Overgang naar wisselvallig herfstweer: ‘Winterjas is niet nodig, maar een paraplu is handig’
THOLEN - Vanaf donderdag maakt het droge en vrij zonnige najaarsweer plaats voor een wisselvalliger weertype, meldt Roosmarijn Knol van weerbureau Weeronline. “Geregeld trekken buien over en vooral in de kustgebieden is de stevige wind goed merkbaar.” Op de langere termijn wordt een stijgende trend van de temperatuur verwacht.
“Donderdag draait de wind naar het zuiden en neemt in de loop van de dag in kracht toe. Van het westen uit trekken enkele buien over en de bewolking wordt dikker. De maximum-temperatuur is daarbij nog vrij hoog voor de tijd van het jaar met 15 tot 17 graden. Een dikke jas is niet nodig, maar de paraplu kan donderdag soms goed van pas komen”, aldus Roosmarijn Knol.
Wind en buien, maar ook zonnige momenten
De zuidwesten- tot westenwind zwelt verder aan en wordt vrijdag op de stranden en langs het IJsselmeer vrij krachtig of krachtig, windkracht 5 of 6. Bovenin het land is de wind ook duidelijk merkbaar. “Er trekken buien over en vooral als het even kort en krachtig doorregent is de wind vlagerig. Met deze windrichting wordt vrij zachte lucht aangevoerd en tijdens de middag is het opnieuw een graad of 16.”
Tijdens het weekend weet het wisselvallige weertype nog niet van wijken. Beide dagen blijft kans op buien en is vooral in de kustgebieden en forse zuidwestenwind merkbaar. De temperatuur doet een klein stapje terug en komt rond 15 graden uit.
Warmer na het weekend
Op de langere termijn stijgt de kans op een terugkeer van kalm najaarsweer. In combinatie met een zuidelijke windrichting kan de temperatuur behoorlijk oplopen, zelfs nog halverwege oktober. “Tijdens de eerste helft van de nieuwe week wordt een stijgende trend van de temperatuur verwacht.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Wanneer je als stad precies 660 jaar stadsrechten hebt en een rijke historie met de visserij en haven, kun je niet anders dan groots uitpakken. De Thoolse binnenstad veranderde zaterdag in één groot openluchtspektakel tijdens de Haven- en Vestingdagen: een middeleeuws kampement, kanonschoten, marktkramen, straattheater, steltlopers die boven sommige daken uitsteken, oude ambachten, kermis én vaartochten.
1 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een gure en koude herfstwind, regen die met bakken uit de lucht kwam vallen; deelnemers aan de avondvierdaagse troffen het afgelopen week allerminst met het weer. Toch mochten de omstandigheden geen belemmering zijn voor de deelnemers. Meer wandelaars dan afgelopen jaar waagde zich aan een rondje door de Vosmeerse polders.
5 uur geledenNOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.
23 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
1 dag geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
2 dagen geleden