Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overlast door daklozen in vijf jaar bijna verdubbeld

Overlast door daklozen in vijf jaar bijna verdubbeld

DEN HAAG (ANP) - Sinds de coronapandemie ervaren steeds meer mensen overlast door daklozen. In vijf jaar tijd is het aantal meldingen bijna verdubbeld, blijkt uit politiecijfers die het ANP analyseerde.

De politie registreerde dit jaar tot nu toe ruim 33.000 meldingen van overlast door daklozen. Vijf jaar geleden waren dat er in diezelfde periode nog 17.000. Vergeleken met vorig jaar steeg het aantal overlastmeldingen met 6 procent.

De politie weet niet waarom het aantal meldingen stijgt. "We registreren de overlastmeldingen, maar onderzoeken de oorzaken niet", licht een woordvoerder toe.

Een mogelijke verklaring volgens het Leger des Heils is dat de opvanglocaties de laatste jaren voortdurend vol zijn. "Er is vanuit de opvanglocaties te weinig doorstroming naar woonruimte. Daardoor leven meer mensen noodgedwongen op straat, wat kan leiden tot meer ervaren overlast." Tijdens de pandemie kregen daklozen tijdelijk onderdak. Onder meer hotels en oude gevangenissen werden ingezet om hen onder te brengen. "Dat gebeurt nu niet meer op zo'n grote schaal, wat misschien ook een deel van de toename verklaart."

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

2 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

5 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

8 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

9 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

11 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

12 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

14 uur geleden