Palestijns-Amerikaanse politica steunt Harris niet expliciet
DETROIT (ANP) - Een democratische vertegenwoordiger in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Rashida Tlaib, heeft niet expliciet haar steun voor presidentskandidaat Kamala Harris uitgesproken. In een rally voor vakbondsleden in Michigan spoorde ze mensen aan om te stemmen, maar daarbij noemde ze niet specifiek Kamala Harris. Dit meldt de lokale krant The Detroit News.
Tlaib is de enige vertegenwoordiger van Palestijnse afkomst in het Amerikaanse Congres en ze is onderdeel van de zogenoemde 'squad'. Dit is een informele groepering van progressieve, linkse democratische politici in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Ook Alexandria Ocasio-Cortez behoort tot deze groep. Zij sprak tijdens de rally in Michigan wel expliciet haar steun uit voor Harris. Tlaib is de enige van de groep die dat niet doet.
In Michigan, de staat die Tlaib vertegenwoordigt, wonen veel mensen met een afkomst uit het Midden-Oosten. De oorlog in Gaza speelt daar een grote rol. Eerder uitte Tlaib kritiek op het beleid van de huidige president Joe Biden rond de oorlog.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
41 minuten geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
44 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van Belgiƫ, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
8 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
8 uur geleden