Oud-Vossemeer heeft primeur met Glutenvrije Piet
OUD-VOSSEMEER - Kinderen met een glutenallergie kunnen tijdens de Sinterklaasintocht in Oud-Vossemeer ook heerlijk snoepen van kruidnootjes. Tijdens deze intocht op zaterdag 16 november wordt namelijk een Glutenvrije Piet ingezet. Deze treft speciale maatregelen en deelt glutenvrije, lactosevrije, melkvrije en tarwevrije kruidnoten uit zodat alle kinderen iets lekkers kunnen krijgen.
Op zaterdag 16 november zal Sint-Nicolaas en zijn Pieten een warm onthaal krijgen tijdens de traditionele Sint-Nicolaas intocht in Oud-Vossemeer. Om 14.00 uur start de intocht vanaf de hoek Molenstraat-Burgemeester Versluijsstraat. "En deze is dit jaar grootser dan ooit", zo belooft de organisatie die diverse voertuigen inzet met onder andere de Wegwijs Piet, Profpiet met laboratorium, de Pietenschool, de Pietenkapel. Ballonnenpiet en Ruiterpiet Craziana.
"De primeur is voor Glutenvrije Piet Bella en daarmee is Oud-Vossemeer de enige intocht op het eiland die een glutenvrije Piet heeft meelopen", zo laat men weten. "Bella heeft zelf ook coeliakie en weet daarom als geen ander hoe ze moet omgaan met deze allergie." Bella is te herkennen aan een speciaal schortje en vlag en zal groene zakjes met glutenvrije pepernoten uitdelen aan de kinderen die ook deze allergie hebben. De kinderen kunnen op de site van de NCV een kleurplaat downloaden en deze bevestigen aan hun pietenmuts en zo kan Bella jou herkennen.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
54 minuten geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
18 uur geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geledenSCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK/SINT PHILIPSLAND - In drie dorpen van de gemeente Tholen start op maandag 18 mei de avondvierdaagse. Wandelaars kunnen in al deze dorpen kiezen uit drie verschillende afstanden.
3 dagen geleden