Paris Saint-Germain pakt koppositie in Franse competitie
PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft in de Franse competitie de koppositie gegrepen. De ploeg van coach Mauricio Pochettino versloeg op eigen veld subtopper RC Lens met 2-1. Voor de thuisclub kwamen Neymar en Marquinhos, beiden afkomstig uit Brazilië, tot scoren. Igniatius Knepe Ganago verkleinde na een uur nog wel de achterstand, maar de gelijkmaker bleef uit voor de bezoekers.
Met de krappe overwinning spoelde Paris SG de kater weg van de thuisnederlaag afgelopen woensdag tegen Manchester City in de halve finales van de Champions League (1-2). De return in Engeland is komende dinsdag.
Verdediger Mitchel Bakker had tegen Manchester City nog een basisplaats, maar bleef tegen Lens op de bank. Sterspeler Kylian Mbappé behoorde niet tot de selectie.
Op de ranglijst heeft PSG nu 2 punten meer dan Lille. De nummer 2 kan de koppositie heroveren zaterdagavond met een zege in de thuiswedstrijd tegen Nice. Na dit weekeinde zijn er nog drie speelronden te gaan in Ligue 1.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
20 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
22 uur geleden