Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Ouders verantwoordelijk zwemmen bij De Spetter'

'Ouders verantwoordelijk zwemmen bij De Spetter'

THOLEN - Ouders maken zelf de keuze of ze hun kind dat een zwemdiploma heeft bij De Spetter laten zwemmen of niet. Dat zegt de gemeente Tholen.

DOOR VERA DE GEUS

Michael Schoonen van het CDA vroeg het college van burgemeester en wethouders om duidelijkheid rond zwemmen voor de jeugd in zwembad De Spetter. Schoonen wilde weten hoe de medewerkers controleren of de kinderen die komen zwemmen ook daadwerkelijk een diploma hebben. Verder wild hij duidelijkheid over het aantal kinderen dat per dag maximaal toegelaten wordt in het zwembad en of daarbij ook gekeken wordt naar een verdeling van leeftijdscategorieën. Tot slot wilde hij weten of medewerkers de verantwoordelijkheid van de ouders overnemen met betrekking tot de veiligheid van de kinderen.

De gemeente laat weten: "Bij de voorverkoopmomenten wordt er door de ouders aangegeven of het kind in bezit is van een zwemdiploma. Uiteraard is het ook de verantwoordelijkheid van de ouders wanneer ze hun kind zonder zwemdiploma naar het zwembad sturen. Bij twijfel of het kind in bezit is van het diploma kan dit nagetrokken worden door het zwembadpersoneel. Per tijdsblok kunnen er maximaal 100 kinderen worden ingeschreven. In de zomervakantie zijn er twee blokken, dus kunnen er per dag 200 kinderen per zwembad terecht. Hierbij wordt niet gekeken naar de verdeling van de leeftijdscategorieën. De toezichthouders hoeven minder kinderen dan normaal in de gaten te houden, waardoor het verantwoord is om kinderen vanaf 6 jaar, met diploma, toe te laten."

"De verantwoording en keuze ligt bij de ouders. De voetbaltrainer kan er niets aan doen als een kind een keer zijn enkel breekt op de training. Wel is hij verantwoordelijk voor het stilleggen van de training, goede EHBO en het regelen van hulp. Precies dezelfde verantwoordelijkheid heeft de toezichthouder in zwembaden.Het kán gebeuren dat een kind onwel wordt in het water, slecht duikt of naar de bodem zinkt. De toezichthouder is verantwoordelijk voor het bovenhalen van het kind, goede EHBO en het direct inschakelen van hulp.Deze verantwoording is geldt voor álle leeftijden. Natuurlijk let je extra op jonge kinderen, daar zijn toezichthouders op getraind. Door een beperkt aantal kinderen toe te laten blijft het hanteerbaar voor de toezichthouders.Kortom: ouders zijn verantwoordelijk voor de keuze, toezichthouderszijn verantwoordelijk voor toezicht en reddend handelen."[n]

Meer uit Tholen

Zien: Thoolse binnenstad vormt decor voor middeleeuws spektakel [FOTOALBUM]

THOLEN - Wanneer je als stad precies 660 jaar stadsrechten hebt en een rijke historie met de visserij en haven, kun je niet anders dan groots uitpakken. De Thoolse binnenstad veranderde zaterdag in één groot openluchtspektakel tijdens de Haven- en Vestingdagen: een middeleeuws kampement, kanonschoten, marktkramen, straattheater, steltlopers die boven sommige daken uitsteken, oude ambachten, kermis én vaartochten.

2 uur geleden
Geen druppel te veel voor de 165 wandelaars in Oud-Vossemeer [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Een gure en koude herfstwind, regen die met bakken uit de lucht kwam vallen; deelnemers aan de avondvierdaagse troffen het afgelopen week allerminst met het weer. Toch mochten de omstandigheden geen belemmering zijn voor de deelnemers. Meer wandelaars dan afgelopen jaar waagde zich aan een rondje door de Vosmeerse polders.

6 uur geleden
Pogingen tot inbraak in Noord-Brabant meer succesvol dan in de rest van Nederland

NOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Jolanda en Jörgen Versteeg: ‘Wij vertellen met muziek over het leven van mensen’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Rit met oude trekkers in Oud-Vossemeer’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Historische Ambachtenroute maakt ambachtelijk verleden van Tholen zichtbaar

THOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route. 

1 dag geleden
De Haven- en Vestingdagen Tholen: Dit moet je weten over de zaterdag

THOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.

2 dagen geleden