Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistan voert aanvallen uit op militante groepen in Iran

Pakistan voert aanvallen uit op militante groepen in Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Het Pakistaanse leger heeft nachtelijke aanvallen uitgevoerd in Iran, aldus het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Die waren gericht op schuilplaatsen van anti-Pakistaanse militante groepen in de zuidoostelijke provincie Sistan en Beloetsjistan in het buurland. Daarbij is "een aantal terroristen gedood", aldus het ministerie in een verklaring.

De Pakistani zeggen dat de acties werden uitgevoerd "in het licht van geloofwaardige informatie over dreigende grootschalige terroristische activiteiten". Iraanse media hebben diverse explosies gemeld nabij de grens met Pakistan en berichten over de dood van drie vrouwen en vier kinderen in het zuidoosten van het land.

De aanvallen komen twee dagen nadat Iran doelen heeft bestookt in Pakistan. Daarbij zouden volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken twee kinderen zijn gedood en drie gewond zijn geraakt. Volgens Iraanse staatsmedia was het doelwit van de aanvallen dinsdag de militante groep Jaish al Adl, in de provincie Balochistan, in het grensgebied van Pakistan en Iran.

Pakistan waarschuwde woensdag al dat de aanvallen "ernstige gevolgen" zouden hebben en "totaal onacceptabel" waren. Het riep zijn ambassadeur uit Iran terug en verhinderde de terugkeer van de gezant van Teheran, die momenteel in Iran is, naar Pakistan.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt intensivering aan van aanvallen op Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.

8 minuten geleden
Iran zegt schepen terug te sturen na 'leugens' van Trump

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".

34 minuten geleden
UNICEF: ruim 120 kinderen gedood en 360.000 ontheemd in Libanon

BEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.

41 minuten geleden
Ook Oostenrijk komt met verbod op sociale media voor jongeren

WENEN (ANP/AFP/RTR) - De regering van Oostenrijk wil het gebruik van sociale media door jongeren aan banden gaan leggen. "Oostenrijk voert een verplichte minimumleeftijd van 14 jaar in voor het gebruik van sociale mediaplatforms", maakte onderminister van Digitalisering Alexander Pröll bekend op een gezamenlijke persconferentie met leden van coalitiepartijen.

1 uur geleden
Moskou spreekt beschuldigingen tegen over hulp aan Iran

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.

2 uur geleden
VN eisen gerechtigheid na dodelijke aanval op school in Iran

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft aangedrongen op gerechtigheid na de dodelijke aanval op een school in Iran. "Welke geschillen landen ook mogen hebben, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat ze niet opgelost worden door schoolkinderen te doden", verklaarde Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.

2 uur geleden
Senaat VS na chaos op luchthavens voor einde shutdown ministerie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.

3 uur geleden