenlandse coach van Oranje sinds Happel in 1978

Parsons eerste buitenlandse coach van Oranje sinds Happel in 1978

ZEIST (ANP) - Voor het eerst sinds Ernst Happel aan het einde van de jaren 70 heeft voetbalbond KNVB weer een buitenlandse bondscoach aangesteld. De Engelsman Mark Parsons volgt Sarina Wiegman op als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De 34-jarige Parsons, die ook de Amerikaanse nationaliteit heeft, wordt de 21e buitenlandse bondscoach in de historie van de KNVB.

Zijn landgenoot Edgar Chadwick was in 1908 de eerste. De Nederlandse mannenploeg had in de eerste helft van de vorige eeuw vooral Britse trainers. De Engelsman Bob Glendenning is met 87 interlands de meest ervaren bondscoach ooit van Oranje, gevolgd door Dick Advocaat met 62 interlands.

Onder de Oostenrijker Happel haalde Oranje de finale van het WK 1978, waarin gastland Argentinië na verlenging met 3-1 te sterk was. Sindsdien had de mannenploeg altijd een Nederlandse bondscoach. De vrouwen, die sinds begin jaren 70 onder de vlag van de KNVB uitkomen, hebben vooralsnog alleen maar bondscoaches uit Nederland gehad. Parsons wordt na de Olympische Spelen van komende zomer de eerste buitenlander.

"Wij zijn ervan overtuigd dat Mark voor de 'Leeuwinnen' de juiste persoon op de juiste plek is", zegt Nico-Jan Hoogma, directeur Topvoetbal bij de KNVB. "Ondanks zijn jonge leeftijd bulkt hij van de ervaring in de top van het vrouwenvoetbal en heeft hij bovendien laten zien dat hij zowel talenten als topspelers beter kan maken. Met zijn komst halen we ook nog eens 'inside info' binnen vanuit het land dat bij de vrouwen al jaren de nummer 1 is van de wereld. Dat is niet alleen een mooie bonus voor de speelsters en de staf, ik denk dat de hele KNVB daar zijn voordeel mee kan doen. We kijken dan ook reikhalzend en vol ambitie uit naar de samenwerking met Mark."

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

4 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

5 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

6 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

8 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

18 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

21 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

22 uur geleden