Overkapping op Schiphol lijkt ook zaterdag weer nodig
SCHIPHOl (ANP) - Reizigers die zaterdag vanaf Schiphol vertrekken, moeten mogelijk buiten in de rij voor de security aansluiten. Volgens de luchthaven lopen de rijen goed door, maar kan niet uitgesloten worden dat de rijen bij vertrekhal 1 later op zaterdag tot buiten doorlopen. Dat was ook vrijdag tijdelijk het geval. Als gevolg van personeelstekorten bij met name de beveiliging duurt de afhandeling van reizigers langer dan gewenst.
Net als de voorgaande dagen is het zaterdag tevens weer druk bij de aankomsthal. Daardoor zijn de rijen bij de paspoortcontrole en de bagagebanden langer dan normaal. De drukte heeft vermoedelijk te maken met het einde van de schoolvakanties. Vanaf maandag is de vakantie ook voor de regio noord voorbij.
Schiphol verwerkt zaterdag in totaal zo'n 167.000 reizigers. Naast ruim 46.400 vertrekkende passagiers gaat het om dik 57.000 reizigers die aankomen. Verder gaat het om bijna 32.000 transferpassagiers, die in de aantallen dubbel worden geteld. Om reizigers die buiten moeten wachten tegen zon of regen te beschermen zijn er overkappingen geplaatst. Lange rijen in deze tenten zijn, mede door beelden die rondgingen op sociale media, een symbool geworden voor de chaos op de luchthaven.
Om de drukte aan te kunnen werd er door Schiphol eerder een maximum gesteld aan het aantal reizigers dat dagelijks van de luchthaven gebruikmaakt. Schiphol zegt er alles aan te doen om van deze beperking af te komen.
De combinatie van de snelle terugkeer van reizigers met de personeelstekorten op de luchthaven zorgden de voorbije maanden voor grote problemen op Schiphol. Met de huidige ingestelde beperkingen op het aantal reizigers, die vooralsnog dus tot en met oktober duren, probeert de luchthaven de lange rijen en bagageproblemen te ondervangen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquĂȘte van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
15 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
18 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
23 uur geleden