Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oude grafstenen op Stavenisse worden verwijderd

Oude grafstenen op Stavenisse worden verwijderd

STAVENISSE - In het voorjaar van 2022 worden oude grafstenen waar geen naam opstaat verwijderd op begraafplaatsen in Stavenisse waar geen rechthebbende bekend van is. Ook worden er grafmonumenten van graven verwijderd waar de rechthebbende afstand van hebben gedaan.  

De gemeente heeft de afgelopen twee jaar gezocht naar rechthebbende van graven voor 1973. De rechthebbenden van graven waarvan de rechten waren verlopen en achterhaald konden worden, hebben in de afgelopen twee jaar een brief van de gemeente ontvangen. ‘’Er is contact gezocht met rechthebbenden van 625 graven. Inmiddels is er voor 148 graven een (nieuwe) rechthebbende geregistreerd, van 44 graven is afstand gedaan van de rechten en bij de overige 433 graven is geen contact met rechthebbenden tot stand gekomen’’, zegt de gemeente. ‘’De rechten op deze graven zijn daarom vervallen verklaard.’’ Voor graven waar geen rechthebbenden gevonden kon worden, blijven de overledenen begraven liggen. Op de oude begraafplaats verwijdert de gemeente 59 grafdekkingen en op de nieuwe 27. Veel van de graven hebben geen grafbedekking, en sommige blijven er vanwege de historische waarde die ze hebben, zegt de gemeente.  

Rechthebbenden die afstand hebben gedaan van de grafrechten, hebben de mogelijkheid gekregen om de naam van de overledene op een gedenkmonument te laten zetten. Ook heeft de gemeente bepaald dat alle monumenten van oorlogsslachtoffers en slachtoffers van de Watersnoodramp behouden blijven. ‘’Daarnaast is met behulp van de inbreng van de heemkundekringen Stad en Lande van Tholen en Philippuslandt van Sint-Philippus bekeken of er aanvullend nog gedenkwaardige of bijzondere monumenten zijn aan te wijzen die het waard zijn om te behouden. De uitkomst is dat op het oudste deel van de oude begraafplaats alle (met uitzondering van vijf ernstig beschadigde) grafmonumenten behouden blijven en op het jongere deel zes grafmonumenten zonder rechthebbende behouden blijven.’’  

Naast Stavenisse, vindt de uitvoering ook plaats in Poortvliet en bereidt Oud-Vossemeer zich ervoor op. De overige kernen volgen. Een overzicht van de graven waarvan de rechten vervallen zijn verklaard, is te vinden op www.tholen.nl/vervallen-verklaren-grafrechten. Hier is ook aangegeven hoe bezwaar kan worden gemaakt tegen het vervallen verklaren van de rechten. 

Meer uit Tholen

PJZ landbouw lichtjestour Tholen: Route, tijden en plekken voor warme chocomelk

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - In de donkere decembermaand zorgt PJZ Tholen Sint-Philipsland opnieuw voor licht op het eiland. Voor de derde keer organiseert de jongerenvereniging een landbouw lichtjestour. Op vrijdag 19 december rijdt een lange stoet van feestelijk verlichte trekkers door verschillende dorpen.

15 uur geleden
Meer comfort voor kankerpatiënten in het ziekenhuis dankzij Vrienden van Siem

ROTTERDAM/SINT-ANNALAND - Het Erasmus MC in Rotterdam heeft afgelopen vrijdag tien nieuwe relaxstoelen onthuld. De stoelen zijn mogelijk gemaakt door Stichting Vrienden van Siem, die dit in 2024 als goed doel koos. Dankzij de opbrengsten van dat jaar kon de stichting de stoelen schenken.

19 uur geleden
Botsing tussen twee automobilisten bij Poortvliet, bestuurder onder invloed

POORTVLIET - Twee auto's zijn zaterdagavond op de Langeweg bij Poortvliet op elkaar gebotst. Eén van de bestuurders bleek onder invloed van alcohol te zijn. Een woordvoerster van de politie kon niet zeggen of er iemand gewond is geraakt.

21 uur geleden
Op de werkvloer bij Hendrickx Constructie: ‘Je bent van begin tot het einde betrokken bij een project’ [OP DE WERKVLOER]

OSSENDRECHT/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Geraldo Theuns en Jos van Driel bij Hendrickx Constructie Ossendrecht.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘De Paasdijkweg bij Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Van slikken en schorren tot bloeiend dorp: De geschiedenis van Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Sint-Annaland draagt een geschiedenis die evenzeer door mensen als door water is gevormd. Waar nu een hechte gemeenschap van ruim 4.000 inwoners woont, lag 550 jaar geleden een verlaten stuk land. Wachtend op iemand die er toekomst in zag. Die toekomst kwam van grondlegster Anna van Bourgondië.

2 dagen geleden
Bestuurder raakt bekneld na botsing tegen een boom in Poortvliet

POORTVLIET - Een personenauto is vrijdagavond bij een eenzijdig ongeluk op de Bram Groenewegeweg tegen een boom gebotst. Bij het ongeluk kwam de bestuurder bekneld te zitten. De brandweer kwam met spoed ter plaatse en heeft de bestuurder uit het voertuig bevrijd. Daarna is de bestuurder per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

2 dagen geleden