Oudste panda in gevangenschap overleden in China
CHONGQING (ANP) - De oudste panda die in gevangenschap leefde is op 38-jarige leeftijd overleden in de dierentuin van de Chinese stad Chongqing. Volgens het Chinese staatspersbureau Xinhua ging de gezondheid van Xinxing sinds 21 oktober snel achteruit.
Xinxing had last van duizeligheid. In de dagen erna werd de panda kortademig, begon ze te hoesten en had ze moeite met poepen. Meerdere medische experts probeerden nog om Xinxing te redden, maar dat lukte niet. ze overleed op 8 december, maakte de dierentuin maandag bekend.
Uit de autopsie bleek dat de organen van de panda het begaven door ouderdom. Daardoor ontwikkelde ze onder meer het hoesten. Een panda die 38 is, is te vergelijken met een mens van 110.
Xinxing was een van de bekendste panda's van China. Ze werd in 1982 in het wild geboren. Toen ze ongeveer een jaar oud was, werd ze gevangen en naar een dierentuin gebracht. Xinxing is de moeder van een van de grootste pandafamilies in China. Ze heeft zeker 150 nakomelingen.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
4 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
6 uur geleden