Parkeertransacties gedaald door nieuwe coronamaatregelen
DIEMEN (ANP) - Het aantal parkeertransacties is gedaald sinds de coronamaatregelen verder zijn aangescherpt door het demissionaire kabinet. Dat meldt parkeerbetalingsdienst Parkmobile op basis van het aantal parkeeracties vorige week. Vooral doordeweeks nam het aantal transacties af, mogelijk door het advies van de overheid alleen op kantoor te werken als dat niet anders kan.
In het weekend was de afname van het aantal parkeeracties minder groot omdat die een week eerder al flink daalde. Gemiddeld waren er vorige week 4,5 procent minder transacties bij Parkmobile, dat 2 miljoen actieve gebruikers heeft. Een week eerder daalde het aantal parkeertransacties al met datzelfde percentage.
Doordeweeks was er een daling van 5,6 procent en in het weekend 0,5 procent. In de vijf grote steden bedroeg de daling van het aantal parkeertransacties 4,8 procent. Daarbij was de afname in Eindhoven (min 9,8 procent) het grootst. Een week eerder werd slechts 1,4 procent minder betaald geparkeerd. Dat heeft volgens Parkmobile mogelijk te maken met de festiviteiten rondom de 11e van de 11e, het begin van het carnavalsfeest, dat ook in Eindhoven werd gevierd.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
16 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
17 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
20 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
21 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden