Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse premier: India achter aanslag op aandelenbeurs

Pakistaanse premier: India achter aanslag op aandelenbeurs

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse premier Imran Khan heeft tegen het parlement gezegd dat hij er niet aan twijfelt dat India achter de aanslag op de aandelenbeurs in Karachi zit. Daarbij kwamen maandag meerdere mensen om het leven. Onder de doden zijn ook de aanvallers.

De aanval was al opgeëist door het Beloetsjistan Bevrijdingsleger, berichtte de Britse omroep BBC. De politie zegt dat de aanvallers beschikten over moderne automatische vuurwapens. India ontkende maandag al dat het betrokken was bij de aanval.

Toch hield Khan in het parlement vol dat de voormalige aartsvijand van Pakistan achter de aanval zit. "Mijn kabinet wist al twee maanden dat er een aanval zat aan te komen. Alle veiligheidsdiensten waren alert", aldus de populistische premier.

India en Pakistan beschuldigen elkaar geregeld van het steunen van terroristische groeperingen op elkaars grondgebied. Vorige week uitte Pakistan nog zo'n beschuldiging aan het adres van India.

Meer uit Buitenland

Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

1 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

2 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

2 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

3 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

5 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

6 uur geleden
Libanese president pleit voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.

7 uur geleden