Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlement Aruba neemt motie aan tegen 'Nederlandse overname’

Parlement Aruba neemt motie aan tegen 'Nederlandse overname’

ORANJESTAD (ANP) - Het parlement van Aruba heeft donderdag unaniem een motie aangenomen waarin het bij de eigen regering er op aandringt om verschillende onderdelen af te wijzen van de voorwaarden die Nederland stelt voor een nieuwe coronalening. Met die lening helpt Nederland Curaçao, Aruba en Sint Maarten de financiële gevolgen van de Covid-19 pandemie op te vangen. Volgens het Arubaanse parlement wil Nederland door middel van de voorwaarden die het daaraan verbindt 'de autonomie van Aruba overnemen’.

In de motie zegt het parlement dat de Arubaanse regering een tegenvoorstel moet indienen en de dialoog met Nederland moet voortzetten over het verkrijgen van een lening zonder voorwaarden of 'voorwaarden die niet in strijd zijn met lokale en internationale wetten en geen negatieve sociaal-economische impact zullen hebben op de bevolking van Aruba.’ Het parlement is vooral boos over het financiële toezicht dat Nederland wil 'opdringen’ en het voornemen om bevoegdheden op het gebied van volksgezondheid, economie, justitie, financiën en onderwijs in Nederlandse handen te geven.

Nederland maakte maandag 6 juni de voorwaarden bekend aan de regeringen van Curaçao , Aruba en Sint Maarten voor een nieuwe corona lening voor de verschillende landen. De regeringen van alle drie de landen hebben daar in harde bewoordingen afwijzend op gereageerd. Vrijdag 10 juli vergaderen de minister-presidenten van de landen in Den Haag tijdens de zogenaamde Rijksministerraad hierover met het Nederlandse kabinet.

Ook het parlement van Curaçao vergaderde donderdag over de voorwaarden. Daar was minder sprake van een eenheid. Waar veel parlementariërs de handelswijze van Nederland veroordeelden, stelde parlementariër Amparo dos Santos van de oppositiepartij Kòrsou di Nos Tur dat Nederland gelijk heeft. "Stuur geen geld aan deze regering. Het verdwijnt allemaal in de verkeerde zakken en komt niet bij de bevolking terecht."

Meer uit Buitenland

Containerschip met 'gevaarlijke' lading zinkt bij India

NEW DELHI (ANP/AFP) - Een containerschip met gevaarlijke lading is vergaan voor de kust van de Indiase deelstaat Kerala. Dat melden de Indiase autoriteiten, die zeggen dat alle 24 opvarenden konden worden gered.

8 minuten geleden
Dodental Oekraïne loopt op na nachtelijke aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense autoriteiten hebben melding gemaakt van zeker twaalf doden door nachtelijke Russische aanvallen. Er kwamen volgens de hulpdiensten vier mensen om het leven in de regio Kyiv, waar ook zestien personen gewond zijn geraakt.

18 minuten geleden
Surinaamse oppositiepartij wil geen tablets op stembureaus

PARAMARIBO (ANP) - Kort voor de opening van de 673 stembureaus in Suriname protesteert de Nationale Democratische Partij (NDP) tegen het gebruik van tablets bij de vaststelling van de voorlopige verkiezingsuitslag. Deze nieuwe procedure ondermijnt de transparantie van het stemproces en zorgt voor onnodig wantrouwen bij het publiek, schrijft de oppositiepartij.

22 minuten geleden
Meer veiligheidsmaatregelen na nieuwe stroomstoring Frankrijk

CANNES (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben na een nieuwe stroomstoring in het zuiden van het land aanvullende veiligheidsmaatregelen aangekondigd rond het elektriciteitsnetwerk. Er wordt opnieuw uitgegaan van opzet. Burgemeester Christian Estrosi van Nice stelde aanvullende camerabewaking in het vooruitzicht.

1 uur geleden
Syrië gaat VS helpen bij opsporing Amerikanen, zegt gezant

DAMASCUS (ANP) - De nieuwe machthebbers in Syrië hebben ermee ingestemd de Verenigde Staten te helpen bij het opsporen van vermiste Amerikanen in hun land. Dat meldt de Amerikaanse Syrië-gezant Tom Barrack, die op X spreekt over een belangrijke stap vooruit. "De families van Austin Tice, Majd Kamalmaz en Kayla Mueller moeten dit eindelijk kunnen afsluiten."

1 uur geleden
Trump verdedigt weren buitenlandse studenten op Harvard

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het besluit verdedigd om aanmeldingen van buitenlandse studenten op Harvard te blokkeren. Hij zei dat de instelling miljarden dollars ontvangt van de overheid en dat het daarom redelijk is dat wordt gevraagd om informatie over internationale studenten. "Maar Harvard is niet erg mededeelzaam."

3 uur geleden
Meerdere doden door Russische luchtaanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen door hevige Russische droneaanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt Mykola Kalashnyk, een Oekraïense topmilitair, op Telegram.

4 uur geleden