
Palestijnse Autoriteit verwelkomt Amnesty-rapport over Gaza
RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit verwelkomt het rapport van Amnesty International, waarin Israël wordt beschuldigd van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook. "Amnesty is een geloofwaardige internationale organisatie die haar rapporten baseert op bewijs", aldus een adviseur van de minister van Buitenlandse Zaken. De Palestijnse Autoriteit is het Palestijnse bestuur op de Westelijke Jordaanoever.
Het is voor het eerst dat de mensenrechtenorganisatie zegt dat Israël zich schuldig maakt aan genocide in de Gazastrook. Amnesty deed maandenlang onderzoek en zegt genoeg bewijs te hebben dat er daadwerkelijk sprake is van volkerenmoord. In Gaza zijn sinds oktober vorig jaar minstens 44.580 doden gevallen door de oorlog tussen Hamas en Israël, meldt het lokale ministerie van Gezondheid donderdag. Het aantal gewonden ligt op bijna 106.000.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Een klein privévliegtuig is neergestort bij vliegveld London Southend en in een enorme vuurbal geëxplodeerd. Dat melden Britse media, waaronder The Guardian en nieuwssite UKNIP.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft zich uitgesproken voor de invoering van een nieuwe vorm van dienstplicht om de strijdkrachten van het land te versterken. In een interview met de zender ZDF wees hij op de veranderende veiligheidssituatie in Europa, de Russische oorlog in Oekraïne en de houding van de Amerikaanse regering tegenover de NAVO.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en China hebben met elkaar gesproken over de relaties van beide landen met de Verenigde Staten. Ook spraken de twee landen over het vooruitzicht op vrede in Oekraïne, zei het Russische ministerie in een verklaring.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Brandweerlieden en hulpverleners hebben zaterdag honderden mensen behandeld tijdens de Berlijnse technoparade Rave the Planet. Dat melden de brandweer en de organisatoren van het evenement.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Een Israëlische raket heeft in het hart van de Gazastrook minstens acht Palestijnen gedood, voornamelijk kinderen. Dat melden lokale functionarissen. De raketaanval miste volgens een verklaring van het Israëlische leger door een "storing" zijn beoogde doel, een strijder van Islamitische Jihad. Het projectiel landde "tientallen meters van het doel", aldus het leger.
2 uur geledenSYRACUSE (ANP/AFP) - Vanaf Sicilië is opnieuw een boot van de Freedom Flotilla vertrokken om de mensen in Gaza van noodhulp te voorzien. Aan boord van de Handala zijn ongeveer vijftien activisten.
6 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt maandag de Amerikaanse president Donald Trump. Oekraïne en zijn Europese bondgenoten kijken met spanning uit naar die dag, omdat Trump een "belangrijke verklaring" over Rusland heeft aangekondigd. Tegelijkertijd voert Trump de dreiging van een handelsoorlog met Europa op.
7 uur geleden