Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs verliest kroon als grootste Europese beurs aan Londen

Parijs verliest kroon als grootste Europese beurs aan Londen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De recente politieke onrust in Frankrijk heeft ertoe geleid dat Parijs zijn plek als de grootste aandelenmarkt van Europa weer heeft verloren aan Londen. Mede door de impact van de brexit haalde de Franse beurs minder dan twee jaar geleden juist de Britse beurs in als grootste Europese markt.

De onverwachte aankondiging van president Emmanuel Macron om vervroegde parlementsverkiezingen uit te schrijven, zorgde vorige week voor flink wat onrust op de Franse financiële markten. Beleggers zijn bezorgd dat bij een verkiezingsoverwinning van extreemrechts het aanzienlijke begrotingstekort van het land verder zal oplopen. De risicopremies die beleggers eisen om Franse staatsleningen aan te houden, liepen daardoor flink op en de Franse staatsobligaties daalden in waarde.

De Franse banken Société Générale, Crédit Agricole en BNP Paribas, die veel Franse staatsleningen bezitten, zakten vorige week ruim 10 procent. In totaal zagen de Franse bedrijven afgelopen week zo'n 240 miljard euro aan beurswaarde verdampen.

Labour

De aandelen in het land zijn nu gezamenlijk zo'n 2,9 biljoen euro waard, volgens gegevens van financieel persbureau Bloomberg. De totale waarde van de Britse beursgenoteerde bedrijven bedraagt zo'n 3 biljoen euro. De Franse CAC40-index tikte vorige maand nog een nieuw recordniveau aan, maar leverde afgelopen week de winst voor dit jaar weer in.

Hoewel het Verenigd Koninkrijk zich ook voorbereidt op verkiezingen in eigen land, wordt de uitslag daar als stabieler gezien. Zo heeft de oppositiepartij Labour in de peilingen een ruime voorsprong op de regerende Conservatieve Partij. Daarnaast hebben een aantrekkende fusieactiviteit in het Verenigd Koninkrijk en de verbeterde wereldeconomie Britse aandelen aantrekkelijker gemaakt voor beleggers.

Meer uit Financieel

Defensiebedrijf CSG opent hoger op eerste handelsdag in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.

1 uur geleden
Fastned leent tot 200 miljoen euro, deels van overheid

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.

1 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium zakt op Damrak na vertraging bij fabriek

AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.

1 uur geleden
CSG haalt miljarden op met grootste defensiebeursgang ooit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.

2 uur geleden
Bioplasticfabrikant Avantium stelt opening fabriek Delfzijl uit

AMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.

2 uur geleden
Maleisië heft beperkingen tegen Grok op na veiligheidsmaatregelen

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.

3 uur geleden
TikTok rondt joint venture in VS af om verbod te voorkomen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.

5 uur geleden