Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouders 'verdeeld' over coronaprik kinderen

Ouders 'verdeeld' over coronaprik kinderen

UTRECHT (ANP) - Ouders zijn verdeeld over de coronaprik voor alle kinderen van 5 tot en met 11 jaar. Het kabinet bood die vrijdag aan na een advies van de Gezondheidsraad. De helft is positief of neutraal, de andere helft weet het allemaal zo net nog niet, zegt directeur Lobke Vlaming van Ouders & Onderwijs, een organisatie voor alle ouders met kinderen in de schoolgaande leeftijd.

Ze baseert die indruk op een niet-representatieve peiling onder 1700 mensen, die ook niet allemaal nog een kind in genoemde leeftijdscategorie hebben. Naar de reden van de negatieve opstelling van een groot deel van de ouders heeft ze niet gevraagd, maar ze hoort regelmatig dat mensen twijfelen aan veiligheid en nut, dat laatste omdat kinderen er zelf meestal niet erg ziek van worden.

Ook de voorstanders zijn tegen iedere vorm van dwang. De ouders willen niet dat de prik op de een of andere manier gepromoot wordt, bijvoorbeeld op de scholen.

Voor sommige ouders zal de prik wel een opluchting betekenen, aldus Ouders & Onderwijs.

Meer uit Binnenland

Lichaam te water geraakte man Amsterdam gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Amsterdam is woensdag overleden nadat hij van een plezierjacht viel op het IJ. Na een grote zoekactie met duikers is het lichaam van de man gevonden, bevestigt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na berichtgeving door Het Parool. De krant meldt dat de politie uitgaat van een noodlottig ongeval.

1 uur geleden
A28-brug weer volledig geopend, herstelwerkzaamheden afgerond

NIJKERK (ANP) - Het verkeer kan beide kanten van de Hardenbergerbrug weer gebruiken, meldt Rijkswaterstaat. Eerder ging de brug waar de A28 overheen loopt al in de richting van Utrecht open, maar nu is ook de richting Zwolle vrijgegeven.

2 uur geleden
Hardenbergerbrug weer open in richting Utrecht

NIJKERK (ANP) - Het verkeer op de A28 kan weer richting Utrecht via de Hardenbergerbrug, meldt Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft herstelwerkzaamheden aan die kant van de brug afgerond. Het vrijgeven van de rijrichting Zwolle duurt wat langer. "Daar wordt nog hard gewerkt aan het afbouwen van de verkeersmaatregelen", aldus Rijkswaterstaat.

4 uur geleden
Hardenbergerbrug naar verwachting om middernacht weer open

DEN HAAG (ANP) - De Hardenbergerbrug gaat naar verwachting om middernacht weer open, meldt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) op X. De brug waar de snelweg A28 overheen gaat, is sinds maandag dicht vanwege spoedwerkzaamheden. Die zouden tot uiterlijk donderdagavond duren. Maar die werkzaamheden zijn eerder klaar dan verwacht, aldus de minister.

7 uur geleden
Herstelgeld Groningen beschikbaar voor WK Wielrennen in 2032

GRONINGEN (ANP) - De kandidaat om het WK wielrennen in 2032 in Noord-Nederland te organiseren, kan 20 miljoen euro tegemoetzien vanuit het herstelprogramma Nij Begun. Daarmee komt het evenement in deze regio een grote stap dichterbij, meldt het fonds dat is ingesteld vanwege de schade door de aardbevingen in Groningen. De internationale wielerbond UCI moet nog wel een besluit nemen over de locatie. Dat gebeurt op 23 september.

8 uur geleden
Regeringscommissaris hekelt nieuwe wet van Defensie

DEN HAAG (ANP) - De regeringscommissaris Omgevingswet, Kars de Graaf, hekelt het wetsvoorstel van Defensie waardoor militairen makkelijker moeten kunnen oefenen. Die wet is helemaal niet nodig, zei hij woensdag in een gesprek met de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Advocaten in zaak over bangalijst boos over uitstel rechtszaak

DEN HAAG (ANP) - De advocaten van de vier studenten uit Utrecht die worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst' zijn boos dat de zaak is uitgesteld. Maandag zou de inhoudelijke behandeling starten bij de rechtbank in Utrecht. Maar woensdag werd bekend dat de zaak verplaatst wordt naar de rechtbank in Gelderland, omdat familie van een van de aangevers bij de rechtbank Utrecht werkt.

9 uur geleden