Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-wielrenner Denifl bevestigt voor de rechter bloeddoping

Oud-wielrenner Denifl bevestigt voor de rechter bloeddoping

INSBRUCK (ANP) - Oud-wielerprof Stefan Denifl heeft nu ook voor de rechter in Innsbruck toegegeven gebruik te hebben gemaakt van bloeddoping. De 32-jarige oud-renner van onder meer Vacansoleil-DCM en IAM Cycling voelt zich echter eerder slachtoffer dan bedrieger. "Ik ben geen crimineel", zei Denifl op de openingsdag van zijn proces. Volgens de oud-renner werden in de wielersport prestaties geëist die zonder doping niet mogelijk waren.

Denifl was een van de sporters die gebruikmaakten van de diensten van de Duitse dopingarts Mark Schmidt. Hij werd daarvoor voor vier jaar geschorst, maar riskeert ook gevangenisstraf wegens het gebruik van 500.000 euro aan sponsorgeld voor het kopen van verboden middelen. Denifl verklaarde met doping te zijn begonnen na een knieblessure. "Ik wilde mijn oude niveau halen, zonder doping lukte dat niet." Zijn verdediging voerde aan dat Denifl zijn gezondheid geruïneerd heeft in een sport waarin tot 90 procent van de renners doping tot zich nam. Het proces wordt op een later tijdstip voortgezet.

Meer uit Sport

Wielerploeg Tietema maakt in Giro debuut in grote ronde

MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.

1 uur geleden
Oekraïne boycot opening Paralympische Spelen door deelname Russen

KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.

4 uur geleden
Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

13 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

13 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

13 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

15 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

15 uur geleden