Oudste panda in gevangenschap overleden in China
CHONGQING (ANP) - De oudste panda die in gevangenschap leefde is op 38-jarige leeftijd overleden in de dierentuin van de Chinese stad Chongqing. Volgens het Chinese staatspersbureau Xinhua ging de gezondheid van Xinxing sinds 21 oktober snel achteruit.
Xinxing had last van duizeligheid. In de dagen erna werd de panda kortademig, begon ze te hoesten en had ze moeite met poepen. Meerdere medische experts probeerden nog om Xinxing te redden, maar dat lukte niet. ze overleed op 8 december, maakte de dierentuin maandag bekend.
Uit de autopsie bleek dat de organen van de panda het begaven door ouderdom. Daardoor ontwikkelde ze onder meer het hoesten. Een panda die 38 is, is te vergelijken met een mens van 110.
Xinxing was een van de bekendste panda's van China. Ze werd in 1982 in het wild geboren. Toen ze ongeveer een jaar oud was, werd ze gevangen en naar een dierentuin gebracht. Xinxing is de moeder van een van de grootste pandafamilies in China. Ze heeft zeker 150 nakomelingen.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
3 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
5 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
6 uur geleden