Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Panamakanaal voorbereid op verdubbeling aantal containers

Panamakanaal voorbereid op verdubbeling aantal containers

HOUSTON (ANP/RTR) - Het Panamakanaal is erop voorbereid dat het aantal containers dat op schepen door de belangrijke vaarweg gaat, de komende jaren kan verdubbelen. Dat heeft directeur Ricaurte Vazquez van kanaalbeheerder Autoridad del Canal de Panama vrijdag gezegd op een conferentie in het Amerikaanse Houston.

Volgens Vazquez ligt het voor de hand dat grotere containervolumes opgevangen worden met grotere schepen, zei hij op de Houston International Maritime Conference. Daar is een plan voor opgetuigd. De autoriteit heeft rederijen al de mogelijkheid gegeven om toekomstige passages te boeken via een nieuwe veiling van reserveringsslots. Het kanaal is verder van plan het aanbod aan diensten nog verder uit te breiden, om het grotere schepen makkelijker te maken en ze meer mogelijkheden te geven.

Maar Vazquez moest wel bekennen dat de containerstroom door het kanaal, dat de Atlantische Oceaan verbindt met de Stille Oceaan, nog verstoord kan raken door nieuwe Amerikaanse handelsbeperkingen. Die kunnen volgens hem leiden tot "verstoringen" van de wereldhandel, wat weer kan doorwerken in de handel die door het kanaal gaat. De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft eerder aangekondigd hoge invoerheffingen in te stellen op alle importen van de Verenigde Staten, met name op Chinese goederen.

Meer uit Financieel

KLM vliegt 'voorlopig' niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt "voorlopig niet" op Dubai, Tel Aviv en Saudi-Arabië vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Dat zou aanvankelijk tot donderdag gelden, maar in het radioprogramma Sven op 1 zei topvrouw Marjan Rintel dat de maatschappij deze maatregel verlengt. "We kunnen alleen maar vliegen als het veilig is."

20 minuten geleden
Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

1 uur geleden
Gasprijs weer omlaag na dagen met forse stijgingen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Ook gaat er een bericht rond dat Iran bereid is te praten over het beëindigen van de oorlog. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.

1 uur geleden
Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

3 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

4 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

4 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

4 uur geleden