
Oud-voorzitter PSV Harry van Raaij (84) overleden
EINDHOVEN (ANP) - Oud-voorzitter van PSV en erelid van de club Harry van Raaij is overleden. Van Raaij was van 1996 tot 2004 voorzitter van de Eindhovense club. Hij is 84 jaar geworden. "Een groot PSV'er is niet meer. Rust zacht, Meneer Van Raaij", schreef PSV op Twitter.
Van Raaij groeide uit tot een van de voornaamste voorzitters van de club en was erg geliefd. In 2004 werd hij verkozen tot belangrijkste bestuurder uit de 50-jarige geschiedenis van het Nederlandse betaalde voetbal.
Van Raaij trad in 1984 als penningmeester toe tot het bestuur van PSV. De in Haps geboren Noord-Brabander was hartstochtelijk fan van de club. Toenmalig bestuursvoorzitter Jacques Ruts haalde Van Raaij binnen. Hij maakte de grootste successen mee van PSV, zoals de winst van de Europa Cup 1 in 1988. In 1996 promoveerde Van Raaij tot voorzitter.
Zelfspot
Onder zijn leiding breidde PSV het Philips-stadion en trainingscomplex De Herdgang uit en waren er de nodige sportieve successen: onder meer vier landskampioenschappen en één KNVB-beker. De markante voorzitter wist Phillip Cocu na zijn periode bij FC Barcelona te verleiden tot een terugkeer naar de club als speler en Guus Hiddink voor een tweede termijn als coach.
Van Raaij was ook een graag geziene gast bij de media, omdat hij meestal eerlijk zei waar het op stond en ook de nodige zelfspot kende. Hij kon hartelijk lachen om zijn persiflage door cabaretier Erik van Muiswinkel. Ook na zijn aftreden als voorzitter bleef Van Raaij de club volgen en bezocht hij de wedstrijden. Hij was sinds 1990 erelid.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen stadion een oefenduel met Bayer Leverkusen verloren. De ploeg van trainer Erik ten Hag zegevierde met 2-1.
58 minuten geledenLYON (ANP) - Nicolás Tagliafico heeft zijn aflopende contract bij Olympique Lyon met twee seizoenen verlengd. De linksback uit Argentinië verliet drie jaar geleden Ajax voor de club uit Frankrijk.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de komst van Souleymane Sidibé afgerond. De achttienjarige middenvelder komt over van Stoke City, dat uitkomt op het tweede niveau van Engeland. Hij heeft een vierjarig contract bij de kampioen uit Eindhoven ondertekend.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Igor Paixão naar Olympique Marseille bevestigd. De 25-jarige Braziliaan stond nog tot medio 2029 bij zijn club uit Rotterdam onder contract. Hij ondertekent een vijfjarig contract bij de Franse topclub.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft zich versterkt met Iván Márquez. De 31-jarige centrale verdediger komt over van het Duitse 1. FC Nürnberg en tekent een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van Oscar Gloukh afgerond. De 21-jarige middenvelder heeft een vijfjarig contract ondertekend, zo laat de nummer 2 van afgelopen seizoen in de Eredivisie weten. De Israëliër komt over van RB Salzburg, dat minimaal 14,75 miljoen en door mogelijke bonussen maximaal 17,25 miljoen euro voor hem ontvangt.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jerdy Schouten kijkt met veel vertrouwen naar het nieuwe seizoen. De nieuwe aanvoerder van PSV is na een knieoperatie weer helemaal terug en speelt zonder pijn. "Het is een verschil van dag en nacht met vorig jaar", zei Schouten bij een bijeenkomst in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal zondag tussen PSV en Go Ahead.
4 uur geleden