Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pakistaanse premier: India achter aanslag op aandelenbeurs

Pakistaanse premier: India achter aanslag op aandelenbeurs

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse premier Imran Khan heeft tegen het parlement gezegd dat hij er niet aan twijfelt dat India achter de aanslag op de aandelenbeurs in Karachi zit. Daarbij kwamen maandag meerdere mensen om het leven. Onder de doden zijn ook de aanvallers.

De aanval was al opgeëist door het Beloetsjistan Bevrijdingsleger, berichtte de Britse omroep BBC. De politie zegt dat de aanvallers beschikten over moderne automatische vuurwapens. India ontkende maandag al dat het betrokken was bij de aanval.

Toch hield Khan in het parlement vol dat de voormalige aartsvijand van Pakistan achter de aanval zit. "Mijn kabinet wist al twee maanden dat er een aanval zat aan te komen. Alle veiligheidsdiensten waren alert", aldus de populistische premier.

India en Pakistan beschuldigen elkaar geregeld van het steunen van terroristische groeperingen op elkaars grondgebied. Vorige week uitte Pakistan nog zo'n beschuldiging aan het adres van India.

Meer uit Buitenland

Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

2 minuten geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

1 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

1 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

2 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

2 uur geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

3 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

5 uur geleden