Oud-Vossemeer krijgt hondenspeelplaats
OUD-VOSSEMEER - Het college van burgemeester en wethouders is afgelopen week akkoord gegaan met de aanleg van een hondenlosloopveld in het dorpsbos van Oud-Vossemeer. De materialen hiervoor zijn inmiddels besteld en daarmee gaat een langgekoesterde wens van omwonenden in vervulling.
Het initiatief voor de hondenspeelplaats in Oud-Vossemeer komt onder andere van Christina Biggeman en Jack Vaders. Al bijna twee jaar is Biggeman bezig met het realiseren van een plek waar honden in Oud-Vossemeer los rond mogen lopen. "Op dit moment geldt binnen de bebouwde kom een aanlijnplicht voor honden", vertelt Pascal van den Eijnden namens de gemeente. Niet alle hondeneigenaren houden zich hieraan met als gevolg dat er soms honden de straat op rennen. "En dat willen we voorkomen", aldus Christina Biggeman.
Petitie
"Ik had geen idee waar ik moest beginnen, daarom heb ik contact opgenomen met Kees Slager en die is toen komen kijken", vertelt ze. Ze ging aan de slag met een petitie die uiteindelijk bijna 130 keer werd ondertekend. Ongeveer een jaar geleden werd de petitie overhandigd aan de gemeente en sindsdien zijn de twee partijen met elkaar in gesprek. In eerste instantie hadden de initiatiefnemers een plekje in gedachte vlakbij het kerkhof, maar daar waren buurtbewoners niet zo blij mee. "Onder andere vanwege de geluidsoverlast." Daarom werd, samen met de gemeente, gezocht naar een andere locatie. En met succes: bij de ingang van het dorpsbos aan de Gankelweg komt een hondenlosloopveld van ongeveer vijftien bij vijftig meter.
Afspraken
"We hebben duidelijke afspraken gemaakt met de initiatiefnemers", vertelt Van den Eijnden. "Wij hebben de materialen besteld, maar de bewoners gaan zelf de omheining plaatsen en ze gaan ook zelf een bankje regelen. Wij blijven het gras gewoon maaien, maar waar we niet bij kunnen langs de omheining dat moeten de initiatiefnemers zelf bijhouden." Daarnaast gaat de gemeente de prullenbak die er staat verplaatsen naar het losloopveldje en die blijven ze ook gewoon legen én ze maken een bord voor het losloopveld. "Zodra de materialen binnen zijn kunnen we met z'n allen aan de slag."
Resultaat
Wethouder Jan Harmsen is in ieder geval blij met dit resultaat. "We kennen in onze gemeente best veel burgerinitiatieven en daar kan ik alleen maar blij en trots op zijn", besluit hij.
Meer uit Tholen
ZEELAND - Het waterschap roept bewoners van woningen in het buitengebied zonder rioolaansluiting op hun septic tank te vervangen. Vanaf 2028 gelden strengere regels voor huishoudelijk afvalwater. Veel bewoners moeten daarom investeren in een betere zuiveringsinstallatie.
1 uur geledenSCHERPENISSE - De Kunstkamer in Scherpenisse opent op zaterdag 31 oktober de expositie 'What Is Left' van kunstenaar Addy van Kempen. Haar werk bestaat grotendeels uit afgedankte materialen.
6 uur geledenTHOLEN - Een automobilist heeft woensdagochtend een flinke ravage veroorzaakt op de Oesterdam bij Tholen. De bestuurder schampte een andere wagen en raakte daarna meerdere geparkeerde voertuigen. Hij is met letsel naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen sluit het volledige perceel aan de Campweg in Sint Philipsland waar afgelopen zomer een grote brand woedde. In een loods werd toen een drugslab ontdekt. De sluiting voor zes maanden geldt voor de woning en de bijbehorende opstallen.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Hans van Houdt presenteerde vorige week zaterdag zijn nieuwste boek 'Een Steen in je Hoofd'. Het boek vertelt het waargebeurde verhaal van Bertha van Houdt (1917-1944), een meisje uit Scherpenisse dat in Amsterdam belandde bij de eerste hersenchirurg van Nederland.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De leden van vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland kwamen woensdagavond bijeen in de Wimpel. Op het programma stond het versieren van twee grote eierkoeken met fondant.
1 dag geledenTHOLEN - De 44-jarige vrouw die sinds maandagavond werd vermist in Tholen en omgeving, is overleden aangetroffen. Dat meldt de politie dinsdag begin van de middag. "De politie doet onderzoek naar de omstandigheden. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte", aldus de politie.
2 dagen geleden