Palestijns-Amerikaanse politica steunt Harris niet expliciet
DETROIT (ANP) - Een democratische vertegenwoordiger in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Rashida Tlaib, heeft niet expliciet haar steun voor presidentskandidaat Kamala Harris uitgesproken. In een rally voor vakbondsleden in Michigan spoorde ze mensen aan om te stemmen, maar daarbij noemde ze niet specifiek Kamala Harris. Dit meldt de lokale krant The Detroit News.
Tlaib is de enige vertegenwoordiger van Palestijnse afkomst in het Amerikaanse Congres en ze is onderdeel van de zogenoemde 'squad'. Dit is een informele groepering van progressieve, linkse democratische politici in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Ook Alexandria Ocasio-Cortez behoort tot deze groep. Zij sprak tijdens de rally in Michigan wel expliciet haar steun uit voor Harris. Tlaib is de enige van de groep die dat niet doet.
In Michigan, de staat die Tlaib vertegenwoordigt, wonen veel mensen met een afkomst uit het Midden-Oosten. De oorlog in Gaza speelt daar een grote rol. Eerder uitte Tlaib kritiek op het beleid van de huidige president Joe Biden rond de oorlog.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
8 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
1 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
4 uur geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
4 uur geleden