Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Panamakanaal voorbereid op verdubbeling aantal containers

Panamakanaal voorbereid op verdubbeling aantal containers

HOUSTON (ANP/RTR) - Het Panamakanaal is erop voorbereid dat het aantal containers dat op schepen door de belangrijke vaarweg gaat, de komende jaren kan verdubbelen. Dat heeft directeur Ricaurte Vazquez van kanaalbeheerder Autoridad del Canal de Panama vrijdag gezegd op een conferentie in het Amerikaanse Houston.

Volgens Vazquez ligt het voor de hand dat grotere containervolumes opgevangen worden met grotere schepen, zei hij op de Houston International Maritime Conference. Daar is een plan voor opgetuigd. De autoriteit heeft rederijen al de mogelijkheid gegeven om toekomstige passages te boeken via een nieuwe veiling van reserveringsslots. Het kanaal is verder van plan het aanbod aan diensten nog verder uit te breiden, om het grotere schepen makkelijker te maken en ze meer mogelijkheden te geven.

Maar Vazquez moest wel bekennen dat de containerstroom door het kanaal, dat de Atlantische Oceaan verbindt met de Stille Oceaan, nog verstoord kan raken door nieuwe Amerikaanse handelsbeperkingen. Die kunnen volgens hem leiden tot "verstoringen" van de wereldhandel, wat weer kan doorwerken in de handel die door het kanaal gaat. De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft eerder aangekondigd hoge invoerheffingen in te stellen op alle importen van de Verenigde Staten, met name op Chinese goederen.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

52 minuten geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

1 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

3 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

4 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

4 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

6 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

6 uur geleden