Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oude grafstenen op Stavenisse worden verwijderd

Oude grafstenen op Stavenisse worden verwijderd

STAVENISSE - In het voorjaar van 2022 worden oude grafstenen waar geen naam opstaat verwijderd op begraafplaatsen in Stavenisse waar geen rechthebbende bekend van is. Ook worden er grafmonumenten van graven verwijderd waar de rechthebbende afstand van hebben gedaan.  

De gemeente heeft de afgelopen twee jaar gezocht naar rechthebbende van graven voor 1973. De rechthebbenden van graven waarvan de rechten waren verlopen en achterhaald konden worden, hebben in de afgelopen twee jaar een brief van de gemeente ontvangen. ‘’Er is contact gezocht met rechthebbenden van 625 graven. Inmiddels is er voor 148 graven een (nieuwe) rechthebbende geregistreerd, van 44 graven is afstand gedaan van de rechten en bij de overige 433 graven is geen contact met rechthebbenden tot stand gekomen’’, zegt de gemeente. ‘’De rechten op deze graven zijn daarom vervallen verklaard.’’ Voor graven waar geen rechthebbenden gevonden kon worden, blijven de overledenen begraven liggen. Op de oude begraafplaats verwijdert de gemeente 59 grafdekkingen en op de nieuwe 27. Veel van de graven hebben geen grafbedekking, en sommige blijven er vanwege de historische waarde die ze hebben, zegt de gemeente.  

Rechthebbenden die afstand hebben gedaan van de grafrechten, hebben de mogelijkheid gekregen om de naam van de overledene op een gedenkmonument te laten zetten. Ook heeft de gemeente bepaald dat alle monumenten van oorlogsslachtoffers en slachtoffers van de Watersnoodramp behouden blijven. ‘’Daarnaast is met behulp van de inbreng van de heemkundekringen Stad en Lande van Tholen en Philippuslandt van Sint-Philippus bekeken of er aanvullend nog gedenkwaardige of bijzondere monumenten zijn aan te wijzen die het waard zijn om te behouden. De uitkomst is dat op het oudste deel van de oude begraafplaats alle (met uitzondering van vijf ernstig beschadigde) grafmonumenten behouden blijven en op het jongere deel zes grafmonumenten zonder rechthebbende behouden blijven.’’  

Naast Stavenisse, vindt de uitvoering ook plaats in Poortvliet en bereidt Oud-Vossemeer zich ervoor op. De overige kernen volgen. Een overzicht van de graven waarvan de rechten vervallen zijn verklaard, is te vinden op www.tholen.nl/vervallen-verklaren-grafrechten. Hier is ook aangegeven hoe bezwaar kan worden gemaakt tegen het vervallen verklaren van de rechten. 

Meer uit Tholen

Auto vliegt midden in de nacht in brand aan de Oesterstraat

THOLEN - Een auto is in de nacht van vrijdag op zaterdag in brand gevlogen aan de Oesterstraat in Tholen. Toen de brandweer rond 04.00 uur arriveerde, stond de voorkant van het voertuig volledig in brand. Niemand raakte gewond. Dat meldt 112 Markiezaten.

14 uur geleden
Drugsonderzoek leidt ook naar Tholen: inval en 32-jarige inwoner aangehouden

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - De politie heeft zondag een werkend drugslab aangetroffen in een pand aan de Heerlesebaan in Bergen op Zoom. In het lab werden vermoedelijk verschillende soorten drugs geproduceerd. Twee mannen zijn aangehouden. Diezelfde dag viel de politie ook binnen op een locatie in Tholen, die vermoedelijk als opslagplaats werd gebruikt.

15 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Prachtig wolkendek boven de haven van Stavenisse’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van de familie Grijs die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Kind met traumahelikopter naar Erasmus MC na ongeval met zijspan bij Tholen

THOLEN - Bij een ernstig ongeval met een motor met zijspan aan de Vrouwendijk in Tholen zijn zaterdagmiddag een motorrijder en een kind gewond geraakt. Het kind, dat in het zijspan zat, is per traumahelikopter naar het Erasmus MC in Rotterdam gebracht. De motorrijder werd met spoed per ambulance naar een ziekenhuis vervoerd.

2 dagen geleden
Thoolse fietstocht voert deelnemers langs mooiste plekken van het eiland

THOLEN - Wie Tholen en Sint Philipsland graag op de fiets ontdekt, kan vrijdag 18 september meedoen aan de Thoolse Fietstocht. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 20, 40, 60 of 80 kilometer.

2 dagen geleden
KNMI geeft code geel af voor felle onweersbuien

NOORD-BRABANT - Het KNMI heeft voor vrijdagmiddag code geel afgegeven vanwege onweersbuien die vooral in het oosten en zuiden van Nederland worden verwacht. De komende uren kunnen daar plaatselijk felle buien ontstaan, met onweer, kleine hagel en in korte tijd veel regen.

3 dagen geleden
FvD Tholen wil inzicht in alle incidenten bij voormalige noodopvang

THOLEN - De Thoolse fractie van Forum voor Democratie (FvD) wil inzicht in alle incidenten die zich hebben voorgedaan bij de voormalige noodopvang aan de Molenvlietsedijk. Fractievoorzitter Liesje Heuseveldt heeft daarover schriftelijke vragen gesteld aan de burgemeester. De partij wil onder meer weten hoeveel meldingen er waren van overlast, diefstal, vernieling, bedreiging, intimidatie en geweld.

3 dagen geleden