Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overstromingen in Italië door zware regenval

Overstromingen in Italië door zware regenval

PIANORO (ANP) - Italië heeft last van hevige regenval en dat leidt op veel plekken tot overstromingen, berichten Italiaanse media. Het noodweer heeft zeker een persoon het leven gekost.

Het snel stijgende water had een auto meegesleurd met twee passagiers. Een van de twee wist te ontkomen, maar zijn broer niet. Zijn lichaam is door de brandweer teruggevonden.

Onder meer de regio's Toscane, Emilia-Romagna en Sicilië hebben last van de overstromingen. In sommige gebieden geldt code rood en zijn huizen langs rivieren geëvacueerd. De weerdiensten verwachten dat de regen nog tot dinsdag kan aanhouden.

Premier Giorgia Meloni zegt op X de situatie in het land, en met name rond Bologna, op de voet te volgen en in contact te staan met de verantwoordelijke autoriteiten. De minister van Defensie Guido Crosetto zegt dat het leger wordt ingezet om hulp te bieden. Ook biedt Meloni haar condoleances aan aan de familie van de omgekomen man.

Meer uit Buitenland

Israëlisch evacuatiebevel voor Iraniërs in omgeving reactoren

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël heeft een evacuatiebevel afgegeven aan Iraniërs die in de omgeving van reactoren wonen. De oproep geldt voor burgers in het hele land die in woonwijken in de buurt van wapenfaciliteiten wonen.

2 uur geleden
Duitsland, Frankrijk en VK willen onmiddellijk met Iran praten

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zijn bereid tot onmiddellijke gesprekken met Iran over het nucleaire programma van Teheran in een poging om de situatie in het Midden-Oosten te de-escaleren. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd tijdens een bezoek aan de regio.

5 uur geleden
Doden en gewonden door nieuwe aanvallen Iran op Israël

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Door een reeks nieuwe aanvallen van Iran op Israël zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere doden gevallen. Ook raakten ongeveer tweehonderd mensen gewond.

6 uur geleden
Trump: makkelijk deal te sluiten tussen Israël en Iran

WASHINGTON (ANP) - "We kunnen makkelijk een deal voor elkaar krijgen tussen Iran en Israël om een eind te maken aan dit rotconflict!" Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Israël bestookt Iraans defensieministerie

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondagochtend vroeg het hoofdkwartier van het Iraanse ministerie van Defensie en het hoofdkwartier van een project voor nucleaire wapens bestookt. Dat maakte de Israëlische legerleiding bekend.

9 uur geleden
Honderdduizenden protesteren tegen Trump

WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.

12 uur geleden
Israël raakt twee brandstofdepots in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.

13 uur geleden