Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overstromingen door hevige regen in Duitsland

Overstromingen door hevige regen in Duitsland

TRIER (ANP) - Hevige regenval heeft in het zuiden en zuidwesten van Duitsland overstromingen veroorzaakt. Diverse rivieren zijn buiten hun oevers getreden, zoals de Moezel, Saar, Neckar en de Donau.

Zo liep in de stad Saarbrücken een belangrijke weg langs de Saar onder en stroomde het water van een beek de dorpskern in van Aach bij de stad Trier. Langs de Moezel kwamen zeker honderd gebouwen onder water te staan, aldus de politie in Bernkastel-Kues. "Maar de bewoners zijn er op ingesteld". Honderden brandweerlieden en andere hulpverleners waren in touw om straten af te zetten, auto's weg te slepen en gebouwen tegen het water te beschermen.

Oorzaak van de hoge waterstand in de Moezel is vooral zware regen in de Franse Vogezen, waar de rivier ontspringt. Verwacht wordt dat het water na dinsdag weer zal zakken.

Meer uit Buitenland

Orbán blijft partijleider Fidesz ondanks verkiezingsnederlaag

BOEDAPEST (ANP/DPA/RTR) - Ondanks de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen in april blijft de voormalige Hongaarse premier Viktor Orbán partijleider van het rechts-nationalistische Fidesz. Op een partijcongres stemden vrijwel alle afgevaardigden voor zijn herbenoeming. Er waren geen tegenkandidaten.

2 uur geleden
Trump: ondertekening akkoord met Iran volgens planning zondag

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat volgens de planning de ondertekening van de verwachte deal tussen zijn land en Iran zondag is. Hij claimt op sociale media dat dan de Straat van Hormuz "meteen open is voor iedereen".

5 uur geleden
Trumps naam verwijderd van gevel Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.

5 uur geleden
Duizenden demonstreren tegen racisme in Belfast na rellen

BELFAST (ANP/AFP) - Duizenden mensen doen zaterdag mee aan een antiracismeprotest in Belfast. De Noord-Ierse hoofdstad was afgelopen week het decor van rellen na een mesaanval.

8 uur geleden
Iran stelt dat er zondag nog geen ondertekening deal met VS is

TEHERAN/ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het tijdstip van de ondertekening van een basisdocument voor vrede tussen Iran en de VS is volgens een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken mogelijk in de komende dagen, maar niet al op zondag.

8 uur geleden
Uitvaartplechtigheden Ali Khamenei van 4 tot en met 9 juli

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De uitvaartplechtigheden voor de hoogste leider van de Islamitische Republiek Iran, Ali Khamenei, zijn gepland van 4 juli tot en met 9 juli, aldus staatsmedia. Khamenei werd 28 februari gedood door Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen. Hij werd 86 jaar en is opgevolgd door zijn zoon Mojtaba.

11 uur geleden
Pakistan verwacht binnen 24 uur ondertekening vredesdeal Iran-VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Iran en de Verenigde Staten ondertekenen mogelijk al binnen 24 uur een basisdocument voor een vredesregeling. Dit heeft de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif gezegd. Zijn land bemiddelt tussen de twee partijen.

11 uur geleden