Panamakanaal voorbereid op verdubbeling aantal containers
HOUSTON (ANP/RTR) - Het Panamakanaal is erop voorbereid dat het aantal containers dat op schepen door de belangrijke vaarweg gaat, de komende jaren kan verdubbelen. Dat heeft directeur Ricaurte Vazquez van kanaalbeheerder Autoridad del Canal de Panama vrijdag gezegd op een conferentie in het Amerikaanse Houston.
Volgens Vazquez ligt het voor de hand dat grotere containervolumes opgevangen worden met grotere schepen, zei hij op de Houston International Maritime Conference. Daar is een plan voor opgetuigd. De autoriteit heeft rederijen al de mogelijkheid gegeven om toekomstige passages te boeken via een nieuwe veiling van reserveringsslots. Het kanaal is verder van plan het aanbod aan diensten nog verder uit te breiden, om het grotere schepen makkelijker te maken en ze meer mogelijkheden te geven.
Maar Vazquez moest wel bekennen dat de containerstroom door het kanaal, dat de Atlantische Oceaan verbindt met de Stille Oceaan, nog verstoord kan raken door nieuwe Amerikaanse handelsbeperkingen. Die kunnen volgens hem leiden tot "verstoringen" van de wereldhandel, wat weer kan doorwerken in de handel die door het kanaal gaat. De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft eerder aangekondigd hoge invoerheffingen in te stellen op alle importen van de Verenigde Staten, met name op Chinese goederen.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
9 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
12 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden