Palestijnse president prijst Rusland op bezoek bij Poetin
MOSKOU (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft tijdens een bezoek aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin de band met Rusland geprezen. "We voelen dat Rusland een van de dierbaarste vrienden van het Palestijnse volk is", zei Abbas in Moskou.
Poetin vertelde de Palestijnse leider dat hij "bezorgd" is over het hoge aantal burgerdoden tijdens de oorlog in de Gazastrook. "We doen er alles aan om Palestina en het Palestijnse volk te steunen." Hij riep op tot een "langdurige, betrouwbare en stabiele vrede in de regio" en de "oprichting van een volwaardige Palestijnse staat".
Rusland probeerde jarenlang de banden warm te houden met alle belangrijke spelers in het Midden-Oosten en dus ook met Israël. De laatste jaren heeft het Kremlin vooral de betrekkingen met Iran aangehaald, een bondgenoot van Hamas. Rusland heeft de Israëlische aanpak van de oorlog in Gaza meerdere keren bekritiseerd.
Abbas staat aan het hoofd van Fatah, de partij die de Westelijke Jordaanoever bestuurt. Hij heeft geen macht in Gaza, waar Hamas de dienst uitmaakt.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De onderhandelingen tussen de VS en Denemarken over het versterken van de veiligheid in de Noordpoolregio kunnen "redelijk snel" beginnen. Dat heeft de Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, gezegd tegen de Deense publieke omroep. Rasmussen zei niet publiek te zullen maken wanneer die gesprekken plaatsvinden, omdat dat een "kalm proces" in de weg staat.
1 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Het dodental door een brand in het grootste winkelcentrum van Pakistan is gestegen naar 67. Donderdag meldden lokale autoriteiten nog een dodental van 55. "Er zijn autopsies uitgevoerd op 67 lichamen", aldus de woordvoerder van de provinciale overheid, die eraan toevoegde dat DNA-onderzoek om de slachtoffers te identificeren nog gaande is.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
4 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
9 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
10 uur geleden