Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overlast door daklozen in vijf jaar bijna verdubbeld

Overlast door daklozen in vijf jaar bijna verdubbeld

DEN HAAG (ANP) - Sinds de coronapandemie ervaren steeds meer mensen overlast door daklozen. In vijf jaar tijd is het aantal meldingen bijna verdubbeld, blijkt uit politiecijfers die het ANP analyseerde.

De politie registreerde dit jaar tot nu toe ruim 33.000 meldingen van overlast door daklozen. Vijf jaar geleden waren dat er in diezelfde periode nog 17.000. Vergeleken met vorig jaar steeg het aantal overlastmeldingen met 6 procent.

De politie weet niet waarom het aantal meldingen stijgt. "We registreren de overlastmeldingen, maar onderzoeken de oorzaken niet", licht een woordvoerder toe.

Een mogelijke verklaring volgens het Leger des Heils is dat de opvanglocaties de laatste jaren voortdurend vol zijn. "Er is vanuit de opvanglocaties te weinig doorstroming naar woonruimte. Daardoor leven meer mensen noodgedwongen op straat, wat kan leiden tot meer ervaren overlast." Tijdens de pandemie kregen daklozen tijdelijk onderdak. Onder meer hotels en oude gevangenissen werden ingezet om hen onder te brengen. "Dat gebeurt nu niet meer op zo'n grote schaal, wat misschien ook een deel van de toename verklaart."

Meer uit Binnenland

600.000 bestanden gemeente Epe gestolen, ook persoonlijke data

EPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.

11 minuten geleden
Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

30 minuten geleden
Politie deelt beelden van verdachten aanslag bij joodse school

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.

1 uur geleden
Bank of New York weigert commentaar na explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.

2 uur geleden
Campagne tegen oplichting levert identiteit van 14 verdachten op

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.

2 uur geleden
Bestuurder joodse school teleurgesteld na gesprek met Jetten

DEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.

2 uur geleden
Israël waarschuwt voor groep die aanslagen Nederland opeist

JERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.

3 uur geleden