Panamakanaal voorbereid op verdubbeling aantal containers
HOUSTON (ANP/RTR) - Het Panamakanaal is erop voorbereid dat het aantal containers dat op schepen door de belangrijke vaarweg gaat, de komende jaren kan verdubbelen. Dat heeft directeur Ricaurte Vazquez van kanaalbeheerder Autoridad del Canal de Panama vrijdag gezegd op een conferentie in het Amerikaanse Houston.
Volgens Vazquez ligt het voor de hand dat grotere containervolumes opgevangen worden met grotere schepen, zei hij op de Houston International Maritime Conference. Daar is een plan voor opgetuigd. De autoriteit heeft rederijen al de mogelijkheid gegeven om toekomstige passages te boeken via een nieuwe veiling van reserveringsslots. Het kanaal is verder van plan het aanbod aan diensten nog verder uit te breiden, om het grotere schepen makkelijker te maken en ze meer mogelijkheden te geven.
Maar Vazquez moest wel bekennen dat de containerstroom door het kanaal, dat de Atlantische Oceaan verbindt met de Stille Oceaan, nog verstoord kan raken door nieuwe Amerikaanse handelsbeperkingen. Die kunnen volgens hem leiden tot "verstoringen" van de wereldhandel, wat weer kan doorwerken in de handel die door het kanaal gaat. De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft eerder aangekondigd hoge invoerheffingen in te stellen op alle importen van de Verenigde Staten, met name op Chinese goederen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
8 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
10 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
10 uur geleden