Parijs verbiedt evenementen van 5000 mensen in afgesloten ruimten
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Gezondheid, Olivier Véran, heeft bijeenkomsten van meer dan 5000 mensen in afgesloten ruimten verboden als voorzorgsmaatregel tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus. Het land heeft volgens Véran momenteel 73 besmettingsgevallen geconstateerd, zestien meer dan bij de vorige telling. Twee patiënten zijn overleden en twaalf genezen.
Véran zei dat de regering in dit stadium geen plannen heeft de gemeenteraadsverkiezingen af te blazen. Die staan 15 en 22 maart op het programma. De halve marathon van Parijs gaat zondag niet door vanwege het virus.
Sinds het nieuwe virus in de Chinese stad Wuhan in december is opgedoken zijn er in de wereld bijna 85.700 gevallen geconstateerd. Bijna 3000 patiënten zijn aan de gevolgen van het virus overleden en bijna 40.000 patiënten zijn helemaal hersteld. Verreweg de meeste besmettingen zijn in China vastgesteld, ruim 79.000 gevallen. Daarvan zijn er 2835 overleden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
3 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.
5 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.
6 uur geleden