Palestijnse president prijst Rusland op bezoek bij Poetin
MOSKOU (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft tijdens een bezoek aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin de band met Rusland geprezen. "We voelen dat Rusland een van de dierbaarste vrienden van het Palestijnse volk is", zei Abbas in Moskou.
Poetin vertelde de Palestijnse leider dat hij "bezorgd" is over het hoge aantal burgerdoden tijdens de oorlog in de Gazastrook. "We doen er alles aan om Palestina en het Palestijnse volk te steunen." Hij riep op tot een "langdurige, betrouwbare en stabiele vrede in de regio" en de "oprichting van een volwaardige Palestijnse staat".
Rusland probeerde jarenlang de banden warm te houden met alle belangrijke spelers in het Midden-Oosten en dus ook met Israël. De laatste jaren heeft het Kremlin vooral de betrekkingen met Iran aangehaald, een bondgenoot van Hamas. Rusland heeft de Israëlische aanpak van de oorlog in Gaza meerdere keren bekritiseerd.
Abbas staat aan het hoofd van Fatah, de partij die de Westelijke Jordaanoever bestuurt. Hij heeft geen macht in Gaza, waar Hamas de dienst uitmaakt.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
50 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
1 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
3 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
3 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
4 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
4 uur geleden