Parkeertransacties gedaald door nieuwe coronamaatregelen
DIEMEN (ANP) - Het aantal parkeertransacties is gedaald sinds de coronamaatregelen verder zijn aangescherpt door het demissionaire kabinet. Dat meldt parkeerbetalingsdienst Parkmobile op basis van het aantal parkeeracties vorige week. Vooral doordeweeks nam het aantal transacties af, mogelijk door het advies van de overheid alleen op kantoor te werken als dat niet anders kan.
In het weekend was de afname van het aantal parkeeracties minder groot omdat die een week eerder al flink daalde. Gemiddeld waren er vorige week 4,5 procent minder transacties bij Parkmobile, dat 2 miljoen actieve gebruikers heeft. Een week eerder daalde het aantal parkeertransacties al met datzelfde percentage.
Doordeweeks was er een daling van 5,6 procent en in het weekend 0,5 procent. In de vijf grote steden bedroeg de daling van het aantal parkeertransacties 4,8 procent. Daarbij was de afname in Eindhoven (min 9,8 procent) het grootst. Een week eerder werd slechts 1,4 procent minder betaald geparkeerd. Dat heeft volgens Parkmobile mogelijk te maken met de festiviteiten rondom de 11e van de 11e, het begin van het carnavalsfeest, dat ook in Eindhoven werd gevierd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Fastned, een uitbater van laadstations voor elektrische auto's, heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet geboekt. Het bedrijf opende in het vierde kwartaal van 2025 nieuwe laadstations en breidde bestaande locaties uit. Tijdens de vakantieperiode hebben meer mensen volgens Fastned hun voertuigen opgeladen en het bedrijf profiteerde van de aanhoudende groei van het aantal volledig elektrische voertuigen.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
9 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
13 uur geleden