Overheid opent garantieloket voor organisatoren evenementen
DEN HAAG (ANP) - Organisatoren van evenementen kunnen met ingang van vrijdag een beroep doen op een garantieregeling, waardoor zij minder risico lopen als hun evenement door coronabeperkingen toch niet kan doorgaan. De overheid vergoedt dan het grootste deel van de gemaakte kosten. De regeling werd eerder aangekondigd en heeft nu goedkeuring gekregen van de Europese Commissie.
Sinds het begin van de coronacrisis konden nauwelijks evenementen doorgang vinden. Aanvankelijk dekten annuleringsverzekeringen een groot deel van de kosten, maar veel verzekeraars hebben die mogelijkheid inmiddels uit de polisvoorwaarden geschrapt. Daardoor zijn de financiƫle risico's voor veel organisatoren niet meer te dragen.
De regeling geldt voor alle evenementen die in de tweede helft van 2021 in Nederland worden gehouden. Het gaat dan om festivals, concerten, sportevenementen en zakelijke congressen. Als een evenement door coronamaatregelen niet kan doorgaan, vergoedt de overheid 80 procent van de al gemaakte kosten. Voor de overige 20 procent kan een lening worden afgesloten. Voor de regeling is 385 miljoen euro gereserveerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
7 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.
9 uur geleden