Palestijnse Autoriteit veroordeelt 'provocaties' door voetbalfans
RAMALLAH (ANP) - Het Palestijnse ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelt "anti-Arabische gezangen en aanvallen op een Palestijnse vlag" door Israëlische voetbalfans in Amsterdam. Dat meldt het Palestijnse persagentschap WAFA.
Het ministerie insinueert dat die provocaties hebben geleid tot het geweld tegen Israëli's donderdagavond. Het spreekt van "een bedreiging voor de Palestijnen" en roept de Nederlandse overheid op om een onderzoek te openen naar degenen die hiervoor verantwoordelijk zijn.
De Palestijnse autoriteiten willen dat de Nederlandse regering Palestijnen en Arabieren in Nederland beschermt tegen "kolonisten en Israëlische soldaten", schrijft WAFA. Die zouden volgens het bericht naar Nederland zijn gereisd. Het is niet duidelijk waar het Palestijnse ministerie dit op baseert.
Aangevallen
Donderdagavond werden Israëlische supporters van de voetbalclub Maccabi Tel Aviv aangevallen door jongens op scooters. Twintig tot dertig Israëliërs raakten daarbij gewond.
De Palestijnse missie in Nederland kon niet direct reageren.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
3 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
4 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.
8 uur geleden