Overgang naar wisselvallig herfstweer: ‘Winterjas is niet nodig, maar een paraplu is handig’
THOLEN - Vanaf donderdag maakt het droge en vrij zonnige najaarsweer plaats voor een wisselvalliger weertype, meldt Roosmarijn Knol van weerbureau Weeronline. “Geregeld trekken buien over en vooral in de kustgebieden is de stevige wind goed merkbaar.” Op de langere termijn wordt een stijgende trend van de temperatuur verwacht.
“Donderdag draait de wind naar het zuiden en neemt in de loop van de dag in kracht toe. Van het westen uit trekken enkele buien over en de bewolking wordt dikker. De maximum-temperatuur is daarbij nog vrij hoog voor de tijd van het jaar met 15 tot 17 graden. Een dikke jas is niet nodig, maar de paraplu kan donderdag soms goed van pas komen”, aldus Roosmarijn Knol.
Wind en buien, maar ook zonnige momenten
De zuidwesten- tot westenwind zwelt verder aan en wordt vrijdag op de stranden en langs het IJsselmeer vrij krachtig of krachtig, windkracht 5 of 6. Bovenin het land is de wind ook duidelijk merkbaar. “Er trekken buien over en vooral als het even kort en krachtig doorregent is de wind vlagerig. Met deze windrichting wordt vrij zachte lucht aangevoerd en tijdens de middag is het opnieuw een graad of 16.”
Tijdens het weekend weet het wisselvallige weertype nog niet van wijken. Beide dagen blijft kans op buien en is vooral in de kustgebieden en forse zuidwestenwind merkbaar. De temperatuur doet een klein stapje terug en komt rond 15 graden uit.
Warmer na het weekend
Op de langere termijn stijgt de kans op een terugkeer van kalm najaarsweer. In combinatie met een zuidelijke windrichting kan de temperatuur behoorlijk oplopen, zelfs nog halverwege oktober. “Tijdens de eerste helft van de nieuwe week wordt een stijgende trend van de temperatuur verwacht.”
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse wordt aangewezen als rijksmonument. Het Thoolse college vindt de cultuurhistorische waarde van het gebouw dusdanig belangrijk dat het bij de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een positief advies heeft uitgebracht voor deze beschermde status.
9 uur geledenZEELAND - In Zeeland staan momenteel honderd vacatures open voor vrachtwagenchauffeurs. Volgens UWV Zeeland kunnen zij-instromers daarbij een oplossing zijn: mensen die overstappen naar een ander beroep. Werkgevers kunnen zo hun zoektocht naar personeel verbreden.
14 uur geledenTHOLEN/WEST-BRABANT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Irene Welling, dierenarts en eigenaar van Paardenpraktijk West-Brabant.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op de Leguitsedijk in Oud-Vossemeer zijn zaterdagmiddag een auto en een motor met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten kwamen met spoed ter plaatse vanwege een melding van een mogelijk ongeval met letsel.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Angela Toussaint die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN/ STEENBERGEN- De wijkagenten van de gemeenten Tholen en Steenbergen hebben vrijdagmiddag vijf bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Dit hebben ze zaterdagmiddag bekend gemaakt.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - De Landelijke rijvereniging & ponyclub Eendrachtruiters Tholen bestaat in mei 80 jaar. De vereniging werd opgericht in 1946, vlak na de Tweede Wereldoorlog, een periode waarin saamhorigheid en gezamenlijke activiteiten een belangrijke rol speelden. Inmiddels zijn de Eendrachtruiters al decennialang een vertrouwd gezicht binnen de regionale paardensport. Waar het 75-jarig jubileum nog groots werd gevierd, kiezen zij er dit keer bewust voor het wat kleinschaliger te houden.
2 dagen geleden