Parkeertransacties gedaald door nieuwe coronamaatregelen
DIEMEN (ANP) - Het aantal parkeertransacties is gedaald sinds de coronamaatregelen verder zijn aangescherpt door het demissionaire kabinet. Dat meldt parkeerbetalingsdienst Parkmobile op basis van het aantal parkeeracties vorige week. Vooral doordeweeks nam het aantal transacties af, mogelijk door het advies van de overheid alleen op kantoor te werken als dat niet anders kan.
In het weekend was de afname van het aantal parkeeracties minder groot omdat die een week eerder al flink daalde. Gemiddeld waren er vorige week 4,5 procent minder transacties bij Parkmobile, dat 2 miljoen actieve gebruikers heeft. Een week eerder daalde het aantal parkeertransacties al met datzelfde percentage.
Doordeweeks was er een daling van 5,6 procent en in het weekend 0,5 procent. In de vijf grote steden bedroeg de daling van het aantal parkeertransacties 4,8 procent. Daarbij was de afname in Eindhoven (min 9,8 procent) het grootst. Een week eerder werd slechts 1,4 procent minder betaald geparkeerd. Dat heeft volgens Parkmobile mogelijk te maken met de festiviteiten rondom de 11e van de 11e, het begin van het carnavalsfeest, dat ook in Eindhoven werd gevierd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
47 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
1 uur geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concertreeks van Harry Styles in de Johan Cruijff ArenA trekt vanaf zaterdag veel extra buitenlandse bezoekers naar Amsterdam. De tien concerten van de Britse popster zijn de enige op het Europese vasteland, waardoor ook veel mensen uit andere landen hun idool in de Nederlandse hoofdstad willen bewonderen. Boekingssites en vliegtuigmaatschappijen merken tijdens deze periode een hogere vraag.
4 uur geleden