Parsons eerste buitenlandse coach van Oranje sinds Happel in 1978
ZEIST (ANP) - Voor het eerst sinds Ernst Happel aan het einde van de jaren 70 heeft voetbalbond KNVB weer een buitenlandse bondscoach aangesteld. De Engelsman Mark Parsons volgt Sarina Wiegman op als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De 34-jarige Parsons, die ook de Amerikaanse nationaliteit heeft, wordt de 21e buitenlandse bondscoach in de historie van de KNVB.
Zijn landgenoot Edgar Chadwick was in 1908 de eerste. De Nederlandse mannenploeg had in de eerste helft van de vorige eeuw vooral Britse trainers. De Engelsman Bob Glendenning is met 87 interlands de meest ervaren bondscoach ooit van Oranje, gevolgd door Dick Advocaat met 62 interlands.
Onder de Oostenrijker Happel haalde Oranje de finale van het WK 1978, waarin gastland Argentinië na verlenging met 3-1 te sterk was. Sindsdien had de mannenploeg altijd een Nederlandse bondscoach. De vrouwen, die sinds begin jaren 70 onder de vlag van de KNVB uitkomen, hebben vooralsnog alleen maar bondscoaches uit Nederland gehad. Parsons wordt na de Olympische Spelen van komende zomer de eerste buitenlander.
"Wij zijn ervan overtuigd dat Mark voor de 'Leeuwinnen' de juiste persoon op de juiste plek is", zegt Nico-Jan Hoogma, directeur Topvoetbal bij de KNVB. "Ondanks zijn jonge leeftijd bulkt hij van de ervaring in de top van het vrouwenvoetbal en heeft hij bovendien laten zien dat hij zowel talenten als topspelers beter kan maken. Met zijn komst halen we ook nog eens 'inside info' binnen vanuit het land dat bij de vrouwen al jaren de nummer 1 is van de wereld. Dat is niet alleen een mooie bonus voor de speelsters en de staf, ik denk dat de hele KNVB daar zijn voordeel mee kan doen. We kijken dan ook reikhalzend en vol ambitie uit naar de samenwerking met Mark."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
3 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
4 uur geleden