Pakketbezorger UPS komt opnieuw met winstwaarschuwing
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger United Parcel Sevice (UPS) stelt zijn winst- en omzetverwachting voor dit jaar naar beneden bij. Het bedrijft kampt met hogere arbeidskosten en een afnemende vraag naar pakketten.
UPS schat dat de winstmarge nu in op 10,8 tot 11,3 procent. Eerder mikte het bedrijf nog op 11,8 procent.
UPS verlaagde zijn omzetverwachting van circa 93 miljard dollar naar 91,3 tot 92,3 miljard dollar. "Ongunstige macro-economische omstandigheden" hadden volgens UPS-topvrouw Carol Tomé, een negatieve invloed op de wereldwijde vraag in het laatste kwartaal.
Overeenkomst met vakbond
Deze zomer sloot UPS een overeenkomst met vakbond de Teamsters, die tot gevolg had dat bezorgers aanzienlijk meer gaan verdienen. Een grote staking kon zo op het nippertje worden voorkomen. Tijdens de onderhandelingen stapten sommige klanten over naar de concurrentie, waardoor het dagelijkse volume met 1,2 miljoen pakketten daalde. Ook is de vraag naar pakketbezorging sinds het einde van de coronacrisis verder afgenomen.
Om de winst te vergroten, richt UPS zich op leveringen aan de gezondheidszorg en kleine bedrijven, waarvoor doorgaans hogere prijzen gelden. Ook heeft UPS een tariefverhoging van 5,9 procent voor volgend jaar aangekondigd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
46 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.
2 uur geleden