Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Panel: 150 miljoen voor Rembrandt kan beter besteed

Panel: 150 miljoen voor Rembrandt kan beter besteed

HILVERSUM (ANP) - De 150 miljoen euro waarmee de Nederlandse staat het schilderij De Vaandeldrager van Rembrandt wil aankopen kan volgens een deel van de Nederlanders beter worden besteed, meldt Hart van Nederland na onderzoek onder ruim 2800 leden van het Hart van Nederland-panel. De meeste deelnemers (58 procent) zien de miljoenen het liefst naar de gezondheidszorg gaan.

Ook wordt geopperd om er mensen die het financieel niet ruim hebben mee te compenseren voor de hoge inflatie of het te gebruiken voor een vergoeding aan mensen die financieel zijn geraakt door de coronamatregelen. Het verbeteren van het onderwijs en steun aan de gehele cultuursector worden wel genoemd, maar minder vaak, aldus Hart van Nederland.

Woensdag werd bekend dat de familie Rothschild heeft ingestemd met de verkoop van het schilderij De Vaandrager van Rembrandt aan Nederland voor 175 miljoen euro. De Nederlandse staat betaalt daarvan 150 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

Gelekte olie uit Antwerpse haven dringt Zeeuwse natuur binnen

ANTWERPEN (ANP) - In Zeeuwse natuurgebieden aan de grens met België dreigt een milieuramp te ontstaan. Medewerkers van beheerder Het Zeeuwse Landschap hebben op diverse plekken olie aangetroffen en ook enkele besmeurde vogels gezien, onder meer in het Verdronken Land van Saeftinghe. Dat is een moeilijk begaanbaar getijdengebied op de grens van Nederland en België waar dagelijks water in en uit stroomt. Eind vorige week lekte in de Antwerpse haven zware stookolie in het water bij het tanken van een schip.

38 minuten geleden
AZC Hardenberg nog altijd open, dwangsom boven miljoen euro

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is nog steeds in gebruik, ruim een maand nadat de Overijsselse gemeente had geëist dat de opvang zou sluiten. In het weekeinde is één bewoner overgebracht naar een andere plek. Daardoor zitten er maandag nog 280 mensen in het gebouw. Het totale bedrag aan dwangsommen is opgelopen tot boven de 1 miljoen euro.

55 minuten geleden
Honderden meldingen van kikkerdril, ondanks 'terugval' in maart

WAGENINGEN (ANP) - Bij de landelijke kikkerdriltelling zijn dit jaar 616 waarnemingen doorgegeven aan kenniscentrum RAVON. De meeste kikkerdrilmeldingen kwamen uit de provincie Gelderland, meldt natuurwebsite Nature Today. Daarna volgen Zuid-Holland en Noord-Brabant.

1 uur geleden
Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

13 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

14 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

15 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

15 uur geleden