Overheid opent garantieloket voor organisatoren evenementen
DEN HAAG (ANP) - Organisatoren van evenementen kunnen met ingang van vrijdag een beroep doen op een garantieregeling, waardoor zij minder risico lopen als hun evenement door coronabeperkingen toch niet kan doorgaan. De overheid vergoedt dan het grootste deel van de gemaakte kosten. De regeling werd eerder aangekondigd en heeft nu goedkeuring gekregen van de Europese Commissie.
Sinds het begin van de coronacrisis konden nauwelijks evenementen doorgang vinden. Aanvankelijk dekten annuleringsverzekeringen een groot deel van de kosten, maar veel verzekeraars hebben die mogelijkheid inmiddels uit de polisvoorwaarden geschrapt. Daardoor zijn de financiƫle risico's voor veel organisatoren niet meer te dragen.
De regeling geldt voor alle evenementen die in de tweede helft van 2021 in Nederland worden gehouden. Het gaat dan om festivals, concerten, sportevenementen en zakelijke congressen. Als een evenement door coronamaatregelen niet kan doorgaan, vergoedt de overheid 80 procent van de al gemaakte kosten. Voor de overige 20 procent kan een lening worden afgesloten. Voor de regeling is 385 miljoen euro gereserveerd.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
22 minuten geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
15 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
17 uur geleden