Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs heeft accommodaties voor Spelen 2024 op orde

Parijs heeft accommodaties voor Spelen 2024 op orde

PARIJS (ANP) - Ruim tien maanden voor het begin van de Olympische Spelen ontving de organisatie achter 'Parijs 2024' de wereldpers. Wat accommodaties betreft is de Franse hoofdstad op orde. In een goednieuwsshow kwamen pijnpunten mondjesmaat aan bod.

De openingsceremonie op 26 juli, niet in een stadion maar op de Seine, is zo'n dossier dat nog 'under progress' is. "We hopen jullie er aan het einde van dit jaar meer over te kunnen vertellen", sprak een woordvoerster tijdens de World Press Briefing. Boten met de deelnemers varen heen en terug over een traject van 6 kilometer, waarbij zo'n 600.000 toeschouwers worden verwacht. "Het is gecompliceerder dan een opening in een stadion."

96 procent van de accommodaties bestond al of heeft een tijdelijk karakter. Alleen het Aquatics Centre, waar onder meer de waterpoloërs hun wedstrijden afwerken, is gloednieuw. Het is een van de accommodaties die genoemd wordt als het om de zogenoemde 'legacy' gaat, de nalatenschap van de Olympische Spelen. Het wordt na de Spelen vooral gebruikt als recreatief zwembad in een buurt, waar sportaccommodaties schaars zijn.

Historische plaatsen

Zo'n 400 journalisten maakten een tour langs diverse locaties zoals de immense evenementenhal Bercy waar turnster Sanne Wevers volgend jaar een gooi mag doen naar nieuw succes. Voor de roeiers is het Stade Nautique van Vaires-sur-Marne plaats van handeling, de baanwielrenners zullen op de hun bekende piste van Saint-Quentin-en Yvelines uitkomen. Het zijn locaties waar de paars-roze aankleding nog ontbreekt, zoals in het straatbeeld in Parijs nog weinig verwijst naar de Spelen.

Er wordt gesport op historische plaatsen met de paardensport bij het paleis van Versailles, het beachvolleybal in de schaduw van de Eiffeltoren en de finish van de wegwedstrijden van de wielrenners voor de Tuinen van Trocadero. "We willen de iconen van Parijs laten zien", zei de woordvoerster, die ook het hockeystadion nog noemde. Het is honderd jaar geleden dat in het Stade Yves-du-Manoir de opening van de vorige Spelen in Parijs plaatsvond.

Zorgen om water Seine

Een punt van zorg is nog de kwaliteit van het water van de Seine, waarin de openwaterzwemmers en triatleten volgend jaar in actie komen. "Het komt goed, er is geen plan B", beloofde de betrokken woordvoerster, in de wetenschap dat de Franse overheid en het gemeentebestuur er meer dan een miljard euro tegenaan gooien om het water schoon te krijgen. Het is een cadeautje voor de Parijzenaars die straks weer kunnen zwemmen in hun beroemde rivier.

Meer uit Sport

'Versleten' Djokovic wil 'absoluut terugkomen' op Wimbledon

LONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.

13 uur geleden
Visser derde in sterk bezette 100 meter horden in Monaco

MONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.

14 uur geleden
Pogacars meesterhelper Almeida breekt rib, maar gaat door in Tour

MÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.

15 uur geleden
Bol wint 27e Diamond League op 400 meter horden in beste jaartijd

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.

15 uur geleden
Sinner verslaat Djokovic en bereikt eerste finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.

16 uur geleden
Pogacar zet concurrenten al op ruime achterstand

MÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.

18 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz naar finale Wimbledon na zege tegen Fritz

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).

18 uur geleden