Pakistan voert aanvallen uit op militante groepen in Iran
ISLAMABAD (ANP/AFP) - Het Pakistaanse leger heeft nachtelijke aanvallen uitgevoerd in Iran, aldus het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Die waren gericht op schuilplaatsen van anti-Pakistaanse militante groepen in de zuidoostelijke provincie Sistan en Beloetsjistan in het buurland. Daarbij is "een aantal terroristen gedood", aldus het ministerie in een verklaring.
De Pakistani zeggen dat de acties werden uitgevoerd "in het licht van geloofwaardige informatie over dreigende grootschalige terroristische activiteiten". Iraanse media hebben diverse explosies gemeld nabij de grens met Pakistan en berichten over de dood van drie vrouwen en vier kinderen in het zuidoosten van het land.
De aanvallen komen twee dagen nadat Iran doelen heeft bestookt in Pakistan. Daarbij zouden volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken twee kinderen zijn gedood en drie gewond zijn geraakt. Volgens Iraanse staatsmedia was het doelwit van de aanvallen dinsdag de militante groep Jaish al Adl, in de provincie Balochistan, in het grensgebied van Pakistan en Iran.
Pakistan waarschuwde woensdag al dat de aanvallen "ernstige gevolgen" zouden hebben en "totaal onacceptabel" waren. Het riep zijn ambassadeur uit Iran terug en verhinderde de terugkeer van de gezant van Teheran, die momenteel in Iran is, naar Pakistan.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
1 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
8 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
12 uur geleden