
Ovale rotonde voor betere ontsluiting Welgelegen
THOLEN - Er komt een betere ontsluiting voor bedrijventerrein Welgelegen in Tholen. Onlangs maakte gedeputeerde Harry van der Maas al bekend dat de rondweg aan de zuidkant van Oud-Vossemeer verder onderzocht gaat worden, maar ook de bereikbaarheid van Welgelegen en Tholen-stad wordt verbeterd.
"De afgelopen jaren is regelmatig overleg geweest met inwoners van Tholen, ondernemers en andere belanghebbenden. Zij konden aangeven welke plannen volgens hen de hoogste prioriteit hadden." Daarbij wilden bewoners als eerste de problemen in Oud-Vossemeer aanpakken; ondernemers en gemeente vonden het daarnaast van belang om de bereikbaarheid van Welgelegen en Tholen-stad te verbeteren. "Beide punten worden nu opgepakt."
Ovale rotonde
De behoefte aan een goede ontsluiting van bedrijventerrein Welgelegen is groot, toch zeker met het oog op de aankomende uitbreidingen. "De gemeente Tholen ontwikkelt daarom een plan om de ontsluiting van het bedrijventerrein te verbeteren." Het idee is om een nieuwe ovonde aan te leggen op de N286. Een ovonde is een soort ovale rotonde die veiliger zou zijn dan originele rotondes. "Je wil niet te veel snelheid uit zo'n tachtig kilometerweg halen", stelt wethouder Jan Harmsen. Vanaf deze ovonde moet een nieuwe weg komen naar het bedrijventerrein. "Deze weg wordt flexibel ontworpen zodat deze in een later stadium onderdeel kan zijn van de hoofdwegenstructuur." Hoe dat alles er precies uit moet komen te zien is nog niet duidelijk. "Ik wil het viaduct van de Molenvlietsedijk wel overeind houden, dus ik ga de mensen uitdagen om daar iets voor te verzinnen", stelde wethouder Jan Harmsen afgelopen week.
Molenvliet
Met deze plannen wordt niet alleen het bedrijventerrein optimaal bereikbaar, het zorgt ook voor een impuls aan de doorstroming en verkeersveiligheid bij Tholen-stad. "Met een nieuwe aansluiting verwachten we minder opstoppingen richting Thoolse brug. Daarmee wordt Tholen-stad beter bereikbaar, waarbij ook aan een goede fietsverbinding tussen de kern en het bedrijventerrein wordt gedacht." Volgens wethouder Peter Hoek is het ook een mooie aanvulling op de wijk Molenvliet waar de komende tijd zo'n vierhonderd woningen gebouwd gaan worden. "Zij kunnen straks zo de stad uit."
Meer uit Tholen
THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Jantien Boudou en Mary van der Kruk, allround zwembadmedewerkers.
20 uur geledenSTEENBERGEN/THOLEN - Een vernieuwde route van de 13e editie van Koos Moerenhout Classic (KMC) leidt deelnemers over het buitendijks gebied van het eiland Tholen. De afgelopen jaren reden de racefietsers nog alleen over de oostelijke wegen in de gemeente. De inschrijving voor de jaarlijkse fietstocht op zaterdag 24 mei is inmiddels geopend.
23 uur geledenTHOLEN - De Oesterdam (N659) tussen Tholen en Rilland was gisteravond afgesloten vanwege een aanrijding. Eén persoon is naar het ziekenhuis gebracht.Het ongeluk gebeurde rond 19.20 uur. Ter plekke kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. Er ontstond veel schade en het wegdek raakte bezaaid met glas. De voertuigen kwamen ruim 200 meter uit elkaar tot stilstand.Twee ambulanceteams werden met spoed ter plekke gestuurd om de bestuurders te controleren. Eén van de twee is voor verdere behandeling overgebracht naar een ziekenhuis.Vanwege de botsing moest de weg ter plekke volledig worden afgesloten. Verkeer werd omgeleid via de parallelweg. Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend.
1 dag geledenTHOLEN - Het aantal verkeersboetes door Thoolse flitspalen is vorig jaar gestegen. In 2024 werden er bijna driehonderd meer weggebruikers bekeurd dan in 2023. Vooral de flitspaal op de Oud-Vossemeersedijk heeft meer boetes geregistreerd, terwijl de flitser op de kruising bij Tholen juist een stuk minder actief was.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Inwoners kunnen op donderdag 6 februari samen met familie of vrienden deelnemen aan de winterloop in Sint-Maartensdijk. De winterse wandeling van ongeveer drie kilometer start vanaf het schoolplein van de Brede School. Deelname is gratis, maar vooraf aanmelden is verplicht.
3 dagen geledenHALSTEREN/THOLEN - Hulpdiensten zijn woensdagavond massaal uitgerukt na een melding van een persoon te water bij de Tholensebrug. Na een kwartier bleek dat de persoon veilig op de wal stond en kon de zoekactie in het Schelde-Rijnkanaal worden afgebroken.
4 dagen geledenTHOLEN - In de nacht van dinsdag op woensdag heeft de politie een woning aan de Simon Lindhoutstraat in Tholen doorzocht. Rond de klok van middernacht stormden zo'n tien bewapende agenten de woning binnen. De inval heeft te maken met een lopend onderzoek, aldus een woordvoerder van de politie.
4 dagen geleden