Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs verliest kroon als grootste Europese beurs aan Londen

Parijs verliest kroon als grootste Europese beurs aan Londen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De recente politieke onrust in Frankrijk heeft ertoe geleid dat Parijs zijn plek als de grootste aandelenmarkt van Europa weer heeft verloren aan Londen. Mede door de impact van de brexit haalde de Franse beurs minder dan twee jaar geleden juist de Britse beurs in als grootste Europese markt.

De onverwachte aankondiging van president Emmanuel Macron om vervroegde parlementsverkiezingen uit te schrijven, zorgde vorige week voor flink wat onrust op de Franse financiële markten. Beleggers zijn bezorgd dat bij een verkiezingsoverwinning van extreemrechts het aanzienlijke begrotingstekort van het land verder zal oplopen. De risicopremies die beleggers eisen om Franse staatsleningen aan te houden, liepen daardoor flink op en de Franse staatsobligaties daalden in waarde.

De Franse banken Société Générale, Crédit Agricole en BNP Paribas, die veel Franse staatsleningen bezitten, zakten vorige week ruim 10 procent. In totaal zagen de Franse bedrijven afgelopen week zo'n 240 miljard euro aan beurswaarde verdampen.

Labour

De aandelen in het land zijn nu gezamenlijk zo'n 2,9 biljoen euro waard, volgens gegevens van financieel persbureau Bloomberg. De totale waarde van de Britse beursgenoteerde bedrijven bedraagt zo'n 3 biljoen euro. De Franse CAC40-index tikte vorige maand nog een nieuw recordniveau aan, maar leverde afgelopen week de winst voor dit jaar weer in.

Hoewel het Verenigd Koninkrijk zich ook voorbereidt op verkiezingen in eigen land, wordt de uitslag daar als stabieler gezien. Zo heeft de oppositiepartij Labour in de peilingen een ruime voorsprong op de regerende Conservatieve Partij. Daarnaast hebben een aantrekkende fusieactiviteit in het Verenigd Koninkrijk en de verbeterde wereldeconomie Britse aandelen aantrekkelijker gemaakt voor beleggers.

Meer uit Financieel

Waarderingskamer: WOZ-waarde dit jaar meer dan 10 procent omhoog

WOZ-waarde stijgt dit jaar meer dan 10 procent

39 minuten geleden
Niet iedereen heeft genoeg cash in huis in geval van nood

AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.

50 minuten geleden
Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

10 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

10 uur geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

13 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

14 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

14 uur geleden