Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oude grafstenen op Stavenisse worden verwijderd

Oude grafstenen op Stavenisse worden verwijderd

STAVENISSE - In het voorjaar van 2022 worden oude grafstenen waar geen naam opstaat verwijderd op begraafplaatsen in Stavenisse waar geen rechthebbende bekend van is. Ook worden er grafmonumenten van graven verwijderd waar de rechthebbende afstand van hebben gedaan.  

De gemeente heeft de afgelopen twee jaar gezocht naar rechthebbende van graven voor 1973. De rechthebbenden van graven waarvan de rechten waren verlopen en achterhaald konden worden, hebben in de afgelopen twee jaar een brief van de gemeente ontvangen. ‘’Er is contact gezocht met rechthebbenden van 625 graven. Inmiddels is er voor 148 graven een (nieuwe) rechthebbende geregistreerd, van 44 graven is afstand gedaan van de rechten en bij de overige 433 graven is geen contact met rechthebbenden tot stand gekomen’’, zegt de gemeente. ‘’De rechten op deze graven zijn daarom vervallen verklaard.’’ Voor graven waar geen rechthebbenden gevonden kon worden, blijven de overledenen begraven liggen. Op de oude begraafplaats verwijdert de gemeente 59 grafdekkingen en op de nieuwe 27. Veel van de graven hebben geen grafbedekking, en sommige blijven er vanwege de historische waarde die ze hebben, zegt de gemeente.  

Rechthebbenden die afstand hebben gedaan van de grafrechten, hebben de mogelijkheid gekregen om de naam van de overledene op een gedenkmonument te laten zetten. Ook heeft de gemeente bepaald dat alle monumenten van oorlogsslachtoffers en slachtoffers van de Watersnoodramp behouden blijven. ‘’Daarnaast is met behulp van de inbreng van de heemkundekringen Stad en Lande van Tholen en Philippuslandt van Sint-Philippus bekeken of er aanvullend nog gedenkwaardige of bijzondere monumenten zijn aan te wijzen die het waard zijn om te behouden. De uitkomst is dat op het oudste deel van de oude begraafplaats alle (met uitzondering van vijf ernstig beschadigde) grafmonumenten behouden blijven en op het jongere deel zes grafmonumenten zonder rechthebbende behouden blijven.’’  

Naast Stavenisse, vindt de uitvoering ook plaats in Poortvliet en bereidt Oud-Vossemeer zich ervoor op. De overige kernen volgen. Een overzicht van de graven waarvan de rechten vervallen zijn verklaard, is te vinden op www.tholen.nl/vervallen-verklaren-grafrechten. Hier is ook aangegeven hoe bezwaar kan worden gemaakt tegen het vervallen verklaren van de rechten. 

Meer uit Tholen

WHS houdt stand na rode kaart, terwijl Tholen verliest met tien man [SPEELRONDE 11]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.

15 uur geleden
Gemeente belooft veilige afscheiding tussen Fluplandse speeltuin en Rijksweg

SINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.

18 uur geleden
Van Münsterland-Velen naar Smerdiek: ‘Het voelt hier als ons tweede thuis’

SINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.

22 uur geleden
Zorgloket Tholen ziet je! organiseert kerstbingo in de Meulvliet met prijzen

THOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.

1 dag geleden
Sinterklaas verwent kinderen tijdens bezoekje aan het Leger des Heils

SINT-MAARTENSDIJK - Raad en Daad van het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk organiseerde op 4 december een Sinterklaasmiddag voor kinderen voor wie het niet vanzelfsprekend is dat er een cadeautje is met Sinterklaas.

1 dag geleden
Geen witte routepijlen meer op het asfalt: ‘Die zag je soms vijf jaar later nog’

SINT-MAARTENSDIJK - De jaren dat er maanden of zelfs jaren later nog pijlen van de routes op het asfalt rondom Sint-Maartensdijk te vinden waren, zijn voorbij. Sinds dit jaar worden de routes enkel met bordjes aangegeven. "Die witte pijlen op het asfalt zag je soms vijf jaar later nog", zo vertelt het brein achter de vier routes, Willem-Jan de Feijter. Sinds afgelopen zomer is hij teruggekeerd naar zijn geboortegronden en besloot hij zich aan te sluiten bij de Smerdiekse wandelsportclub.

1 dag geleden
Weemoed bij de pieten tijdens het vertrek uit Sint-Annaland [FOTOALBUM]

SINT-ANNALAND - Een klein traantje bij sommige kinderen en weemoed bij de pieten zaterdagavond tijdens het vertrek uit Sint-Annaland. Na drie weken op zijn logeeradres streekmuseum De Meestoof, was het toch echt tijd om met de stoomboot weer koers te zetten richting Spanje.

2 dagen geleden