Pakketbezorger UPS komt opnieuw met winstwaarschuwing
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger United Parcel Sevice (UPS) stelt zijn winst- en omzetverwachting voor dit jaar naar beneden bij. Het bedrijft kampt met hogere arbeidskosten en een afnemende vraag naar pakketten.
UPS schat dat de winstmarge nu in op 10,8 tot 11,3 procent. Eerder mikte het bedrijf nog op 11,8 procent.
UPS verlaagde zijn omzetverwachting van circa 93 miljard dollar naar 91,3 tot 92,3 miljard dollar. "Ongunstige macro-economische omstandigheden" hadden volgens UPS-topvrouw Carol Tomé, een negatieve invloed op de wereldwijde vraag in het laatste kwartaal.
Overeenkomst met vakbond
Deze zomer sloot UPS een overeenkomst met vakbond de Teamsters, die tot gevolg had dat bezorgers aanzienlijk meer gaan verdienen. Een grote staking kon zo op het nippertje worden voorkomen. Tijdens de onderhandelingen stapten sommige klanten over naar de concurrentie, waardoor het dagelijkse volume met 1,2 miljoen pakketten daalde. Ook is de vraag naar pakketbezorging sinds het einde van de coronacrisis verder afgenomen.
Om de winst te vergroten, richt UPS zich op leveringen aan de gezondheidszorg en kleine bedrijven, waarvoor doorgaans hogere prijzen gelden. Ook heeft UPS een tariefverhoging van 5,9 procent voor volgend jaar aangekondigd.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
33 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
5 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 dag geleden