Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Palestijns-Amerikaanse politica steunt Harris niet expliciet

Palestijns-Amerikaanse politica steunt Harris niet expliciet

DETROIT (ANP) - Een democratische vertegenwoordiger in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Rashida Tlaib, heeft niet expliciet haar steun voor presidentskandidaat Kamala Harris uitgesproken. In een rally voor vakbondsleden in Michigan spoorde ze mensen aan om te stemmen, maar daarbij noemde ze niet specifiek Kamala Harris. Dit meldt de lokale krant The Detroit News.

Tlaib is de enige vertegenwoordiger van Palestijnse afkomst in het Amerikaanse Congres en ze is onderdeel van de zogenoemde 'squad'. Dit is een informele groepering van progressieve, linkse democratische politici in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Ook Alexandria Ocasio-Cortez behoort tot deze groep. Zij sprak tijdens de rally in Michigan wel expliciet haar steun uit voor Harris. Tlaib is de enige van de groep die dat niet doet.

In Michigan, de staat die Tlaib vertegenwoordigt, wonen veel mensen met een afkomst uit het Midden-Oosten. De oorlog in Gaza speelt daar een grote rol. Eerder uitte Tlaib kritiek op het beleid van de huidige president Joe Biden rond de oorlog.

Meer uit Buitenland

Brussel opent fonds voor toegang tot abortus Europese vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.

12 minuten geleden
Chef VN-Wereldvoedselprogramma McCain stapt op

ROME (ANP) - "Met zwaar gemoed" treedt de directeur van het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) Cindy McCain terug. Dat schrijft McCain in een verklaring op X. Volgens de 71-jarige McCain staat haar gezondheid niet toe een dergelijke zware functie naar behoren in te vullen. In oktober kreeg ze een beroerte.

1 uur geleden
Noorse koning Harald uit het ziekenhuis ontslagen

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.

1 uur geleden
Orbán belooft in brief geen opheffing blokkade lening Kyiv

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán belooft niet dat hij de blokkade van de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne opheft, als de EU een onderzoek gaat doen naar de vernielde Droezjba-pijpleiding. Dat blijkt uit zijn brief, in handen van het ANP, die hij donderdag aan de voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft gestuurd.

1 uur geleden
Oekraïne: gesprekken met VS in Genève begonnen

GENÈVE (ANP) - De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Oekraïne in Genève zijn begonnen, zegt het hoofd van de Oekraïense delegatie. Het overleg is een voorbereiding op een volgende gespreksronde, waarbij ook Rusland aanschuift. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is met de Amerikaanse president Donald Trump afgesproken dat ze in de loop van maart ook weer om tafel gaan met Rusland.

1 uur geleden
Premier wijst 24 maart aan voor Deense parlementsverkiezingen

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.

2 uur geleden
Oostenrijk telt deze winter 26 doden door lawines

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.

3 uur geleden