Overkapping op Schiphol lijkt ook zaterdag weer nodig
SCHIPHOl (ANP) - Reizigers die zaterdag vanaf Schiphol vertrekken, moeten mogelijk buiten in de rij voor de security aansluiten. Volgens de luchthaven lopen de rijen goed door, maar kan niet uitgesloten worden dat de rijen bij vertrekhal 1 later op zaterdag tot buiten doorlopen. Dat was ook vrijdag tijdelijk het geval. Als gevolg van personeelstekorten bij met name de beveiliging duurt de afhandeling van reizigers langer dan gewenst.
Net als de voorgaande dagen is het zaterdag tevens weer druk bij de aankomsthal. Daardoor zijn de rijen bij de paspoortcontrole en de bagagebanden langer dan normaal. De drukte heeft vermoedelijk te maken met het einde van de schoolvakanties. Vanaf maandag is de vakantie ook voor de regio noord voorbij.
Schiphol verwerkt zaterdag in totaal zo'n 167.000 reizigers. Naast ruim 46.400 vertrekkende passagiers gaat het om dik 57.000 reizigers die aankomen. Verder gaat het om bijna 32.000 transferpassagiers, die in de aantallen dubbel worden geteld. Om reizigers die buiten moeten wachten tegen zon of regen te beschermen zijn er overkappingen geplaatst. Lange rijen in deze tenten zijn, mede door beelden die rondgingen op sociale media, een symbool geworden voor de chaos op de luchthaven.
Om de drukte aan te kunnen werd er door Schiphol eerder een maximum gesteld aan het aantal reizigers dat dagelijks van de luchthaven gebruikmaakt. Schiphol zegt er alles aan te doen om van deze beperking af te komen.
De combinatie van de snelle terugkeer van reizigers met de personeelstekorten op de luchthaven zorgden de voorbije maanden voor grote problemen op Schiphol. Met de huidige ingestelde beperkingen op het aantal reizigers, die vooralsnog dus tot en met oktober duren, probeert de luchthaven de lange rijen en bagageproblemen te ondervangen.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
1 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
7 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
10 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
11 uur geleden