Overwinning van Oranje op Turkije trok 2,6 miljoen kijkers
DEN HAAG (ANP) - De overwinning van het Nederlands elftal op Turkije dinsdagavond trok 2,6 miljoen televisiekijkers, meldt de Stichting KijkOnderzoek. Dat zijn de meeste kijkers tijdens deze interlandperiode voor een wedstrijd van Oranje. De wedstrijd tegen Noorwegen had 2,5 miljoen kijkers en die tegen Montenegro 2,2 miljoen.
Oranje won met 6-1 van Turkije en gaat nu aan kop in de poule op weg naar het WK in Qatar. Memphis Depay was met drie goals de belangrijkste speler aan Nederlandse zijde. Het Nederlands elftal speelt op 8 oktober weer een kwalificatiewedstrijd, dan tegen Letland.
De wedstrijd tegen Turkije was ook het best bekeken programma dinsdagavond. De tweede aflevering van HLF8, de nieuwe dagelijkse talkshow van Johnny de Mol, trok 213.000 kijkers. Dat is de helft van het aantal mensen dat op maandag naar de eerste uitzending keek. In de eerste uitzending waren Davina Michelle, Henny Huisman en Jeroen van der Boom te gast. In de tweede aflevering ontving De Mol als gasten Guus Meeuwis, Ronnie Flex en Dirk Kuijt.
De NPO-talkshow Khalid & Sophie werd op hetzelfde moment door 351.000 mensen bekeken. Daarmee doet de opvolger van De Vooravond het structureel minder goed dan zijn voorganger tijdens de eerste weken. De Vooravond werd door de NPO geschrapt uit de programmering omdat het "urgentie" zou missen.
Meer uit Binnenland
VENRAY (ANP) - De noodverordening die de gemeente Venray dinsdag heeft ingesteld vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen blijft tot zeker donderdag 10.00 uur van kracht. Dat laat een woordvoerder van de Noord-Limburgse gemeente weten.
1 uur geledenVENRAY (ANP) - Premier Rob Jetten heeft woensdag een bezoek gebracht aan Venray. "Bedankt aan iedereen die hier de afgelopen dagen heel hard heeft staan zwoegen en werken", zei hij.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangenorganisatie COC Nederland heeft woensdag een prijs gekregen tijdens de WorldPride in Amsterdam, een internationaal evenement voor lhbtqia'ers. COC ontving een International Pride Award, als "voorvechter van gelijkheid" voor queer personen. De award wordt toegekend door VN-organisatie UNDP en lhbti-organisatie ILGA World.
4 uur geledenWASSENAAR (ANP) - De brand in de duinen bij Wassenaar is onder controle, meldt de brandweer Haaglanden. Die houdt het gebied in de gaten om opkomende hotspots te bestrijden. Dat zijn kleine brandhaardjes die door de wind oplaaien.
5 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Een hotel in de duinen bij Wassenaar wordt woensdag ontruimd, omdat er in de omgeving een brand woedt. De evacuatie van Fletcher Hotel Duinoord gebeurt uit voorzorg, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. De bezoekers worden ergens anders opgevangen. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die sinds maandag in het Limburgse gebied Boschhuizerbergen bij Oostrum woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio woensdagmiddag. Het vuur is nog niet volledig uit. De brandweer blijft dan ook nog in het gebied, zodat eventuele oplaaiingen snel ontdekt en gestopt kunnen worden, aldus de veiligheidsregio.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele waterschappen in het zuiden en oosten van Nederland hebben geen maatregelen meer achter de hand om de droogte te bestrijden. Onder meer Brabantse Delta en Drents Overijsselse Delta zeggen alle mogelijke maatregelen te hebben genomen om het water op peil te houden.
8 uur geleden