Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parijs heeft accommodaties voor Spelen 2024 op orde

Parijs heeft accommodaties voor Spelen 2024 op orde

PARIJS (ANP) - Ruim tien maanden voor het begin van de Olympische Spelen ontving de organisatie achter 'Parijs 2024' de wereldpers. Wat accommodaties betreft is de Franse hoofdstad op orde. In een goednieuwsshow kwamen pijnpunten mondjesmaat aan bod.

De openingsceremonie op 26 juli, niet in een stadion maar op de Seine, is zo'n dossier dat nog 'under progress' is. "We hopen jullie er aan het einde van dit jaar meer over te kunnen vertellen", sprak een woordvoerster tijdens de World Press Briefing. Boten met de deelnemers varen heen en terug over een traject van 6 kilometer, waarbij zo'n 600.000 toeschouwers worden verwacht. "Het is gecompliceerder dan een opening in een stadion."

96 procent van de accommodaties bestond al of heeft een tijdelijk karakter. Alleen het Aquatics Centre, waar onder meer de waterpoloërs hun wedstrijden afwerken, is gloednieuw. Het is een van de accommodaties die genoemd wordt als het om de zogenoemde 'legacy' gaat, de nalatenschap van de Olympische Spelen. Het wordt na de Spelen vooral gebruikt als recreatief zwembad in een buurt, waar sportaccommodaties schaars zijn.

Historische plaatsen

Zo'n 400 journalisten maakten een tour langs diverse locaties zoals de immense evenementenhal Bercy waar turnster Sanne Wevers volgend jaar een gooi mag doen naar nieuw succes. Voor de roeiers is het Stade Nautique van Vaires-sur-Marne plaats van handeling, de baanwielrenners zullen op de hun bekende piste van Saint-Quentin-en Yvelines uitkomen. Het zijn locaties waar de paars-roze aankleding nog ontbreekt, zoals in het straatbeeld in Parijs nog weinig verwijst naar de Spelen.

Er wordt gesport op historische plaatsen met de paardensport bij het paleis van Versailles, het beachvolleybal in de schaduw van de Eiffeltoren en de finish van de wegwedstrijden van de wielrenners voor de Tuinen van Trocadero. "We willen de iconen van Parijs laten zien", zei de woordvoerster, die ook het hockeystadion nog noemde. Het is honderd jaar geleden dat in het Stade Yves-du-Manoir de opening van de vorige Spelen in Parijs plaatsvond.

Zorgen om water Seine

Een punt van zorg is nog de kwaliteit van het water van de Seine, waarin de openwaterzwemmers en triatleten volgend jaar in actie komen. "Het komt goed, er is geen plan B", beloofde de betrokken woordvoerster, in de wetenschap dat de Franse overheid en het gemeentebestuur er meer dan een miljard euro tegenaan gooien om het water schoon te krijgen. Het is een cadeautje voor de Parijzenaars die straks weer kunnen zwemmen in hun beroemde rivier.

Meer uit Sport

UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 uur geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

2 uur geleden
Duplantis vestigt op WK wereldrecord polsstokhoogspringen

TOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.

3 uur geleden
Hordeloopster Visser grijpt in WK-finale weer naast medaille

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.

3 uur geleden
Laros (20) overtuigend naar finale 1500 meter op WK in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).

4 uur geleden
Visser snelt in Tokio naar derde WK-finale 100 meter horden

TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.

5 uur geleden
Volleyballers naar achtste finales WK na zege op Roemenië

QUEZON CITY (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het WK op de Filipijnen. Het team van bondscoach Joel Banks won in Quezon City de tweede groepswedstrijd in drie sets van Roemenië: 25-23 26-24 26-24.

5 uur geleden