
Parlement Israël stemt voor begroting, regering kan aanblijven
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Israëlische parlement heeft de staatsbegroting voor dit jaar goedgekeurd. Als het voorstel niet tijdig was aangenomen, was de regering van premier Benjamin Netanyahu gevallen.
Het gaat om een begroting van 620 miljard sjekel, omgerekend 156 miljard euro. Het meeste geld gaat naar defensie. Daar heeft de regering 110 miljard sjekel voor uitgetrokken.
"Dit is een oorlogsbegroting. En met Gods hulp zal het een begroting van overwinning worden", zei de uiterst rechtse minister van Financiën Bezalel Smotrich voorafgaand aan de stemming. Die verliep onrustig omdat er protesten waren.
Aanvallen hervat
In het parlement hielden familieleden van gijzelaars afbeeldingen omhoog van hun geliefden. Oppositieleden hadden bordjes meegenomen met het getal 59, het aantal dode en levende gijzelaars dat nog in Gaza zou zijn.
Israël heeft deze maand de grootschalige aanvallen op de Gazastrook hervat en dat verdeelt de samenleving. Tegenstanders van het besluit willen dat de onderhandelingen worden hervat.
Meer uit Buitenland
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De ruim 2 miljoen bezoekers van het concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro zijn zaterdagavond ontsnapt aan een bomaanslag. De aangehouden verdachten zouden bezoekers, onder wie minderjarigen, hebben geronseld om "gecoördineerde aanvallen met geïmproviseerde explosieven en molotovcocktails" uit te voeren.
17 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Premier van Israël Benjamin Netanyahu heeft gezegd de raketaanval op een Israëlisch vliegveld te zullen vergelden. De Jemenitische Houthi's hebben de beschieting opgeëist. Zeker een raket trof zondag de luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv en richtte daar schade aan. Volgens Israëlische hulpdiensten raakten acht mensen gewond.
40 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij veel nadenkt over zijn opvolging. Hij stelt in een film over zijn kwart eeuw aan de macht dat de Russen daarover moeten beslissen.
3 uur geledenPRAAG (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn vrouw Olena zijn in Praag aangekomen voor een tweedaags bezoek. Ze werden ontvangen door de Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken Jan Lipavsky. Belangrijkste gespreksonderwerp is een initiatief om Oekraïne verder te voorzien van munitie voor artillerie.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering denkt nog enkele dagen nodig te hebben om de oorzaak van de grote stroomstoring in Spanje en Portugal van afgelopen week te achterhalen. "We houden nog altijd rekening met alle mogelijke scenario's, waaronder ook een cyberaanval", aldus de Spaanse milieuminister Sara Aagesen tegen de krant El País.
4 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval bij de Israëlische luchthaven Ben-Gurion. Een woordvoerder van de groep zei op televisie dat de beschieting laat zien dat het vliegveld "niet meer veilig is" voor vliegverkeer.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Israël heeft vergeldingsmaatregelen in het vooruitzicht gesteld na een raketaanval bij de grote luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv. "Als iemand ons kwaad doet, slaan we zeven keer zo hard terug", reageerde minister van Defensie Israel Katz.
7 uur geleden