Oudervereniging: vervang kinderopvangtoeslag zo snel mogelijk
UTRECHT (ANP) - De kinderopvangtoeslag moet zo snel mogelijk worden vervangen door een nieuw stelsel, maar "dat moet wel heel voorzichtig gebeuren zodat ouders financiƫle zekerheid hebben". Dat zegt de Belangenvereniging van Ouders in de Kinderopvang (BOinK).
De organisatie reageert op een advies van de Sociaal-Economische Raad (SER). Dat orgaan wil dat iedere ouder recht krijgt op kinderopvangtoeslag, dus ook ouders die niet werken. De toeslag moet ook zo worden aangepast dat het voor ouders loont om meer te gaan werken. Bovendien wil de SER dat ieder kind minstens twee dagen in de week naar de opvang kan gaan, en dat dit zo wordt geregeld dat het voor iedere ouder betaalbaar is. De opvang kan kinderen helpen bij hun ontwikkeling, bijvoorbeeld door taalachterstanden te verkleinen. BOinK noemt het een "buitengewoon goed voorstel dat veel gaat opleveren voor kinderen. En het levert de maatschappij veel op als meer ouders (meer) gaan werken".
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
6 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
10 uur geleden