Parijs verbiedt evenementen van 5000 mensen in afgesloten ruimten
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Gezondheid, Olivier Véran, heeft bijeenkomsten van meer dan 5000 mensen in afgesloten ruimten verboden als voorzorgsmaatregel tegen de verspreiding van het nieuwe coronavirus. Het land heeft volgens Véran momenteel 73 besmettingsgevallen geconstateerd, zestien meer dan bij de vorige telling. Twee patiënten zijn overleden en twaalf genezen.
Véran zei dat de regering in dit stadium geen plannen heeft de gemeenteraadsverkiezingen af te blazen. Die staan 15 en 22 maart op het programma. De halve marathon van Parijs gaat zondag niet door vanwege het virus.
Sinds het nieuwe virus in de Chinese stad Wuhan in december is opgedoken zijn er in de wereld bijna 85.700 gevallen geconstateerd. Bijna 3000 patiënten zijn aan de gevolgen van het virus overleden en bijna 40.000 patiënten zijn helemaal hersteld. Verreweg de meeste besmettingen zijn in China vastgesteld, ruim 79.000 gevallen. Daarvan zijn er 2835 overleden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
1 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
9 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
10 uur geleden