Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overvallers Amsterdam schoten met automatische wapen op politie

Overvallers Amsterdam schoten met automatische wapen op politie

AMSTERDAM/BROEK IN WATERLAND (ANP) - De daders van een gewapende overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord hebben woensdag met automatische wapens geschoten op de politie. De politie vuurde terug. Dat meldde de politie tijdens het persmoment in Amsterdam over de gebeurtenissen.

Na de overval gingen de daders er in meerdere voertuigen vandoor. De politie zette de achtervolging in en daarbij is over en weer geschoten tussen de overvallers en de politie. De verdachten kwamen terecht in Broek in Waterland en een aantal van hen zijn een weiland in gevlucht. Ook daar is over en weer geschoten.

Er werden daar zes verdachten aangehouden, van wie twee gewond zijn. De gewonden liggen in het ziekenhuis. Naast de zes aangehouden personen, is één verdachte overleden. Of deze man door een politiekogel is overleden, kan de politie niet zeggen. De Rijksrecherche doet onderzoek naar het schieten door de politie.

Veel verdachten

Onderzoek moet uitwijzen hoeveel verdachten er totaal bij betrokken zijn. Of er iets buit is gemaakt, kan de politie niet zeggen. Maar volgens de zegsman is het "niet zomaar even een overval geweest". "Er zijn heel veel verdachten bij betrokken en het feit dat ze met automatische wapens aan de gang zijn gegaan, dat is niet niks."

De politie werd volgens de woordvoerder gealarmeerd door tal van 112-meldingen bij de alarmcentrale van omwonenden aan de Meeuwenlaan die zagen dat er een gewapende overval plaatsvond. Dat was om 14.15 uur. "Toen was voor ons meteen wel duidelijk dat we fors aan de bak moesten".

Waardetransport

Dat het zou gaan om een overval op Schöne Edelmetaal, wil de politie niet bevestigen. Alleen dat het gaat om een bedrijf aan de Meeuwenlaan en dat daar een waardetransport was. "We noemen geen namen van bedrijven en doen geen uitspraken over wat er wel en niet geleverd zou worden." Over de afkomst van de verdachten en hun identiteit wilde de politie evenmin uitspraken doen. De kans is groot dat ze in volledige beperkingen zitten en dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.

De politie zette veel mensen in om de overvallers te pakken te krijgen. Onder meer de dienst speciale interventies, honden en ook de politiehelikopter. Vanuit de heli werden de vluchtende overvallers gevolgd en werd informatie doorgegeven aan de politiemensen op de grond.

Meer uit Binnenland

Ophokplicht pluimvee opgeheven, behalve in Gelderse Vallei

DEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.

1 uur geleden
Hof legt lagere straf op dan geëist voor misbruik oppaskinderen

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.

2 uur geleden
OVV: zorg voor mensen met psychische aandoening kan nu al beter

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een ernstige psychische aandoening krijgen in veel gevallen niet de zorg en ondersteuning die ze nodig hebben, terwijl het huidige systeem wel ruimte biedt om die hulp te verbeteren. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een onderzoek naar onder meer vernieuwende initiatieven in de sector. In de praktijk lopen initiatiefnemers volgens de raad nog vaak tegen obstakels aan.

2 uur geleden
OM: Amerikaanse straf Singh voor moorden omzetten naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam betoogd dat de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh in Nederland moet worden omgezet naar een levenslange gevangenisstraf. Singh kreeg in 1986 in Californië, waar hij destijds woonde, een straf van 56 jaar tot levenslang, voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

3 uur geleden
Rode Kruis opgelucht dat illegaliteit niet strafbaar wordt

DEN HAAG (ANP) - "Het Rode Kruis is opgelucht dat mensen zonder geldige verblijfspapieren niet strafbaar worden", reageert een woordvoerder op de stemming hierover in de Eerste Kamer. Een meerderheid van de senatoren stemde tegen de asielnoodmaatregelenwet, wat volgens de hulporganisatie "een flinke zorg minder" zal zijn voor deze groep vluchtelingen. "Hun veiligheid zou met de strafbaarstelling in het geding komen."

3 uur geleden
VluchtelingenWerk noemt verwerpen strafbaarstelling 'lichtpuntje'

DEN HAAG (ANP) - Een "lichtpuntje", zo noemt VluchtelingenWerk Nederland het dat de Eerste Kamer strafbaarstelling van mensen zonder geldige verblijfspapieren heeft verworpen. Dit voorkomt volgens de organisatie "directe schade voor deze mensen en voor iedereen die hen ondersteunt", staat in een reactie op de stemming over de asielnoodmaatregelenwet.

3 uur geleden
Rechtbank: Van Zanen mocht actie PvdD niet beperken tot 10 mensen

DEN HAAG (ANP) - Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, had in 2024 een demonstratie van de Partij voor de Dieren (PvdD) niet mogen beperken tot tien personen, aldus de rechtbank in Den Haag. Die oordeelt dat de onderbouwing van de beslissing niet voldeed.

3 uur geleden