Ouderenbond ANBO: zorg dat mensen coronabewijs op papier krijgen
WOERDEN (ANP) - Ouderenbond ANBO wil dat mensen die geen smartphone of printer hebben, snel via de overheid een papieren QR-code krijgen. In principe kunnen ze nu al zo'n bewijs krijgen, maar het aanvragen "lukt nog steeds niet altijd", stelt de bond, die "direct actie" van het ministerie van Volksgezondheid wil.
Premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge kondigen dinsdag in hun persconferentie mogelijk aan dat mensen een coronabewijs nodig hebben om te worden toegelaten tot een café, een concertzaal of een theater. Met zo'n bewijs in de app CoronaCheck kunnen mensen aantonen dat ze gevaccineerd zijn tegen het coronavirus of dat ze onlangs negatief zijn getest. "Het mag niet zo zijn dat een groep ouderen niet volwaardig mee kan doen aan de samenleving alleen omdat zij geen moderne telefoon hebben", laat ANBO weten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Verschillende bedrijven in Utrecht hebben hun personeel gevraagd maandag thuis te werken, na de ontdekking van een bacterie in het drinkwater in de stad. Zowel Rabobank als ASR deed dit advies aan hun medewerkers, laten woordvoerders van de financiële instellingen weten.
19 minuten geledenDEN BOSCH/UTRECHT (ANP) - De toezichthouders voor medicijnen krijgen de laatste jaren steeds minder meldingen van mogelijke bijwerkingen. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en bijwerkingencentrum Lareb maken zich daar zorgen over. Als er minder meldingen komen, wordt het moeilijker om de veiligheid van middelen in de gaten te houden, zeggen ze.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste negen maanden van dit jaar zijn er 33 procent minder asielaanvragen gedaan in Nederland dan in diezelfde periode vorig jaar. Het ging dit jaar vooralsnog om 16.600 mensen, meldt het CBS op basis van de nieuwe cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) over juli, augustus en september. In het derde kwartaal van 2025 vroegen 6800 mensen asiel aan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Geert Dales (BVNL) heeft zondag bij de politie aangifte gedaan tegen BIJ1-lijsttrekker Tofik Dibi wegens smaad en laster. Dibi zei onlangs tegen het ANP dat Dales hem "gedoxt" had op X. "En dat is niet waar", volgens Dales.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er zit nog één verdachte vast voor het doodschieten van een 41-jarige man uit Rotterdam in een woning aan de Zevenkampse Ring in het Rotterdamse stadsdeel Prins Alexander. Het is een 35-jarige man uit Rotterdam, die zich zaterdagavond zelf bij de politie meldde. Hij wordt binnenkort voorgeleid aan de rechter-commissaris, meldt de politie.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een tijdelijke oplossing kunnen kinderen en hun ouders in het Prinses Máxima Centrum in Utrecht weer veilig water uit de kraan drinken. Het ziekenhuis heeft een waterzak, vanwaaruit schoon drinkwater het gebouw in wordt gepompt. Die is er ook op maandag en dinsdag, meldt het ziekenhuis, waar kinderen met kanker worden behandeld.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door de drinkwaterproblemen in Utrecht kunnen bezoekers van poppodium TivoliVredenburg voorlopig geen ijsklontjes krijgen. Ook is er minder koffie en thee. Het zalencentrum zegt gebruik te maken van het drinkwater van Vitens en zich daarom te houden aan de adviezen van de leverancier. Een van die adviezen is om het water drie minuten te koken voor gebruik.
12 uur geleden