Oud-wielrenner Denifl bevestigt voor de rechter bloeddoping
INSBRUCK (ANP) - Oud-wielerprof Stefan Denifl heeft nu ook voor de rechter in Innsbruck toegegeven gebruik te hebben gemaakt van bloeddoping. De 32-jarige oud-renner van onder meer Vacansoleil-DCM en IAM Cycling voelt zich echter eerder slachtoffer dan bedrieger. "Ik ben geen crimineel", zei Denifl op de openingsdag van zijn proces. Volgens de oud-renner werden in de wielersport prestaties geëist die zonder doping niet mogelijk waren.
Denifl was een van de sporters die gebruikmaakten van de diensten van de Duitse dopingarts Mark Schmidt. Hij werd daarvoor voor vier jaar geschorst, maar riskeert ook gevangenisstraf wegens het gebruik van 500.000 euro aan sponsorgeld voor het kopen van verboden middelen. Denifl verklaarde met doping te zijn begonnen na een knieblessure. "Ik wilde mijn oude niveau halen, zonder doping lukte dat niet." Zijn verdediging voerde aan dat Denifl zijn gezondheid geruïneerd heeft in een sport waarin tot 90 procent van de renners doping tot zich nam. Het proces wordt op een later tijdstip voortgezet.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
3 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
21 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden