Ovale rotonde voor betere ontsluiting Welgelegen
THOLEN - Er komt een betere ontsluiting voor bedrijventerrein Welgelegen in Tholen. Onlangs maakte gedeputeerde Harry van der Maas al bekend dat de rondweg aan de zuidkant van Oud-Vossemeer verder onderzocht gaat worden, maar ook de bereikbaarheid van Welgelegen en Tholen-stad wordt verbeterd.
"De afgelopen jaren is regelmatig overleg geweest met inwoners van Tholen, ondernemers en andere belanghebbenden. Zij konden aangeven welke plannen volgens hen de hoogste prioriteit hadden." Daarbij wilden bewoners als eerste de problemen in Oud-Vossemeer aanpakken; ondernemers en gemeente vonden het daarnaast van belang om de bereikbaarheid van Welgelegen en Tholen-stad te verbeteren. "Beide punten worden nu opgepakt."
Ovale rotonde
De behoefte aan een goede ontsluiting van bedrijventerrein Welgelegen is groot, toch zeker met het oog op de aankomende uitbreidingen. "De gemeente Tholen ontwikkelt daarom een plan om de ontsluiting van het bedrijventerrein te verbeteren." Het idee is om een nieuwe ovonde aan te leggen op de N286. Een ovonde is een soort ovale rotonde die veiliger zou zijn dan originele rotondes. "Je wil niet te veel snelheid uit zo'n tachtig kilometerweg halen", stelt wethouder Jan Harmsen. Vanaf deze ovonde moet een nieuwe weg komen naar het bedrijventerrein. "Deze weg wordt flexibel ontworpen zodat deze in een later stadium onderdeel kan zijn van de hoofdwegenstructuur." Hoe dat alles er precies uit moet komen te zien is nog niet duidelijk. "Ik wil het viaduct van de Molenvlietsedijk wel overeind houden, dus ik ga de mensen uitdagen om daar iets voor te verzinnen", stelde wethouder Jan Harmsen afgelopen week.
Molenvliet
Met deze plannen wordt niet alleen het bedrijventerrein optimaal bereikbaar, het zorgt ook voor een impuls aan de doorstroming en verkeersveiligheid bij Tholen-stad. "Met een nieuwe aansluiting verwachten we minder opstoppingen richting Thoolse brug. Daarmee wordt Tholen-stad beter bereikbaar, waarbij ook aan een goede fietsverbinding tussen de kern en het bedrijventerrein wordt gedacht." Volgens wethouder Peter Hoek is het ook een mooie aanvulling op de wijk Molenvliet waar de komende tijd zo'n vierhonderd woningen gebouwd gaan worden. "Zij kunnen straks zo de stad uit."
Meer uit Tholen
ZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.
10 uur geledenOUD VOSSEMEER - Op woensdag 24 december vindt in de Willibrorduskerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer de jaarlijkse Kerstnacht Sing-In plaats. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.
18 uur geledenTHOLEN - Zondagavond is de brandweer ingezet nadat in een woning aan de Garnalenstraat brand was geweest. Bewoners belde 112 nadat er rook uit het stopcontact kwam en er een knetterend geluid te horen was. Onderzoek van de brandweerlieden wees uit dat er inderdaad sprake was van kortsluiting.Door de brandweer is de situatie veilig gesteld en met de warmtebeeldcamera gecontroleerd of er geen brand was ontstaan. Na deze controles is de woning terug overgedragen aan de bewoners.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - Zestig tractoren en een ontelbaar aantal lichtjes die sfeer brengen in de donkere dagen voor kerst. Voor het derde jaar op rij trok de PJZ landbouw lichtjestocht over het eiland Tholen. Voor het eerst dit jaar werden alle kernen van de gemeente aangedaan. Waar de ene bestuurder het bescheiden had gehouden en een enkele verlichtingssnoer aan de tractor had bevestigd waren er door andere ware kunstwerken gebouwd; een rijdende kerstboom of een verlichte kerstmuts op het dak van cabine. Niets was te gek voor de creative jongeren.
1 dag geledenZEELAND - Een witte kerst zit er dit jaar niet in want voorlopig valt geen neerslag. Toch komen winterliefhebbers nog enigszins aan hun trekken, want het wordt behoorlijk koud. "Bij deze lage temperaturen is schaatsen op opgespoten ijsbanen waarschijnlijk goed mogelijk", aldus meteoroloog Verena Mülder van Weeronline.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op zaterdag 20 december stond Zorgboerderij Praktijk Intzadel in het teken van sportiviteit en gezelligheid tijdens het "Grote Stal & Spierkracht Festijn". De actie werd georganiseerd in het kader van 3FM Serious Request 2025 en was bedoeld om geld in te zamelen voor het goede doel Spieren voor Spieren.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jeroen van der Graaf van Loods 20E in Sint-Annaland.
2 dagen geleden