Parijs vindt dat Zuid-Afrika Israël geen genocide kan verwijten
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk vindt dat Zuid-Afrika Israël niet kan beschuldigen van genocide in Gaza. Het land steunt de Zuid-Afrikaanse zaak voor het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag daarom niet. De Franse minister van Buitenlandse Zaken Stéphane Séjourné heeft dat standpunt toegelicht in het parlement.
"De beschuldigingen van genocide aan het adres van de Joodse staat gaan een morele grens over. Het begrip genocide mag niet misbruikt worden voor politieke doeleinden", aldus Séjourné.
Zuid-Afrika heeft vorige week voor het hof betoogd dat het geweld in Gaza in strijd is met het Genocideverdrag. Israël heeft zich daar in Den Haag tegen verdedigd en werd daarin gesteund door de Verenigde Staten. Ook de Duitse regering heeft "beslist en nadrukkelijk" gezegd dat de Zuid-Afrikaanse beschuldigingen ontrecht zijn. Berlijn vindt ook dat het land het Genocideverdrag gebruikt voor politieke doeleinden.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
16 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
1 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
1 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.
4 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie lijken er steeds meer rekening mee te houden dat de verdwenen moeder van Guthrie niet meer in leven is. In een nieuwe verklaring zeggen ze dat ze geen rust zullen vinden tot ze gevonden is en dat "rouwen" tot die tijd moeilijk is.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - In Iran is al meer dan 500 uur sprake van een vrijwel totale internetblokkade. Volgens internetwaakhond Netblocks is de connectie met het buitenland volledig afgesneden en wordt de binnenlandse dienstverlening ernstig beperkt. De overheid treedt hard op tegen satellietverbindingen en VPN's.
4 uur geleden