Overvallers Amsterdam schoten met automatische wapen op politie
AMSTERDAM/BROEK IN WATERLAND (ANP) - De daders van een gewapende overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord hebben woensdag met automatische wapens geschoten op de politie. De politie vuurde terug. Dat meldde de politie tijdens het persmoment in Amsterdam over de gebeurtenissen.
Na de overval gingen de daders er in meerdere voertuigen vandoor. De politie zette de achtervolging in en daarbij is over en weer geschoten tussen de overvallers en de politie. De verdachten kwamen terecht in Broek in Waterland en een aantal van hen zijn een weiland in gevlucht. Ook daar is over en weer geschoten.
Er werden daar zes verdachten aangehouden, van wie twee gewond zijn. De gewonden liggen in het ziekenhuis. Naast de zes aangehouden personen, is één verdachte overleden. Of deze man door een politiekogel is overleden, kan de politie niet zeggen. De Rijksrecherche doet onderzoek naar het schieten door de politie.
Veel verdachten
Onderzoek moet uitwijzen hoeveel verdachten er totaal bij betrokken zijn. Of er iets buit is gemaakt, kan de politie niet zeggen. Maar volgens de zegsman is het "niet zomaar even een overval geweest". "Er zijn heel veel verdachten bij betrokken en het feit dat ze met automatische wapens aan de gang zijn gegaan, dat is niet niks."
De politie werd volgens de woordvoerder gealarmeerd door tal van 112-meldingen bij de alarmcentrale van omwonenden aan de Meeuwenlaan die zagen dat er een gewapende overval plaatsvond. Dat was om 14.15 uur. "Toen was voor ons meteen wel duidelijk dat we fors aan de bak moesten".
Waardetransport
Dat het zou gaan om een overval op Schöne Edelmetaal, wil de politie niet bevestigen. Alleen dat het gaat om een bedrijf aan de Meeuwenlaan en dat daar een waardetransport was. "We noemen geen namen van bedrijven en doen geen uitspraken over wat er wel en niet geleverd zou worden." Over de afkomst van de verdachten en hun identiteit wilde de politie evenmin uitspraken doen. De kans is groot dat ze in volledige beperkingen zitten en dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
De politie zette veel mensen in om de overvallers te pakken te krijgen. Onder meer de dienst speciale interventies, honden en ook de politiehelikopter. Vanuit de heli werden de vluchtende overvallers gevolgd en werd informatie doorgegeven aan de politiemensen op de grond.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.
3 uur geleden