Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Ouders verantwoordelijk zwemmen bij De Spetter'

'Ouders verantwoordelijk zwemmen bij De Spetter'

THOLEN - Ouders maken zelf de keuze of ze hun kind dat een zwemdiploma heeft bij De Spetter laten zwemmen of niet. Dat zegt de gemeente Tholen.

DOOR VERA DE GEUS

Michael Schoonen van het CDA vroeg het college van burgemeester en wethouders om duidelijkheid rond zwemmen voor de jeugd in zwembad De Spetter. Schoonen wilde weten hoe de medewerkers controleren of de kinderen die komen zwemmen ook daadwerkelijk een diploma hebben. Verder wild hij duidelijkheid over het aantal kinderen dat per dag maximaal toegelaten wordt in het zwembad en of daarbij ook gekeken wordt naar een verdeling van leeftijdscategorieën. Tot slot wilde hij weten of medewerkers de verantwoordelijkheid van de ouders overnemen met betrekking tot de veiligheid van de kinderen.

De gemeente laat weten: "Bij de voorverkoopmomenten wordt er door de ouders aangegeven of het kind in bezit is van een zwemdiploma. Uiteraard is het ook de verantwoordelijkheid van de ouders wanneer ze hun kind zonder zwemdiploma naar het zwembad sturen. Bij twijfel of het kind in bezit is van het diploma kan dit nagetrokken worden door het zwembadpersoneel. Per tijdsblok kunnen er maximaal 100 kinderen worden ingeschreven. In de zomervakantie zijn er twee blokken, dus kunnen er per dag 200 kinderen per zwembad terecht. Hierbij wordt niet gekeken naar de verdeling van de leeftijdscategorieën. De toezichthouders hoeven minder kinderen dan normaal in de gaten te houden, waardoor het verantwoord is om kinderen vanaf 6 jaar, met diploma, toe te laten."

"De verantwoording en keuze ligt bij de ouders. De voetbaltrainer kan er niets aan doen als een kind een keer zijn enkel breekt op de training. Wel is hij verantwoordelijk voor het stilleggen van de training, goede EHBO en het regelen van hulp. Precies dezelfde verantwoordelijkheid heeft de toezichthouder in zwembaden.Het kán gebeuren dat een kind onwel wordt in het water, slecht duikt of naar de bodem zinkt. De toezichthouder is verantwoordelijk voor het bovenhalen van het kind, goede EHBO en het direct inschakelen van hulp.Deze verantwoording is geldt voor álle leeftijden. Natuurlijk let je extra op jonge kinderen, daar zijn toezichthouders op getraind. Door een beperkt aantal kinderen toe te laten blijft het hanteerbaar voor de toezichthouders.Kortom: ouders zijn verantwoordelijk voor de keuze, toezichthouderszijn verantwoordelijk voor toezicht en reddend handelen."[n]

Meer uit Tholen

Vrijwilligers gezocht voor klusdag bij zwembaden De Spetter en Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.

15 uur geleden
Bravis haalt uit voorzorg systemen offline na hack met gijzelsoftware

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.

21 uur geleden
Deze oud-Tholenaar is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.

1 dag geleden
Wel of niet goed geplaatst: VVD Tholen stelt vragen over locaties HUB-borden

THOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."

1 dag geleden
Setallandse broers blijven met 38 ton witte aardappelen zitten: ‘Ze willen alleen oranje’

SINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.

1 dag geleden
Naasten vaker betrokken bij zorg in Bravis: proef moet patiënten meer rust geven

WEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.

2 dagen geleden
PvdA Tholen gaat verder onder de naam PRO na landelijke fusie

THOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.

2 dagen geleden