Pakistaanse premier: India achter aanslag op aandelenbeurs
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse premier Imran Khan heeft tegen het parlement gezegd dat hij er niet aan twijfelt dat India achter de aanslag op de aandelenbeurs in Karachi zit. Daarbij kwamen maandag meerdere mensen om het leven. Onder de doden zijn ook de aanvallers.
De aanval was al opgeëist door het Beloetsjistan Bevrijdingsleger, berichtte de Britse omroep BBC. De politie zegt dat de aanvallers beschikten over moderne automatische vuurwapens. India ontkende maandag al dat het betrokken was bij de aanval.
Toch hield Khan in het parlement vol dat de voormalige aartsvijand van Pakistan achter de aanval zit. "Mijn kabinet wist al twee maanden dat er een aanval zat aan te komen. Alle veiligheidsdiensten waren alert", aldus de populistische premier.
India en Pakistan beschuldigen elkaar geregeld van het steunen van terroristische groeperingen op elkaars grondgebied. Vorige week uitte Pakistan nog zo'n beschuldiging aan het adres van India.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
8 uur geleden