
Parijs vindt dat Zuid-Afrika Israël geen genocide kan verwijten
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk vindt dat Zuid-Afrika Israël niet kan beschuldigen van genocide in Gaza. Het land steunt de Zuid-Afrikaanse zaak voor het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag daarom niet. De Franse minister van Buitenlandse Zaken Stéphane Séjourné heeft dat standpunt toegelicht in het parlement.
"De beschuldigingen van genocide aan het adres van de Joodse staat gaan een morele grens over. Het begrip genocide mag niet misbruikt worden voor politieke doeleinden", aldus Séjourné.
Zuid-Afrika heeft vorige week voor het hof betoogd dat het geweld in Gaza in strijd is met het Genocideverdrag. Israël heeft zich daar in Den Haag tegen verdedigd en werd daarin gesteund door de Verenigde Staten. Ook de Duitse regering heeft "beslist en nadrukkelijk" gezegd dat de Zuid-Afrikaanse beschuldigingen ontrecht zijn. Berlijn vindt ook dat het land het Genocideverdrag gebruikt voor politieke doeleinden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
11 uur geledenRAFAH (ANP/RTR) - Een team van de Verenigde Naties heeft woensdag voor het eerst in 130 dagen weer een lading brandstof kunnen leveren aan de Gazastrook. Het gaat om 75.000 liter en volgens woordvoerder Stéphane Dujarric is dat slechts een fractie van wat de Palestijnse bevolking in Gaza nodig heeft.
14 uur geledenAMMAN (ANP) - Vanuit Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zijn tientallen trucks met hulpgoederen de Gazastrook binnengebracht. Dit gebeurde woensdag in opdracht van de Jordaanse koning Abdullah en sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldden staatspersbureaus Petra en WAM.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De originele Birkin-tas is door veilinghuis Sotheby's in Parijs geveild voor ruim 8,5 miljoen euro. Het gaat om een prototype van de handtas uit 1985 die werd ontworpen voor de Brits-Franse actrice en zangeres Jane Birkin.
15 uur geleden