Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-wielrenner Denifl bevestigt voor de rechter bloeddoping

Oud-wielrenner Denifl bevestigt voor de rechter bloeddoping

INSBRUCK (ANP) - Oud-wielerprof Stefan Denifl heeft nu ook voor de rechter in Innsbruck toegegeven gebruik te hebben gemaakt van bloeddoping. De 32-jarige oud-renner van onder meer Vacansoleil-DCM en IAM Cycling voelt zich echter eerder slachtoffer dan bedrieger. "Ik ben geen crimineel", zei Denifl op de openingsdag van zijn proces. Volgens de oud-renner werden in de wielersport prestaties geëist die zonder doping niet mogelijk waren.

Denifl was een van de sporters die gebruikmaakten van de diensten van de Duitse dopingarts Mark Schmidt. Hij werd daarvoor voor vier jaar geschorst, maar riskeert ook gevangenisstraf wegens het gebruik van 500.000 euro aan sponsorgeld voor het kopen van verboden middelen. Denifl verklaarde met doping te zijn begonnen na een knieblessure. "Ik wilde mijn oude niveau halen, zonder doping lukte dat niet." Zijn verdediging voerde aan dat Denifl zijn gezondheid geruïneerd heeft in een sport waarin tot 90 procent van de renners doping tot zich nam. Het proces wordt op een later tijdstip voortgezet.

Meer uit Sport

Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

50 minuten geleden
Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

2 uur geleden
Shorttrackers treffen Italië in kwartfinale gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.

6 uur geleden
American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

13 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

19 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

21 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

21 uur geleden