Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistan voert aanvallen uit op militante groepen in Iran

Pakistan voert aanvallen uit op militante groepen in Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Het Pakistaanse leger heeft nachtelijke aanvallen uitgevoerd in Iran, aldus het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Die waren gericht op schuilplaatsen van anti-Pakistaanse militante groepen in de zuidoostelijke provincie Sistan en Beloetsjistan in het buurland. Daarbij is "een aantal terroristen gedood", aldus het ministerie in een verklaring.

De Pakistani zeggen dat de acties werden uitgevoerd "in het licht van geloofwaardige informatie over dreigende grootschalige terroristische activiteiten". Iraanse media hebben diverse explosies gemeld nabij de grens met Pakistan en berichten over de dood van drie vrouwen en vier kinderen in het zuidoosten van het land.

De aanvallen komen twee dagen nadat Iran doelen heeft bestookt in Pakistan. Daarbij zouden volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken twee kinderen zijn gedood en drie gewond zijn geraakt. Volgens Iraanse staatsmedia was het doelwit van de aanvallen dinsdag de militante groep Jaish al Adl, in de provincie Balochistan, in het grensgebied van Pakistan en Iran.

Pakistan waarschuwde woensdag al dat de aanvallen "ernstige gevolgen" zouden hebben en "totaal onacceptabel" waren. Het riep zijn ambassadeur uit Iran terug en verhinderde de terugkeer van de gezant van Teheran, die momenteel in Iran is, naar Pakistan.

Meer uit Buitenland

Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

1 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

3 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

10 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

10 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

11 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

13 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

13 uur geleden