Pakistan zet Chinese eenden in tegen sprinkhanenplaag
KARACHI (ANP/BLOOMBERG) - Pakistan gaat op grote schaal Chinese eenden inzetten om de sprinkhanenplaag in het land te bestrijden. Vanaf de zomer gaan zeker 100.000 eenden vanuit China naar Pakistan.
"Een eend kan meer dan tweehonderd sprinkhanen per dag eten", aldus onderzoeker Lu Lizhi die al tests met de eenden heeft uitgevoerd. "De eenden zijn biologische wapens die effectiever zijn dan bestrijdingsmiddelen."
Het oosten van Afrika en delen van Azië worden zwaar getroffen door een sprinkhanenplaag. De omstandigheden zijn bij uitstek geschikt voor sprinkhanen, doordat het warm is en veel geregend heeft in de getroffen regio's.
Barbecue
De Pakistaanse overheid heeft de inwoners opgeroepen om de plaag ook te bestrijden door de sprinkhanen op te eten. "Barbecue ze of maak er een curry van."
China helpt Pakistan deels uit eigen belang, omdat het land de sprinkhanen graag buiten de grenzen wil houden.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
1 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
8 uur geleden