Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijnse Autoriteit veroordeelt 'provocaties' door voetbalfans

Palestijnse Autoriteit veroordeelt 'provocaties' door voetbalfans

RAMALLAH (ANP) - Het Palestijnse ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelt "anti-Arabische gezangen en aanvallen op een Palestijnse vlag" door Israëlische voetbalfans in Amsterdam. Dat meldt het Palestijnse persagentschap WAFA.

Het ministerie insinueert dat die provocaties hebben geleid tot het geweld tegen Israëli's donderdagavond. Het spreekt van "een bedreiging voor de Palestijnen" en roept de Nederlandse overheid op om een onderzoek te openen naar degenen die hiervoor verantwoordelijk zijn.

De Palestijnse autoriteiten willen dat de Nederlandse regering Palestijnen en Arabieren in Nederland beschermt tegen "kolonisten en Israëlische soldaten", schrijft WAFA. Die zouden volgens het bericht naar Nederland zijn gereisd. Het is niet duidelijk waar het Palestijnse ministerie dit op baseert.

Aangevallen

Donderdagavond werden Israëlische supporters van de voetbalclub Maccabi Tel Aviv aangevallen door jongens op scooters. Twintig tot dertig Israëliërs raakten daarbij gewond.

De Palestijnse missie in Nederland kon niet direct reageren.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

24 minuten geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

42 minuten geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

1 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

1 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

3 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

4 uur geleden