Overheid opent garantieloket voor organisatoren evenementen
DEN HAAG (ANP) - Organisatoren van evenementen kunnen met ingang van vrijdag een beroep doen op een garantieregeling, waardoor zij minder risico lopen als hun evenement door coronabeperkingen toch niet kan doorgaan. De overheid vergoedt dan het grootste deel van de gemaakte kosten. De regeling werd eerder aangekondigd en heeft nu goedkeuring gekregen van de Europese Commissie.
Sinds het begin van de coronacrisis konden nauwelijks evenementen doorgang vinden. Aanvankelijk dekten annuleringsverzekeringen een groot deel van de kosten, maar veel verzekeraars hebben die mogelijkheid inmiddels uit de polisvoorwaarden geschrapt. Daardoor zijn de financiële risico's voor veel organisatoren niet meer te dragen.
De regeling geldt voor alle evenementen die in de tweede helft van 2021 in Nederland worden gehouden. Het gaat dan om festivals, concerten, sportevenementen en zakelijke congressen. Als een evenement door coronamaatregelen niet kan doorgaan, vergoedt de overheid 80 procent van de al gemaakte kosten. Voor de overige 20 procent kan een lening worden afgesloten. Voor de regeling is 385 miljoen euro gereserveerd.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
12 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
13 uur geleden