Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistan voert aanvallen uit op militante groepen in Iran

Pakistan voert aanvallen uit op militante groepen in Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Het Pakistaanse leger heeft nachtelijke aanvallen uitgevoerd in Iran, aldus het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Die waren gericht op schuilplaatsen van anti-Pakistaanse militante groepen in de zuidoostelijke provincie Sistan en Beloetsjistan in het buurland. Daarbij is "een aantal terroristen gedood", aldus het ministerie in een verklaring.

De Pakistani zeggen dat de acties werden uitgevoerd "in het licht van geloofwaardige informatie over dreigende grootschalige terroristische activiteiten". Iraanse media hebben diverse explosies gemeld nabij de grens met Pakistan en berichten over de dood van drie vrouwen en vier kinderen in het zuidoosten van het land.

De aanvallen komen twee dagen nadat Iran doelen heeft bestookt in Pakistan. Daarbij zouden volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken twee kinderen zijn gedood en drie gewond zijn geraakt. Volgens Iraanse staatsmedia was het doelwit van de aanvallen dinsdag de militante groep Jaish al Adl, in de provincie Balochistan, in het grensgebied van Pakistan en Iran.

Pakistan waarschuwde woensdag al dat de aanvallen "ernstige gevolgen" zouden hebben en "totaal onacceptabel" waren. Het riep zijn ambassadeur uit Iran terug en verhinderde de terugkeer van de gezant van Teheran, die momenteel in Iran is, naar Pakistan.

Meer uit Buitenland

BBC: Georgië gebruikte chemisch wapen uit WOI tegen betogers

TBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.

5 minuten geleden
Burgemeester Seoul aangeklaagd om financieren van peilingen

SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.

36 minuten geleden
Analyse: meer baby's in Oeganda met hiv geboren na stop hulp VS

DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.

2 uur geleden
Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

5 uur geleden
VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

10 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

12 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

14 uur geleden