Overlast door daklozen in vijf jaar bijna verdubbeld
DEN HAAG (ANP) - Sinds de coronapandemie ervaren steeds meer mensen overlast door daklozen. In vijf jaar tijd is het aantal meldingen bijna verdubbeld, blijkt uit politiecijfers die het ANP analyseerde.
De politie registreerde dit jaar tot nu toe ruim 33.000 meldingen van overlast door daklozen. Vijf jaar geleden waren dat er in diezelfde periode nog 17.000. Vergeleken met vorig jaar steeg het aantal overlastmeldingen met 6 procent.
De politie weet niet waarom het aantal meldingen stijgt. "We registreren de overlastmeldingen, maar onderzoeken de oorzaken niet", licht een woordvoerder toe.
Een mogelijke verklaring volgens het Leger des Heils is dat de opvanglocaties de laatste jaren voortdurend vol zijn. "Er is vanuit de opvanglocaties te weinig doorstroming naar woonruimte. Daardoor leven meer mensen noodgedwongen op straat, wat kan leiden tot meer ervaren overlast." Tijdens de pandemie kregen daklozen tijdelijk onderdak. Onder meer hotels en oude gevangenissen werden ingezet om hen onder te brengen. "Dat gebeurt nu niet meer op zo'n grote schaal, wat misschien ook een deel van de toename verklaart."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten en provincies hebben het Rijk opgeroepen meer geld te geven voor onderhoud en vervanging van infrastructuur, zoals wegen, bruggen, sluizen, viaducten en kades. Gebeurt dat niet, dan dreigt volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het Interprovinciaal Overleg (IPO) een "bereikbaarheidsinfarct" in Nederland. De lobbyclubs baseren zich op een rapport van de adviesbureaus Arcadis en Berenschot.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
6 uur geledenZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
8 uur geleden